Dzielnicowy Turniej Szachowy

W dniu 10.04.2018r. odbył się Dzielnicowy Turniej Szachowy w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Miejscem rozgrywek była Szkoła Podstawowa Nr 154.

Nasza drużyna w składzie:

1. Anna Kurowska

2. Stanisław Nożyński

3. Adam Sikorski

4. Michał Filipiak

zajęła IV miejsce w turnieju.

Brawo za zaangażowanie i wolę walki.

Wyniki Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego pt.: „Ortografia do głowy trafia”.

Dnia 10.04.2018r. w  Szkole Podstawowej nr 112 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Marii Kownackiej odbyła się IV edycja Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego pt.: „Ortografia do głowy trafia”. Wzięło w nim udział 123 uczniów  ze wszystkich białołęckich szkół. Temat przewodni dyktanda brzmiał „Lubimy czytać książki „. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zawiłościami ortograficznymi. Komisja konkursowa pod przewodnictwem doradcy metodycznego m. st. Warszawy, w zakresie edukacji wczesnoszkolnej p. Małgorzaty Korchowiec, wyłoniła laureatów tegorocznego konkursu.

    Klasy III :

I miejsce –  Filip Borowiec  – Szkoła Podstawowa nr 355

I miejsce – Natalia Osękowska –  Szkoła Podstawowa nr 342

I miejsce –  Roch Milczarek –  Szkoła  Podstawowa nr 112

II miejsce – Jan Gil  – Szkoła Podstawowa nr 31

II miejsce – Oliwia Skowronek   – Szkoła Podstawowa nr 257

II miejsce – Maja Chorzępa  – Szkoła Podstawowa nr 356

III miejsce – Gabriela Oleksińska  – Szkoła Podstawowa nr 356

Laureaci będą reprezentowali naszą dzielnicę w XV Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas III szkół podstawowych m.st. Warszawy  „Z ortografią za pan brat”.

    Klasy II:

I miejsce – Szymon Certa – Szkoła Podstawowa nr 344

II miejsce – Bartłomiej Zalewski – Szkoła Podstawowa nr 112

II miejsce – Stanisław Paszul – Szkoła Podstawowa nr 342

III miejsce   – Natalia Miechowska –  Szkoła Podstawowa nr 344

  Kategoria „Test”:

    Klasy II:

I miejsce – Amelia Chibowska  – Szkoła Podstawowa nr 257

II miejsce –  Dominik Gembara  – Szkoła Podstawowa nr 154

III miejsca – Maciej Wiśniewski  – Szkoła Podstawowa nr 110

    Klasy III:

I miejsce – Maciej Krakówka – Szkoła Podstawowa nr 110

II miejsce – Maria Nozderko – Szkoła Podstawowa nr 112

III miejsca – Marcel Miazio – Szkoła Podstawowa nr 356

Klasy IV:

I miejsce-   – Karolina Bala – Szkoła Podstawowa nr 314

II miejsce – Jakub Żółkiewski – Szkoła Podstawowa nr 154

III miejsce – Adam Klimaszewski – Szkoła Podstawowa nr 110

III miejsce – Maciej Góralczuk –  Szkoła Podstawowa nr 257

Klasy V

I miejsce – Dagmara Kęsicka – Szkoła Podstawowa nr 112

II miejsce – Kacper Budzisz – Szkoła Podstawowa nr 154

III miejsce – Franciszek Szałaj – Szkoła Podstawowa nr 355

  Klasy VI

I miejsce- Jakub Jarosz – Szkoła Podstawowa nr 112

II miejsce – Bartłomiej Kuć – Szkoła Podstawowa nr 314

III miejsce – Tymoteusz Szczęsnowicz –  Szkoła Podstawowa nr 154

  Klasy VII

I miejsce- Zofia Semetkowska – Szkoła Podstawowa nr 355

II miejsce – Agnieszka Sobczak – Szkoła Podstawowa nr 314

III miejsce – Aleks Kulesza –  Szkoła Podstawowa nr112

Laureatom gratulujemy!

W przerwie konkursu czas umilił uczniom występ teatru „Wielokropek” ze Szkoły Podstawowej nr 112. Goście obejrzeli przedstawienie pt.: „Tańczący Niedźwiedź” przygotowanym przez uczniów klas trzecich pod opieką zespołu nauczycieli: Michała Szulakowskiego, Ewy Gostkowskiej, Magdaleny Zielińskiej i Barbary Jarosz.

Wystąpił również chór szkolny pod batutą pana Michała Szulakowskiego oraz cheerleaderki przygotowywane przez panią Renatą  Czajkowską.  Do tańca nowoczesnego porwała dzieci pani Aleksandra Motyczyńska.

Do zobaczenia za rok!

 

Samorząd Uczniowski – działamy!

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami organizowanymi w naszej
szkole pod patronatem Samorządu Uczniowskiego. W zakładce „Kalendarium
działań SU” zamieściliśmy krótkie relacje z Dnia Wiosny oraz Dnia
Solidarności z Autyzmem.

 

W dniach  9, 10 kwietnia 2018 r. odbędą się zebrania lub dni otwarte z Rodzicami.

Harmonogram spotkań zamieszczony zostanie w zakładce Rodzice/Wywiadówki.