SUKCES TEATRU na ZAUŁKU

W piątek 24 marca nasz szkolny TEATR na ZAUŁKU wziął udział w Mazowieckim Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży MASKA 2017 zorganizowanym przez Dom Kultury „Świt”.

Zaprezentowaliśmy spektakl „Babcia na hulajnodze” – będący specyficzną polemiką z nadmierną chęcią posiadania i coraz bardziej powszechną wśród młodzieży postawą konsumpcyjną. Przy tym tak poważne treści zostały przekazane w formie przygodowego musicalu. Zarówno scenariusz przedstawienia, jak i jego inscenizacja, reżyseria, scenografia, a także opieka nad stroną wokalną i taneczno-ruchową – są dziełem naszych nauczycieli. Wykonawcami byli uczniowie klas szóstych oraz klasy czwartej (chór).

Chociaż uczestnikami konkursu były także zespoły z Domów Kultury, które stanowią dla szkół silną konkurencję, jurorzy przyznali naszemu teatrowi II nagrodę w kategorii klas IV–VI, a także nagrodę indywidualną za aktorstwo dla Jakuba Mierzwy z klasy szóstej grającego rolę Niewidomego Chłopca.

     Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy talentu.

dyplom_ sukces