MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21.02. na całym świecie obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO. Z tej okazji, 20.02. w bibliotece spotkali się wszyscy szkolni mistrzowie języka polskiego, którzy zaprezentowali piękno polskiej mowy w mowie, piśmie i piosence.

Obchody DNIA JĘZYKA POLSKIEGO rozpoczęli klasowi mistrzowie ortografii od zmagań
w drugim etapie szkolnego konkursu ortograficznego.  Było to, pełne różnorodnych pułapek, dyktando przygotowane przez p. Annę Ejduk. Po konkursie, do ortograficznych ekspertów dołączyli szkolni mistrzowie słowa i polskiej piosenki.

Uroczystość rozpoczęła jedna z najstarszych uczennic: Kinga Ragan z 7d, która krótko przedstawiła podstawowe wiadomości o dzisiejszym święcie. Po tym wprowadzeniu zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy uroczystości, czyli Kornelia Delura z 4c recytująca wiersz A. Słonimskiego „Polska” oraz uczniowie klasy 3j: Oliwia Makowska, Roch Milczarek, Patrycja Łuczak, Weronika Majewska, Malwina Puzyrewska, Albert Andrzejuk,  i Natalia Adamek, którzy recytowali utwory Jana Brzechwy.

W części artystycznej klasa 4f pod kierunkiem p. Anny Ejduk zaśpiewała „Piosenkę młodego patrioty”, a grupa artystyczna „Czytanie na śniadanie” razem z p. Leną Gorzelak przygotowała humorystyczną inscenizację wiersza M. Strzałkowskiej „Ach ta mowa!”.

Na zakończenie p. dyrektor Alicja Waś wręczyła dyplomy klasowym mistrzom ortografii.

Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie drugiego etapu konkursu.

Marzena Makowska