„Dzieci – dzieciom” projekt międzyszkolny

W ramach projektu współpracy międzyszkolnej „Dzieci – dzieciom”, koordynatorzy edukacji kulturalnej ze Szkoły Podstawowej nr 112 p. Elena Gorzelak i Szkoły Podstawowej nr 231 w Warszawie p. Donata Kuzara, przygotowali spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

„Teatr na Zaułku” z SP nr 112 został zaproszony przez społeczność szkolną SP nr 231 na warsztaty teatralne. Młodzi aktorzy zaprezentowali swoim kolegom musical „Plastuś i przyjaciele” na motywach książki Marii Kownackiej pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Publiczność z zapartym tchem śledziła przygody mieszkańców piórnika. Widzowie byli oczarowani grą aktorską, kostiumami i muzyką.

Druga część projektu, to spotkanie warsztatowe pt. „Teatr moją pasją”, które rozpoczęło się wywiadem z reżyserką i kompozytorką wielu przedstawień dziecięcych – panią Eleną Gorzelak.

Panie Elena Gorzelak i Donata Kuzara przygotowały dla uczniów etiudy pantomimiczne, za wykonanie których dzieci otrzymały słodkości i wielkie brawa.

Efekt współpracy między szkołami pozytywnie wszystkich zaskoczył, okazał się owocny i inspirujący. Dał dużo radości i siły do dalszych działań artystyczno-kulturalnych, a uczniom otworzył drogę do nawiązania nowych przyjaźni.

Szkolny Koordynator Edukacji Kulturalnej SP nr 112 p. Elena Gorzelak

Szkolny Koordynator Edukacji Kulturalnej SP nr 231 p. Donata Kuzara