Wyniki Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego pt.: „Ortografia do głowy trafia”.

Dnia 10.04.2018r. w  Szkole Podstawowej nr 112 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Marii Kownackiej odbyła się IV edycja Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego pt.: „Ortografia do głowy trafia”. Wzięło w nim udział 123 uczniów  ze wszystkich białołęckich szkół. Temat przewodni dyktanda brzmiał „Lubimy czytać książki „. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zawiłościami ortograficznymi. Komisja konkursowa pod przewodnictwem doradcy metodycznego m. st. Warszawy, w zakresie edukacji wczesnoszkolnej p. Małgorzaty Korchowiec, wyłoniła laureatów tegorocznego konkursu.

    Klasy III :

I miejsce –  Filip Borowiec  – Szkoła Podstawowa nr 355

I miejsce – Natalia Osękowska –  Szkoła Podstawowa nr 342

I miejsce –  Roch Milczarek –  Szkoła  Podstawowa nr 112

II miejsce – Jan Gil  – Szkoła Podstawowa nr 31

II miejsce – Oliwia Skowronek   – Szkoła Podstawowa nr 257

II miejsce – Maja Chorzępa  – Szkoła Podstawowa nr 356

III miejsce – Gabriela Oleksińska  – Szkoła Podstawowa nr 356

Laureaci będą reprezentowali naszą dzielnicę w XV Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas III szkół podstawowych m.st. Warszawy  „Z ortografią za pan brat”.

    Klasy II:

I miejsce – Szymon Certa – Szkoła Podstawowa nr 344

II miejsce – Bartłomiej Zalewski – Szkoła Podstawowa nr 112

II miejsce – Stanisław Paszul – Szkoła Podstawowa nr 342

III miejsce   – Natalia Miechowska –  Szkoła Podstawowa nr 344

  Kategoria „Test”:

    Klasy II:

I miejsce – Amelia Chibowska  – Szkoła Podstawowa nr 257

II miejsce –  Dominik Gembara  – Szkoła Podstawowa nr 154

III miejsca – Maciej Wiśniewski  – Szkoła Podstawowa nr 110

    Klasy III:

I miejsce – Maciej Krakówka – Szkoła Podstawowa nr 110

II miejsce – Maria Nozderko – Szkoła Podstawowa nr 112

III miejsca – Marcel Miazio – Szkoła Podstawowa nr 356

Klasy IV:

I miejsce-   – Karolina Bala – Szkoła Podstawowa nr 314

II miejsce – Jakub Żółkiewski – Szkoła Podstawowa nr 154

III miejsce – Adam Klimaszewski – Szkoła Podstawowa nr 110

III miejsce – Maciej Góralczuk –  Szkoła Podstawowa nr 257

Klasy V

I miejsce – Dagmara Kęsicka – Szkoła Podstawowa nr 112

II miejsce – Kacper Budzisz – Szkoła Podstawowa nr 154

III miejsce – Franciszek Szałaj – Szkoła Podstawowa nr 355

  Klasy VI

I miejsce- Jakub Jarosz – Szkoła Podstawowa nr 112

II miejsce – Bartłomiej Kuć – Szkoła Podstawowa nr 314

III miejsce – Tymoteusz Szczęsnowicz –  Szkoła Podstawowa nr 154

  Klasy VII

I miejsce- Zofia Semetkowska – Szkoła Podstawowa nr 355

II miejsce – Agnieszka Sobczak – Szkoła Podstawowa nr 314

III miejsce – Aleks Kulesza –  Szkoła Podstawowa nr112

Laureatom gratulujemy!

W przerwie konkursu czas umilił uczniom występ teatru „Wielokropek” ze Szkoły Podstawowej nr 112. Goście obejrzeli przedstawienie pt.: „Tańczący Niedźwiedź” przygotowanym przez uczniów klas trzecich pod opieką zespołu nauczycieli: Michała Szulakowskiego, Ewy Gostkowskiej, Magdaleny Zielińskiej i Barbary Jarosz.

Wystąpił również chór szkolny pod batutą pana Michała Szulakowskiego oraz cheerleaderki przygotowywane przez panią Renatą  Czajkowską.  Do tańca nowoczesnego porwała dzieci pani Aleksandra Motyczyńska.

Do zobaczenia za rok!