Historyczne pamiątki

Drodzy Państwo,

w związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, chcieliśmy zorganizować w szkole wystawę przybliżającą dzieciom to zagadnienie.

Wiadomo, iż większość przedmiotów związanych z tak odległym czasem najczęściej znajdziemy w muzeach, jednak i w naszych domach bywają czasem pieczołowicie pielęgnowane pamiątki.

Chcieliśmy namówić Państwa do podzielenia się nimi z naszą społecznością, choć na krótki czas.

Poszukujemy przedmiotów, których historię udałoby się połączyć z wydarzeniami z przed 100 lat. Mogą to być wszelki pamiątki związane z I Wojną Światową, gazety, książki, guziki od mundurów, legitymacje, znaczki pocztowe, czy choćby zdjęcia sprzed lat.

Może dzięki temu uda się przypomnieć zapomnianą przeszłość rodzinnych bohaterów, których szkoda chować jedynie dla siebie.

Przedmioty zostałyby skatalogowane, staranie opisane  i wystawione (należycie zabezpieczone) w holu naszej szkoły.

Jeżeli posiadacie Państwo tego typu pamiątki, serdecznie zapraszam do kontaktu.

meduniecki@wp.pl

Andrzej Meduniecki