SUKCESY ARTYSTYCZNE

22 maja w sali teatralnej Białołęckiego  Ośrodka Kultury przy ul. Głębockiej odbyła się muzyczna gala Młodych Mistrzów 2018 –  finał  I-go Przeglądu  Szkolnych Form Teatralnych i Muzycznych.

Organizatorami  wydarzenia byli:  Stowarzyszenie  „Moja Białołęka”,  Białołęcki Ośrodek  Kultury,  Szkoła Podstawowa Nr 112  oraz Szkoła Podstawowa Nr 368.

Podczas przeglądu zespołów muzycznych okazało się, że wśród uczniów szkół białołęckich, a także w naszej szkole, talentów nie brakuje.

Z naszej szkoły zaprezentowały się 2 zespoły wokalne  i 3 solistów –                      i wszyscy dostali nagrody!

I miejsce w kategorii  klas 1-3 otrzymał zespół „Wielokropek” – za wykonanie dowcipnej piosenki do słów J. Tuwima – „Czerwony Kapturek”, która rozbawiła Jury i publiczność.

II miejsce, w kategorii klas 4 – 6,  zajął zespół „Wiosna” – za wdzięczne wykonanie piosenki o tym samym tytule.

W grupie solistów

I nagrodę, w kategorii klas 1 -3, wyśpiewała Oliwia Markwardt  wykonując wzruszającą  „Piosenkę drewnianych lalek”

II nagrodę, w kategorii klas 4 – 6,  otrzymała Ania Mróz za piosenkę „Niech pan zagra bluesa”

II nagrodę, w kategorii uczniów najstarszych, dostał Jakub Mierzwa za dojrzałe i pełne ekspresji wykonanie pieśni z 1939r. „O matko, odłóż dzień Narodzenia”.

Jesteśmy dumni z tylu zwycięzców  i serdecznie gratulujemy im talentu oraz ambitnego repertuaru.

Niedługo później, 29 maja,  odbył się finał Młodych Mistrzów 2018  w kategorii  teatralnej. Nie obeszło się bez przygód, gdyż jedna z grup dzieci młodszych zamiast na ul. Głębocką – pojechała do głównej siedziby Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. van Gogha.  Trzeba było zaradzić spóźnieniu, a więc  nasz „Teatr na Zaułku”  został  nagle zaproszony na scenę jako pierwszy…  Emocje były duże, ale okazało się, że znów odnieśliśmy sukces:

I nagrodę, w kategorii klas 4 -6, otrzymał właśnie  „Teatr na Zaułku” za spektakl  „Koty czyli podwórkowe upadki i wzloty”

II nagrodę, w kategorii klas 1-3, dostał teatr „Wielokropek”  za przedstawienie „Tańczący Niedźwiedź”, a  Oliwia Markwardt z tego zespołu otrzymała dyplom dla Najlepszego Wokalu.

Wielkie brawa!!!