Finał Dzielnicowego Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka w SP 112

Dnia 6 i 7.11. 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 112 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Kownackiej w Warszawie odbył się finał Dzielnicowego Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka.

Konkurs jest ściśle związany z obchodami Święta Niepodległości i ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz aktywne włączanie się uczniów w obchody świąt narodowych.

Do konkursu przystąpiło 28 reprezentacji  białołęckich szkół podstawowych, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach artystycznych: muzycznej i recytatorskiej oraz                            w  kategoriach wiekowych na poszczególnych poziomach od najmłodszych klas trzecich po ósmoklasistów.

W jury zasiedli nauczyciele rywalizujących szkół.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Na niewielkiej scenie na Zaułku zaprezentowali się najlepsi spośród uczestników eliminacji przeprowadzonych w macierzystych szkołach. Zachwyciły zwłaszcza występy najmłodszych uczestników, którzy oprócz dobrego przygotowania wokalnego, wykazali się również pomysłowymi strojami. Najwięcej emocji wzbudziły recytatorskie i wokalne występy najstarszych uczniów.

I miejsce wśród recytatorów klas ósmych zajęła Maja (SP 31), a równorzędne wyróżnienia przyznano Lenie (SP 365) i Aleksowi (SP 112)

Piosenką zachwyciła ósmoklasistka Hania (SP 355)

W kategorii klas siódmych zarówno piosenkę, jak i recytację wygrały uczennice SP 112: Weronika i Weronika z klasy 7b, a wyróżnienie wyśpiewał Michał (SP 257)

Kategorię klas szóstych zdominowali chłopcy. I miejsce w piosence zajął Julian (SP 257), wyróżnienie Łukasz (SP 31). Również w kategorii recytatorskiej dwa wyróżnienia powędrowały do chłopców: Grzegorza (SP 112) i Tomasza (SP 368), wygrała natomiast Kasia – reprezentantka SP 31.

Spośród klas młodszych (3,4,5) najlepsze okazały się występy reprezentacji SP 355, które zajęły pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach wokalnych, wyróżniona została także Marta –  wokalistka SP 112. Piękną recytacją natomiast mogły pochwalić się: Karolina         z klasy 4 (reprezentantka SP 368) oraz piątoklasistka Lena (reprezentująca SP112)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marzena Makowska