Uczyć – nie tylko na lekcjach

Uczyć można nie tylko poprzez zajęcia dydaktyczne. W naszej szkole 21 grudnia był dniem bez takich zajęć. Od rana w klasach odbywały się wigilie, a następnie uczniowie, zgodnie z kilkuletnią tradycją, oglądali szkolne jasełka, przygotowane przez uzdolnionych artystycznie kolegów pod kierunkiem nauczycieli.

Nietypowe jasełka zatytułowane „Wigilia na dworcu” – to historie kilkorga dzieci, które z różnych powodów zjawiają się na dworcu, aby „przeczekać wigilię”. Ich rozmowy ukazujące trudne relacje ze światem dorosłych przerywane są śpiewaniem, a właściwie odgrywaniem pieśni bożonarodzeniowych, które są świadectwem, że ludzka natura nie zmieniła się od czasów narodzin Jezusa do dziś. Że wciąż rządzi nami egoizm, pozory dobra i wygodnictwo. I najlepiej dostrzegają to dzieci, bo właśnie one mają największą wrażliwość. A więc – warto je uczyć nie tylko na lekcjach. Bo jeśli naukę przyswaja się nie tylko umysłem, lecz także sercem – zostaje w nas na długo.

Scenariusz – Ewa Gostkowska

Inscenizacja i muzyka – Michał Szulakowski

Jasełka będzie można obejrzeć w Sali Teatralnej BOK-u przy ul. Głębockiej. Dokładny termin zostanie podany w zaproszeniu.