„Ach, ta mowa”

„Darzę szacunkiem ojczystą mowę i udowadniam to każdym słowem” – pod takim hasłem w bibliotece, w czwartek 21 lutego odbyły się obchody Dnia Języka Ojczystego.  Obchodzony tego dnia Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego pod patronatem UNESCO , ma zwrócić uwagę  świata na problem wymierania języków mniejszości.

Nauczycielki języka polskiego i panie z biblioteki szkolnej zaprosiły klasy czwarte i piąte na program artystyczny złożony z występów grup wokalnych  oraz wysłuchanie wierszy recytowanych przez laureatów konkursów recytatorskich.

Opierając  się na przedstawionej w sposób humorystyczny inscenizacji wiersza „ Ach, ta mowa” Małgorzaty Strzałkowskiej, pani Dyrektor zwróciła uwagę na to, jak ważne jest poprawne wypowiadanie się.

Uczniowie w doskonałych nastrojach opuścili bibliotekę, obiecując pilnować swojej starannej mowy.