Światowy Dzień Zespołu Downa

Dnia 19.03 (czwartek) obchodzimy w szkole Światowy Dzień Zespołu Downa.
Celem obchodów jest przybliżenie i oswojenie społeczności szkolnej z chorobą, jaką jest zespół Downa i pokazanie, że te osoby są takie same jak my wszyscy – mają swoje pasje i marzenia, chcą akceptacji, tolerancji i szacunku.

Podczas obchodów w szkole okazujemy solidarność z osobami dotkniętymi ta wadą genetyczną, zakładając dwie różne skarpetki. Uczniowie klas starszych wejdą do każdej sali i zapiszą ilość uczniów biorących udział w obchodach. (Pamiętajcie, że zabawa z kolorowymi strojami trwa również dnia kolejnego, podczas dnia wiosny)

Na całym świecie Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21.03. Data ta nie jest przypadkowa. Amerykański zapis choroby 3/21, symbolizuje trzeci(3) chromosom w dwudziestej pierwszej(21) parze, zamiast prawidłowych dwóch. Jego obecność stanowi główną przyczynę Zespołu Downa.

Szkoła z Klasą