Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Warto zwrócić uwagę,
że autyzm to odmienny sposób funkcjonowania dziecka, który może się wyrażać w problemach
z mówieniem, postrzeganiem świata za pomocą zmysłów, czy rozumieniem relacji społecznych. Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski.
W związku z tegoroczną sytuacją epidemiologiczną zachęcamy do zapoznania się z plakatem umieszczonym na stronie szkoły jak również krótkim filmikiem (link poniżej). Można również w tym dniu wyrazić gest solidarności z osobami ze spektrum autyzmu przez założenie ubrania w kolorze niebieskim.

 

Fundacja Orange wraz z artystą Miguelem Gallardo przedstawiają „Akademię Specjalistów” – krótki film animowany opowiadający w zabawny i bezpośredni sposób o dzieciach z autyzmem i ich wyjątkowych talentach, nie zawsze rozumianych przez otoczenie.

Szkoła z Klasą