ABC pierwszaka

Nauczyciele pracujący z pierwszoklasistami poza ukończonymi studiami wyższymi z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, szkolą się także na różnych formach doskonalących i dodatkowych kierunkach studiów, po to by zapewnić jak najwyższą jakość edukacji w klasach I-III.

W klasie integracyjnej pracuje dwóch nauczycieli, jest możliwość też pomocy asystenta nauczyciela.
Przy szkole natomiast są umieszczone place zabaw, jeden z przodu, pozostałe z tyłu.

Sale lekcyjne są jak najbardziej dopasowane do możliwości dzieci (odpowiednia wysokość ławek, stolików), jest tablica interaktywna, głośniki.

Dzieci w klasach pierwszych mają także zajęcia w sali zabaw, uczestniczą w religii, etyce, zajęciach z języka angielskiego, zajęciach komputerowych, oraz mogą uczęszczać na poszczególne zajęcia np: logopedyczne, pedagogiczne i inne zajęcia dodatkowe, które w ramach godzin dodatkowych prowadzą nauczyciele.

Po zajęciach (i przed) w sali dzieci mają możliwość pobytu w świetlicy dla klas I od o6.3o do 18.oo.

Wyprawka dla pierwszaka:

Rzeczy, które uczeń będzie nosił codziennie w plecaku:

1).Piórnik zaopatrzony w 2 dobrze zatemperowane ołówki, gumkę, temperówkę, kredki, linijkę, nożyczki, klej w sztyfcie

2).Zeszyty:

-16 kartkowy w linie do edukacji polonistycznej,

-16 kartkowy w kratkę do edukacji matematycznej,

-16 kartkowy w kratkę do edukacji komputerowej,

-32 kartkowy w kratkę jako zeszyt do informacji

Rzeczy, które zostają w szkole:

-2 bloki techniczne z kolorowymi kartkami A-4

-zeszyt papierów kolorowych do wycinania i samoprzylepnych

-farby plakatowe, pędzelek cienki i gruby, kubek na wodę

-plastelinę, kredki świecowe Bambino, pastele,

-dwie teczki: jedna na prace plastyczne, druga na sprawdziany

-ryza papieru do xero do prac plastyczno-technicznych,

-duża paczka chusteczek higienicznych

-Worek (podpisany) z obuwiem (biała podeszwa) na zmianę zostaje w szatni,

-Worek (podpisany) ze strojem gimnastycznym czyli białą koszulką,granatowymi lub czarnymi spodenkami dzieci noszą według planu zajęć.

Prosimy, aby wszystkie  zeszyty i przybory były podpisane !!!