Aktualności

ROK SZKOLNY 2019/2020

****************************************************************

Akcja #maska _zamiast _kwiatka

Pod koniec maja zakończyliśmy zbiórkę na akcję #maska_zamiast_kwiatka.

Dzięki wsparciu dzieci, rodziców, nauczycieli, znajomych i samorządu szkolnego udało nam się zebrać 2259 zł. Całą kwotę przeznaczyliśmy na zakup maseczek jednorazowych dla Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ul. Kopernika w Warszawie.

1 czerwca zachowując wszystkie środki ostrożności, delegacja uczniów przekazała maseczki na ręce Pani Ordynator, która spotkała się z nami przed bramą szpitala. Uczniowie usłyszeli zaskoczenie z powodu zebranej ilości, podziękowania i zapewnienie, że środki ochrony bardzo się przydadzą.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zbiórce!

Klasa 8c z Wychowawcą – Honoratą Markiewicz

****************************************************************

Drodzy Uczniowie!
Niebawem czekają nas dwa ważne święta: Dzień Flagi oraz Konstytucja 3 maja. Każde z tych wydarzeń jest dla nas, dla Polaków wyjątkowe. Każdy z tych dni przypominają nam przeszłą historię, czasami niestety nie łatwą historię. Nie zawsze barwy narodowe mogły być wywieszane, był czas, gdy nasi zaborcy nie chcieli słyszeć naszego języka…
W czasie pandemii, nie będzie żadnego apelu, przedstawienia, ani pogadanki w szkole. Jednak nadal możemy ukazać swój patriotyzm. Wszystkich zachęcamy do wywieszenia flagi zgodnie z filmikiem #niepodległa:
https://www.facebook.com/niepodlegla1918/videos/559168501667951/ oraz zachęcamy uczniów do zajrzenia w głąb Escape roomu lub w głąb swojego umysłu, aby zrealizować parę zagadek i krzyżówek.
Escape room:
WERSJA DLA MŁODSZYCH: https://view.genial.ly/5ea27ab66489ab0dc2220872/presentation-er3-maja?fbclid=IwAR0A4iwikyOhAwIdBcxF4beVUT6t9qU6Uf7PCPN2sUYqwCQzqGuciwIM_g4

 

 

 

*************************************************************************

IX edycja Akademii Wynalazców im. Robetra Boscha

Nowe technologie oraz rozwijający się rynek pracy, to główne przesłania tegorocznej Akademii Wynalazców. Organizatorzy dążyli do zainspirowania oraz pobudzania kreatywności u młodzieży ukierunkowanej na nowoczesność i przyszłość.
Kilkoro słuchaczy naszej szkoły uczestniczyło w tegorocznej ofercie Akademii.

Sprawozdanie

 

*************************************************************************

„Paczka dla Powstańca”

Oto oni! Nasi wolontariusze, którzy wzięli udział w akcji: „Paczka dla Powstańca”! Pomimo ciężkich paczek i dużej odległości od naszej szkoły (działaliśmy na terenie Woli) udało się nam odwiedzić, aż 8 Powstańców! Spotkania z nimi były dla nas niezwykle cenną i pouczającą lekcją. W okresie świątecznym zachęcamy do dzielenia się dobrem.

Akcję szkolną koordynował szkolny wolontariat oraz zespół historyków.

 

 

******************************************************************************************

W dniu 19 listopada mieliśmy przyjemność brać udział w projekcie – SYMFONIA NA SKRZYPCE I DJ-a – i gościć w Naszej szkole Pana Tomasza Dolskiego. Celem projektu jest zaprezentowanie muzyki klasycznej w nowoczesnym / współczesnym wydaniu, która rozbudza ciekawość młodych słuchaczy i zachęca do odkrywania muzyki poważnej. W tym przedsięwzięciu łączymy historię ze współczesnością, wykorzystujemy do tego muzykę pop, rock, house i dubstep. Program jest dostosowany odpowiednio do grup wiekowych. 45 minutowa audycja/koncert przygotowana jest w duecie. Tworzą go skrzypek Tomasz Dolski, najmłodszy zdobywca prestiżowej nagrody muzycznej Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR KRYSZTAŁOWY KAMERTON,

 • Laureat 2 miejsca na Polskim Festiwalu Sztuki – Orzeł 2016 w kategorii Dźwięk,

 • zdobywca trzeciego miejsca w pierwszej edycji programu tv Must be the music w Polsacie.

Tomaszowi Dolskiemu towarzyszą wymiennie znakomici DJ-eje, producenci muzyczni Kostek, Gregory, Simon, Benek. Projekt został finansowany przez Wydział Edukacji Miasta st. Warszawy.

 

***********************************************************************************

Gazetka matematyczna Alfa

Dnia 20 listopada 2019r. został wydany pierwszy numer gazetki matematycznej Alfa. Znajdują się tam artykuły dotyczące zagadnień matematycznych, ciekawostki, zagadki i humoru. Dodatkowo w każdym numerze umieszczone będą zadania do samodzielnego rozwiązania (z podziałem na grupy wiekowe: uczniowie klas IV-VI i uczniowie klas VII – VIII). Każdy uczeń, który będzie brał udział w konkursie matematycznym, umieszcza rozwiązania zadań na ostatniej stronie gazetki, natomiast kartę z rozwiązaniami przekazuje nauczycielowi matematyki. Termin oddawania kart jest podany w każdym numerze. Gazetka będzie ukazywał się raz w miesiącu. Karty z poprawnie rozwiązanymi zadaniami biorą udział w losowaniu. Uczniowie wylosowanych prac – po jednej z każdej grupy wiekowej: klas IV-VI oraz VII-VIII – otrzymają nagrody rzeczowe. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w szkolnym radiowęźle.

**************************************************************************

W dniu 16 XI 2019r w Szkole Podstawowej nr 385 w Wesołej   odbył się Mazowiecki  Turniej Szachowy w Szachach Szybkich. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
1. Lena Dadełło
2. Kazimierz Wilk
3. Jeremi Gawkowski
4. Adam Sikorski
Nasi szachiści zajęli 34 miejsce  na 105 szkół. Poziom turnieju był wyrównany, walczyliśmy jak lwy. 
Gratulujemy naszym młodym szachistom.
Opiekun – Przemysław Owczarek
 

 

 

********************************************************************************

Dzielnicowy Turniej Szachowy

W dniu 2 X 2019r w Szkole Podstawowej nr 154 odbył się dzielnicowy turniej szachowy organizowany przez WOM. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
1. Lena Dadełło
2. Kazimierz Wilk
3. Jeremi Gawkowski
4. Adam Sikorski
Nasi szachiści zajęli 6 miejsce. Poziom turnieju był wyrównany, walczyliśmy jak lwy.
Gratulujemy naszym młodym szachistom.
Opiekun – Przemysław Owczarek

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to dzień, który zwraca naszą uwagę na bogactwo języków w Europie – jest ich ponad 200! Jego celem jest propagowanie zalet różnorodności językowej oraz zachęcenie do nauki języków. Z okazji tego dnia uczniowie klas 1-3 wykonali prace, na których przedstawili powitania w różnych językach świata.

Kamila Araźny

„Sprzątanie świata”

W dniu 20 września odbyła się w naszej szkole akcja „Sprzątania świata”. Klasy 4 wraz z nauczycielami uczestniczyły w zbieraniu śmieci na terenie i wokół szkoły. Uczniowie wyposażeni w worki i rękawice  zbierali plastik, zbutwiałe liście i papier. To pierwsza akcja w roku szkolnym organizowana przez naszą szkołę, która aktywnie zachęca uczniów do udziału w wydarzeniach  na rzecz ekologii.  Brawo dla naszych uczniów!

Zespół przyrodniczy  

*******************************************

ROK SZKOLNY 2018/19

 

****************************************************************************************

„Do zaczytania jeden krok!”

20.05.2019 biblioteka w naszej szkole stała się siedzibą małego teatru literackiego.
W ramach innowacji pedagogicznej „Do zaczytania jeden krok!” prowadzonej przez nauczycieli j. polskiego, bibliotekarzy i świetlicy, w dniach 20. – 24.05.2019 odbył się szkolny przegląd małych form teatralnych. Na scenie zaprezentowało się 11 klas, które w ciągu całego tygodnia przedstawiły 12 spektakli będących inscenizacjami ulubionych utworów literackich.
Społeczność szkolna uczestniczyła w prezentacji różnorodnych dzieł literackich. Młodzież sięgnęła zarówno po współczesną prozę młodzieżową, jak np. popularna „Seria niefortunnych zdarzeń.Przykry początek” autorstwa L. Snicket, przedstawiona przez klasę 7B, powieść Marcina Wichy o przewrotnym tytule: „Klara. Proszę tego nie czytać!” zagrana przez kl. 6G, „Pozłacana rybka” Barbary Kosmowskiej (kl. 5A) i „Cześć wilki” Doroty Kassjanowicz (kl. 5B). Nie mogło zabraknąć również młodzieżowej literatury fantasy: „Opowieści z Narnii” C.S.Lewisa zaprezentowała kl.6h, 6d „Zwierzoduchy” T. Sutherlanda, a uczennice z 7A na chwilę stały się „Wiedźmami” z powieści R. Dahla.
Część młodych czytelników sięgnęła do klasyki odświeżając nam „Anię z Zielonego Wzgórza” L.M. Montgomery, (kl. 6e), „Pchłę Szachrajkę” J. Brzechwy (kl.5A), a nawet „Zemstę” A. Fredry. Zaskoczeniem był wybór kl. 5c, która przygotowała fragment poezji dla dzieci Małgorzaty Strzałkowskiej „Rady nie od parady”. Podczas teatralnego tygodnia miała też premiera sztuki promującej czytelnictwo „Wiedźma Multimedia” przygotowana przez kl. 5d.
Ogółem, w projekcie wzięło udział ponad 40 młodych artystów i ponad 300 widzów, którzy po zakończeniu przedstawienia, chętnie wypożyczali prezentowane lektury.
W aktywną promocję czytelnictwa zaangażowali się również uczniowie obdarzeni talentem plastycznym, którzy przygotowali dekoracje oraz plakaty informujące o wydarzeniu.
Nad całością czuwali nauczyciele – bibliotekarze: p. Lena Gorzelak, Marzena Wilk, Ewa Gostkowska.
Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w realizacji szkolnego przeglądu teatralnego oraz nauczycielom przygotowującym z uczniami poszczególne przedstawienia.
Koordynatorki projektu:
Lena Gorzelak
Marzena Makowska

 

****************************************************************************************

Wyniki konkursu – Najpiękniejsza kartka wielkanocna

W kategorii klas 6-8
1 miejsce Eryk Zborowski kl. 7D
2 miejsce Julia Bakulińska kl. 6H
3 miejsce Julia Bierzańska kl. 6H
wyróżnienie:Maja Malec 6H, Zofia Cichowska 6H

W kategorii klas 5
1 miejsce Marta Stefańska kl. 5D
2 miejsce Maja Lewandowska kl. 5A
3 miejsce Wiktor Wierzbiński kl. 5A
wyróżnienie: Łucja Pietrasik 5B, Lena Górzyńska 5B,
Wiktoria Oktaba 5F, Wiktoria Mitura 5B

W Kategorii klas 4
1 miejsce Maks Wierzchowski kl. 4A
2 miejsce Maja Misiun kl. 4C
3 miejsce Jan Orzechowski kl. 4I
wyróżnienie: Mateusz Janda 4B, Maja Hiller 4A,
Michał Kurpiewski 4B, Kacper Małkiewicz 4B, Jakub Stempień 4B
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy
Nauczyciele plastyki

****************************************************************************************

Nie do wiary, skarpetki nie do pary

21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zespołu Downa

Pierwszy dzień wiosny – 21 marca – to także symboliczny dzień dedykowany osobom dotkniętym trisomią czyli zespołem Downa: dodatkowym chromosomem w 21 parze. Solidarność z nimi można było pokazać zakładając dwie skarpetki nie do pary…

Nasza solidarność ważna jest nie tylko dziś, ale na co dzień, kiedy dzieci uczą się tolerancji.

 

*****************************************************************************************

Dzień św. Patryka

15 marca w naszej szkole odbyły się konkursy nawiązujące do  Dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii. Młodsze klasy wykonały dekoracje, przedstawiające trójlistne koniczynki oraz flagę Irlandii. Nagrody za najlepszy plakat zdobyli:

I miejsce – Michał z 3a

II miejsce – Blanka z 3a

III miejsce – Malwina z 2e

            Uczniowie brali również udział w zabawie polegającej na znalezieniu jak największej ilości zielonych koniczynek, ukrytych na terenie szkoły. Mistrzami w tej kategorii okazali się przedstawiciele klasy 2a.

            Uczniowie klas 4-8 rozwiązywali test wiedzy o Św. Patryku za pomocą kodów QR. Zwyciężyła klasa 6f. Najwięcej koniczynek znaleźli uczniowie z klasy 7c.

                                                                                                                    Kamila Araźny

                                                                                                                      Małgorzata Topczewska

*****************************************************************************************

*******************************************************************************************

JESTEM Z SOS!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie, promującym tolerancję wobec podopiecznych pieczy zastępczej w Polsce.

Podczas zajęć przedstawiciele Stowarzyszenia SOS Wioskie Dziecięce rozmawiali z dziećmi o tolerancji i empatii. Uczniowie dowiedzieli się również, czym jest piecza zastępcza i jakie są powody, że trafiają do niej dzieci. Mieli okazję poznać historię, cele i działania Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Już wkrótce uczniowie zorganizują w szkole kiermasz, z którego fundusz zasili konto stowarzyszenia. Już teraz zapraszamy do udziału.

Marta Brenner, Monika Banasiak, Joanna Wierzbicka

********************************************************************************************

WYNIKI SZKOLNEGO TURNIEJU
„KOCHAM CIĘ, POLSKO!”

KLASY IV:

1.KLASA 4J (20 PUNKTÓW)

2.KLASA 4F (18 PUNKTÓW)

3.KLASA 4I (16 PUNKTÓW)

4.KLASA 4H (12 PUNKTÓW)

5.KLASA 4E (10 PUNKTÓW)

5.KLASA 4B (10 PUNKTÓW)

6.KLASA 4G (9 PUNKTÓW)

7.KLASA 4A (8 PUNKTÓW)

8.KLASA 4C (7 PUNKTÓW)

8.KLASA 4D (7 PUNKTÓW)

KLASY V:

1.KLASA 5B (15 PUNKTÓW)

2.KLASA 5C (14 PUNKTÓW)

3.KLASA 5A (13 PUNKTÓW)

3.KLASA 5D (13 PUNKTÓW)

4.KLASA 5E (7 PUNKTÓW)

 1. KLASA 5F (5 PUNKTÓW)

KLASCY VI:

1.KLASA 6H (17 PUNKTÓW) po dogrywce (6 pkt.)

2.KLASA 6G (17 PUNKTÓW) po dogrywce (5 pkt.)

3.KLASA 6D (14 PUNKTÓW)

4.KLASA 6C (13 PUNKTÓW)

4.KLASA 6A (13 PUNKTÓW)

5.KLASA 6F (10 PUNKTÓW)

6.KLASA 6B (9 PUKNTÓW)

6.kLASA 6E (9 PUNKTÓW)

KLASY VII:

 1. KLASA 7A (15 PUNKTÓW)
 2. KLASA 7D (14 PUNKTÓW)
 3. KLASA 7B (13 PUNKTÓW)
 4. KLASA 7C (12 PUNKTÓW)

KLASY VIII:

 1. KLASA 8D (16 PUNKTÓW)
 2. KLASA 8C (15 PUNKTÓW)
 3. KLASA 8A (14 PUNKTÓW)
 4. KLASA 8B (11 PUNKTÓW)

Wszystkim klasom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju!! 🙂

Rozdanie dyplomów dla uczestników oraz pucharów dla klas zwycięskich nastąpi 09.11.2018 r. podczas szkolnej uroczystości z okazji Święta Niepodległości. 

********************************************************************************************

We wrześniu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Jego celem było promowanie różnorodności kulturowej i językowej jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przygotowali plakaty z powitaniami w różnych językach. Z przyjemnością prezentujemy wyniki:

1 miejsce – Antek Bordzio 2b

2 miejsce – Antosia Jarkiewicz 2a

3 miejsce – Nina Ejsmond 2b

Zwycięzcom gratulujemy!!!

 

*********************************************************************************

 

 

Szkoła z Klasą