Aktualności

 

 ********************************************************************

Mistrz sportu SP 112 2017/2018

Po całorocznych zmaganiach sportowych na Mistrza sportu SP 112 zostali wyłonieni zwycięzcy.

Wśród chłopców  wygrał Michał Paszkowski z klasy 7b.

Wśród dziewczyn wygrała Małgorzata Roszak z klasy 7c.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi na pikniku szkolnym, zwycięzcą zostaną przyznane statuetki.

15 czerwca dziesięciu najlepszych sportowców pojedzie na wycieczkę do Centrum Olimpijskiego w Warszawie.

Gratulujemy

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

 

Poniżej przedstawiamy  całą klasyfikację generalną.

Dziewczyny

 1. Roszak-17p.
 2. Baryła 6d-9p.
 3. Sienkiewicz -8p.
 4. Mazur-7p.
 5. Pawłowska -6p.
 6. Milewska Milena 4b-5p
 7. Roguska 6a-5p.
 8. Wiśniewska-5p.
 9. Szymańska -5p.
 10. Szczepaniak7a-5p.
 11. Mierzejewska 6d -4p.
 12. Gierczak -4p
 13. Milewska 6e -3p.
 14. Krakowiak 5h- 3p
 15. Rochmińska 5e- 3p.
 16. Wójcik 4f-3p.
 17. Gradowska 6c-3p.
 18. Florek 6a-3p.
 19. Zawadzka-3p.
 20. Kot -3p.
 21. Małek -2p.
 22. Korona- 1p.
 23. Liskiewicz-1p.
 24. Owczarczyk 1p.
 25. Siennicka-1p.
 26. Ostrowska 4f-2p.
 27. Grzębkowska 6a -2p.
 28. Serafin 6d -2p.
 29. Calińska 5b -2p.
 30. Bagrowska  5f -2p
 31. Karos 5f- 2p
 32. Mróz 5g -2p
 33. Kozibąk 7c -4p
 34. Mastalerz 5d-5p.
 35. Sytniewska 7c-2p.
 36. Siekierzyńska6d- 2p.

 

Chłopcy

 1. Paszkowski 7b-18p
 2. Fałek 6d-14p.
 3. Wisniewski 7b-13p
 4. Szulędzki 7a-7p..
 5. Bieryło 6b-5p
 6. Agaczewski 6d -5p
 7. Więcek 6b-4p.
 8. Lejnert 6d-4p.
 9. Styczyński 6d -4p.
 10. Kowalski 7c-4p
 11. Goś 6d-4p.
 12. Bardian 7a -3p
 13. Papazachariou 5e-2p.
 14. Jasiński 7d -2p.
 15. Mierzwa 7a- 2p.
 16. Markiewicz 6a -2p.
 17. Chluchnik5a -2p.

*********************************************************************

                    FESTIWALE…     FESTIWALE…

Szkolny teatr „Wielokropek” niedawno zgłosił swój udział w dorocznym Mazowieckim Festiwalu Twórczości Artystycznej „Asteriada 2018” organizowanym przez Dom Kultury „Włochy”. Okazało się, że jako jedyny zespół dzieci młodszych (z klas 1-3) przeszliśmy przez eliminacje wstępne i zostaliśmy zaproszeni do udziału w finale.

10 marca „Wielokropek” wziął udział w eliminacjach finałowych, podczas których zaprezentował spektakl „Tańczący Niedźwiedź” przygotowany przez uczniów z kl. 3F i 3G pod opieką zespołu nauczycieli: Michała Szulakowskiego, Ewy Gostkowskiej, Magdaleny Zielińskiej i Barbary Jarosz.

Przedstawienie spotkało się z ogromną życzliwością Jury. Chwalono zarówno autorski scenariusz, jak i ogólny wyraz artystyczny, scenografię oraz grę małych aktorów.

8 marca w Domu Kultury „Świt” odbył się  Mazowiecki Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży „MASKA 2018”

Nasza szkoła zaprezentowała na nim dwa spektakle:

„Koty – czyli podwórkowe upadki i wzloty” – przygotowane przez „Teatr na Zaułku” (kategoria dzieci starszych) –  pod kierunkiem Eleny Gorzelak

oraz „Tańczący Niedźwiedź” –  Grupa Teatralna „Wielokropek” (kategoria dzieci młodszych) – opieka artystyczna:  Michał Szulakowski , Ewa Gostkowska, Barbara Jarosz i Magdalena Zielińska.

Po obejrzeniu ponad dwudziestu zespołów  – Jury, w którym zasiadali znani aktorzy, przyznało obu grupom teatralnym  3-cią nagrodę, a Filip Grzęda z Grupy Teatralnej „Wielokropek” otrzymał wyróżnienie  za  tytułową rolę w „Tańczącym Niedźwiedziu”.

Gala finałowa połączona z uroczystym wręczeniem nagród  odbędzie się 22marca.

********************************************************************

ODYSEJA UMYSŁU 2018

MIĘDZYNARODOWY KONKURS EDUKACYJNY

Nasza SP nr 112 po raz pierwszy wzięła udział w międzynarodowym konkursie edukacyjnym – programie twórczego rozwiązywania problemów.

Relacja – ODYSEJA UMYSŁU 2018

******************************************************************

Uczniowie klasy 5 B opowiadają o wycieczce do Wedla…

W mroźny dzień, 22 lutego, byliśmy na najsłodszej wycieczce na świecie, czyli
w fabryce czekolady Wedel. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z historii Wedla. Mieliśmy okazję zobaczyć czekoladową wystawę, a w niej rzeźby, obrazy, czekoladowe miasteczko z jadącym po torach pociągiem, wszystko to wykonane oczywiście z czekolady. Zobaczyliśmy również linię produkcyjną wedlowskich smakołyków. Najbardziej spodobało nam się ręczne ozdabianie torcików wedlowskich oraz kolejne etapy powstawania czekoladowych baryłek. W całej fabryce tak pięknie pachniało czekoladą. Przygotowano dla nas stół pełen słodyczy, ale mimo szczerych chęci nie zdołaliśmy zjeść wszystkiego.

Za dobre zachowanie, każdy z nas otrzymał słodki upominek.

To była wspaniała wycieczka.

 

 

 **************************************************************

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości – fotorelacja

*******************************************************************

Zawody na ergonometrze wioślarskim

Dnia 25.10.2017r. dzięki uprzejmości klubu Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, odbyły się zawody szkolne na ergometrach wioślarskich.

*********************************************************************************************

„Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej”

W dn. 21.09 oraz 25.09.2017r. odbył się Turniej „Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej”. Zawody zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: klasy IV – V i VI – VII.

Przebiegał on w znakomitej atmosferze, była ogromna walka i zaangażowanie. W turnieju wzięło udział 13 klas, ponad 100 uczniów. W kategorii klas IV-V : 1 miejsce zajęła klasa 5a, 2 miejsce klasa 4e i 3 miejsce klasa 5b. W kategorii klas VI-VII : 1 miejsce klasa 6d, 2 miejsce klasa 6b i 3 miejsce klasa 7b. Organizatorami „Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej” byli Jacek Bugowski i Kamil Hentka.

5a 20170925_105455 20170925_105519

***********************************************************************************************************

ROK SZKOLNY 2016/17

*******************************************************************************************************

W tym roku Dzień Babci i Dziadka obchodzony był na Białołęce szczególnie uroczyście. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 112  zorganizowała występ w nowej sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Głębockiej 66.  Uczniowie naszej szkoły specjalnie dla  Dziadków odegrali przygotowany pod kierunkiem nauczycieli autorski spektakl „Babcia na hulajnodze”. W tym dużym przedsięwzięciu (aktorzy, grupa taneczna i chór) łącznie brało udział ponad 30-tu uczniów. Widzowie przybyli w komplecie: sala była wypełniona tak, że dla dzieci wyciągnięto specjalne pufy. Na koniec nasi najmłodsi uczniowie z  zerówki (filia szkoły przy ul. Ostródzkiej) zaśpiewali swoim Dziadkom kilka piosenek, a publiczność długo biła brawo wszystkim wykonawcom. Na koniec Dyrektor Szkoły Podstawowej  nr 112 – Pani Alicja Waś podziękowała  twórcom przedstawienia (dzieciom i nauczycielom) oraz złożyła serdeczne życzenia  wszystkim Babciom i Dziadkom.

Całą uroczystość obejrzeć można klikając na relację z uroczystości.

relacja z uroczystości

 

*******************************************************************************************************

21 listopada 2016 roku klasy integracyjne 0”H” oraz 2”C” udały się na spektakl teatralny pt.”Co zdarzyło się w Manko?” . Po raz drugi zgłosiliśmy się do udziału w projekcie NIE WYKLUCZAM, dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w bezpłatnych spektaklach z repertuaru Teatru Małego Widza oraz pogawędzić i pobawić się z aktorami.

W ciągu ostatnich dwóch lat tj. 2015-2016 dzięki działalności Fundacji Teatru Małego Widza odbyło się 90 nieodpłatnych wydarzeń dla dzieci chorych, niepełnosprawnych lub mających trudną sytuację rodzinno-materialną. Okazało się, że Fundacja Teatru Małego Widza dostrzega potrzeby tej grupy dzieci, które szczególnie wymagają bezpośredniego kontaktu ze sztuką, obcowaniem z nią w sposób niemalże namacalny. Nasi najmłodsi uczniowie, po pierwszej wizycie w Teatrze Małego Widza (spektakl „Sklep Magika Mechanika), przez dłuższy czas rozmawiali o tym niezwykłym doświadczeniu. Siedzieliśmy w wygodnej pozycji, na mięciutkich poduszkach, na krok od cudownych aktorów, którzy wprowadzili nas w bajkowy świat, pełen humoru i efektów dźwiękowych, z wykorzystaniem najprostszych przedmiotów codziennego użytku. Dzieci mogły odkryć ich nowe oblicze i przenieść się w świat wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe. Dzięki projektowi „Nie wykluczam” większość naszych dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z klasy O, po raz pierwszy miało możliwość uczestniczenia w spektaklu teatralnym, gdyż rzadko spotykane są wydarzenia artystyczne kierowane typowo do takiej grupy dzieci. Dzieci mogły swobodnie zachowywać się podczas oglądania występu, szczególnie te z zaburzeniami zachowania, które na co dzień często spotykają się z krytyką i niezrozumieniem, a w Teatrze Małego Widza mogły poczuć się akceptowane. Niewątpliwie to przyjazne i bezpieczne środowisko dla dzieci z niepełnosprawnością, które w wielu miejscach publicznych często stykają się z wykluczeniem społecznym. Klasy integracyjne stwarzają możliwość współistnienia i współpracy uczniów o różnym stopniu sprawności, co sprzyja kształtowaniu akceptacji i tolerancji wobec odmienności każdego człowieka. Projekt „Nie wykluczam” pomaga nam, nauczycielom, w wspieraniu rozwoju uczniów o specjalnym potrzebach edukacyjnych, a także promowaniu idei integracji i pełnoprawnego dostępu wszystkich dzieci do kultury, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni i za co serdecznie dziękujemy!

Nauczycielki z klasy O integracyjnej

********************************************************************************************************

W dniu 23.11.2016 naszą szkołę odwiedziły brązowe medalistki igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Joanna Leszczyńska i Agnieszka Kobus. Panie opowiedziały o swojej dyscyplinie sportowej, emocjach i przygodach w Rio, przeprowadziły quiz z nagrodami oraz pokazały jak trenować na ergometrze wioślarskim.
Serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Więcej zdjęć na https://goo.gl/photos/nBXJ6r1r6nrD36V96

upload_-1 upload_-2 upload_-3 upload_-5

 

 

 

 

 

*********************************************************************************************************

 

ROK SZKOLNY 2015/16

 

***********************************************************************************************************

15.04.2016r., w Szkole Podstawowej nr 112 odbyły się warsztaty garncarsko-modelarskie dla dzieci z tej szkoły.  Akcję przeprowadzono we współpracy z Fundacją Inspiracja z Warszawy

(http://www.fundacjainspiracja.com/, https://www.facebook.com/FundacjaInspiracja/ ).

            Uczestnicy mieli okazję nabyć nowe umiejętności, wykonując gliniane naczynia i konstruując latawce zgodnie ze wskazówkami oraz przy wsparciu prowadzących zajęcia. To była doskonała okazja do wspólnej zabawy i nauki. Inicjatywa umożliwiła młodym uczestnikom zdobycie nowej wiedzy i poszerzenie ich zainteresowań.

DSC_0013 DSC_0027 DSC_0145 DSC_0170 DSC_0274 DSC_0278

**********************************************************************************************************

Wizyta Strażnika Miejskiego w klasach „O”

14 kwietnia 2016r. klasy „O” odwiedził Strażnik Miejski. Dzieci uczyły się prawidłowo wzywać pomoc. Poznały zasady udzielania pierwszej pomocy oraz numery telefonów alarmowych.

WP_20160414_002 WP_20160414_002-1 WP_20160414_003 WP_20160414_005 WP_20160414_007 WP_20160414_010 WP_20160414_012

 

 

 

************************************************************************************************************

W dniu 21.04.2016 r. w klasach zerowych odbyło się spotkanie z ratownikami.Dzieci nabywały i utrwalały wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, biorąc czynny udział w ciekawych scenkach „ratujących poszkodowanego”.
Atrakcji dodał miś, towarzyszący dzieciom i rozbawiający je.
W najbliższym terminie kolejne grupy skorzystają z tych ciekawych, przydatnych zajęć.
                                                                                                                                  Organizator: Elżbieta Kirpsza

20160421_083833[1]20160421_084537[1]

20160421_084952[1] 20160421_085142[1] 20160421_085547[1] 20160421_090347[1]

*************************************************************************************************************

wykrzynik2 kwietnia obchodzimy na świecie Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu, na znak solidarności z osobami z autyzmem, nasza szkoła została ozdobiona niebieskimi balonami i uczniowie przyszli ubrani na niebiesko.

0 1 2 3

 

 

*************************************************************************************************************

wykrzynik

W dniach 31 03 – 01. 04 2016 odbył się w naszej  szkole  konkurs ” Mam Talent” pod patronatem Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie popisywali się różnymi umiejętnościami: wokalnymi, tanecznymi, sportowymi etc.
Najlepsi uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie ” Ja też mam Talent” w dn. 11.06.2016 r.
opiekun S.U.   Marzenna Marciniak

WYNIKI KONKURSU MAM TALENT

*************************************************************************************************************

wykrzynik

 

Dwie uczennice klasy VIa – Agata Waś i Zuzanna Wolińska przygotowały w ramach pracy dodatkowej z języka polskiego krótki film prezentujący kilka ciekawostek z życia szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia!

*************************************************************************************************************

wykrzynikDnia 24.11.2015r. w klasach „O” w ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom ” odbyło się spotkanie z aktorami, którzy zaprezentowali poczytanki z bajek, scenki teatralne z uczestnictwem dzieci oraz prezentacje różnorodnych lalek. Celem było zachęcanie do czytania książek, jak również zainteresowanie sztuką teatralną.
Organizator: E.Kirpsza

20151124_094421[1] 20151124_094722[1] 20151124_094915[1] 20151124_095408[1] 20151124_101623[1]