Bibliomani

W bibliotece został założony Klub „Bibliomani” w którym uczniowie mają możliwość realizowania się w różnorodnej działalności: porządkowej, opiekuńczej, artystycznej i technicznej.

1. Książkowe SOS

Chętni uczniowie w miarę potrzeb mogą pomagać bibliotekarkom przy naprawie, okładaniu i porządkowaniu książek na półkach.

2. Akcja „Czytanie na śniadanie”

Uzdolnione artystycznie dzieci wybierają oraz przygotowują pod kierunkiem bibliotekarek fragmenty ciekawych książek i organizują podczas przerw śniadaniowych czytanie z elementami inscenizacji w wybranych klasach.

3. Mała Scena Biblioteczna

Grupy artystyczne  przygotowują inscenizacje wierszy znanych poetów z piosenkami, na które zapraszają dzieci ze świetlicy.

4. Bajeczne poczytajki

W bibliotece odbywają się cotygodniowe  spotkania , podczas  których chętni uczniowie klas pierwszych mogą poznać nowości literatury dziecięcej.

Koło przyjaciół książki

W bibliotece działa Koło Przyjaciół Książki. Uczniowie z klas IV –VI biorą udział w pracach mających popularyzować ciekawe książki, a także dbają o księgozbiór oraz o porządek i ład w&bnsp;bibliotece.

Wspólnie z bibliotekarką organizują zajęcia pod hasłem  „Wizyta w Bajkolandii” dla dzieci ze świetlicy ( czytanie wybranych wcześniej utworów z literatury dziecięcej dla najmłodszych). Pracują także nad utrzymaniem porządku na regałach i pomagają w różnych pracach tech­nicznych związanych z książką.