Kalendarium działań SU
ROK SZKOLNY 2020/21
Październik
WARSZAWSKIE ŚWIĘTO DRZEWA
Dnia 10.10 Samorząd Uczniowski z inicjatywy Rady Rodziców, odpowiedział na apel Miasta Stołecznego Warszawy oraz Klubu Gaja i wziął udział w 4 edycji akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”. Uroczystej akcji sadzenia drzew przez uczniów i umieszczaniu karmników , na terenie zielonym szkoły, towarzyszyły działania wokół drzew i dla drzew. Posłużyły ona edukacji przyrodniczej – została przeprowadzona pogadanka na temat znaczenia roślinności, a ciekawe, przyrodnicze zagadki uatrakcyjniły zieloną akcję. Trafne odpowiedzi uczniów zostały nagrodzone pamiątkowymi zakładkami do książek- Święto drzewo 10.10 SP112.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w zielonej akcji.
TEST COOPERA
Z inicjatywy naszego nauczyciela WF, pana Kamila Hentki, wspieranego przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski, grupa uczniów naszej szkoły i ich rodzice wzięli udział w międzyszkolnym, sportowym wydarzeniu – teście Coopera.
Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut – nic więcej. Można biec, maszerować, skakać, byle pieszo.
Cała akcja odbyła się dnia 3 października 2020 r. na OSiR przy ul. Łabiszyńskiej na Bródnie.
Nasza szkoła „wybiegała” drugie miejsce.
Większa mobilizacja w następnym roku szkolnym może nam zapewnić upragnione I miejsce i zdobycie głównej nagrody !
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy wzięli w sportowym wydarzeniu
SPOTKANIE REPREZENTANTÓW SU Z PRZEWODNICZĄCĄ RADY RODZICÓW I BURMISTRZEM
Dnia 2 października odbyło się spotkanie reprezentacji Samorządu Uczniowskiego I przewodniczących klas 5-8 z przewodniczącą Rady Rodziców panią Sylwią Bednarczyk i burmistrzem dzielnicy Białołęka Janem Mackiewiczem. Przewodnicząca RR uświadomiła wielką rolę uczniów, jaką mogą odegrać w głosowaniu np. w budżecie obywatelskim i innych inicjatywach. Zwróciła uwagę uczniów na rolę budowania tożsamości w oparciu o miejsce pochodzenia i zamieszkania na Białołęce. Burmistrz zapoznał dzieci z inicjatywami realizowanymi w naszej dzielnicy, w oparciu o różne mapy. Zachęcał również młodzież do działań, różnych inicjatyw na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej.
Konkurs na LOGO NA KOMINY
Rada Rodziców ma w planach zakupienie kominów na szyję dla każdego ucznia naszej szkoły. Kominy to dobra alternatywa dla maseczek, mogą być one także, opatrzone odpowiednim logo, znakiem rozpoznawczym naszej placówki.
Dlatego Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski ogłosiły konkurs na LOGO Z HASŁEM PRZEWODNIM , które zostanie umieszczone na naszych szkolnych kominach.
Konkurs kierowany jest do dwóch grup wiekowych: klas 0-4 i klas 5-8. Uczniowie mają za zadanie zaprojektować logo z krótkim hasłem motywującym do pozytywnego działania i życzliwego odnoszenia się do innych.
Celem konkursu rozwijanie kreatywności naszych uczniów i przeciwdziałanie przemocy oraz cyberprzemocy.
Termin przesyłania logo (po jednym z klasy): do 10 października 2020 r.
Logo na kominy zostanie wybrane przez uczniów naszej szkoły drogą głosowania. Dla autorów zwycięskich projektów (w każdej grupie wiekowej) są przewidziane nagrody.
Dodatkowo wszystkie klasy 5-8, biorące udział w konkursie, otrzymają po 10 punktów w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa”.
Mamy nadzieję, że konkurs na logo przyczyni się do demaskowania cyberhejtu, poszukiwania jego przyczyn, przeciwdziałania mu oraz rozmawiania o skutkach.
Wrzesień
SPOTKANIE NOWEJ REPREZENTACJI SAMORZĄDU Z DYREKCJĄ SZKOŁY
Dnia 29 września w strefie klubowej korytarza B1 odbyło się spotkanie przewodniczących oraz reprezentantów i opiekunów SU z dyrektor szkoły – panią Alicją Waś. Celem spotkania była obustronna wymiana oczekiwań, propozycji pracy na najbliższy rok szkolny. Reprezentacja SU zaopiniowała dni wolne w szkole.
Przewodniczący SU założył grupę dla samorządu na Messengerze i zachęcał uczniów do wzięcia udziału w V Dniach Węgierskich, organizowanych przez gminę Białołęka oraz do uczestniczenia w sportowym wydarzeniu – teście Coopera.
WYBORY
We wrześniu zostały ogłoszone nowe wybory przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Ze względu na pandemię, zarówno zgłaszanie kandydatów, jak i głosowanie miało odbyć się online. Brak zainteresowania tą formą wyborów spowodował wyłonienie reprezentacji w tradycyjny sposób W dniu 24 września 2020 została wybrana reprezentacja Samorządu Uczniowskiego (patrz w zakładce przewodniczący i opiekunowie SU)
*************************************
ROK SZKOLNY 2019/20
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ
W imieniu Samorządu Uczniowskiego składamy gorące podziękowania wszystkim tym, którzy wspierali nasze inicjatywy: Pani Dyrektor Alicji Waś, szkolnej Radzie Rodziców oraz tym uczniom i nauczycielom, którzy reagowali na propozycje i wzięli udział w różnych konkursach.
Samorząd Uczniowski dawał szansę uczniom na aktywny udział w życiu szkoły, poprzez:
– możliwość wyboru reprezentacji SU,
– możliwość udziału w plebiscytach na wystrój stołówki, wymarzony jadłospis oraz salę gimnastyczną marzeń,
– udział w różnego rodzaju konkursach.
Działania związane z całorocznym konkursem „Aktywna klasa”, którego celem jest wyłonienie najbardziej zaangażowanej w życie szkolne klasy:
- Działania o charakterze edukacyjnym:
– „Bądź widoczny o zmroku” – promowanie bezpiecznego zachowania na drodze (podczas dyskoteki andrzejkowej),
– Dzień Zdrowego Odżywiania,
– Smoothie Day – Dzień zdrowego napoju,
– konkurs na lampion z dyni,
– quizy i konkursy związane z dniem św. Patryka.
- Działania o charakterze integracyjnym:
– Dzień Niebieskiej Wstążki (solidarności z osobami autystycznymi),
– Konkurs Bake Off z okazji Dnia Edukacji Narodowej
– Dzień Misia (przyniesiony miś chronił przed odpytywaniem).
3.Działania o charakterze patriotycznym:
– Dzień Niepodległości – konkurs zliczania kotylionów, przypiętych do ubrań uczniów;
– współudział w uroczystym apelu emitowanym poprzez szkolny radiowęzeł;
– Konkurs Bake Off dla Niepodległej (przygotowanie kiermaszu z ciastami w barwach narodowych).
- Działania o charakterze rozrywkowym:
– konkursy na balu andrzejkowym,
– konkurs na udekorowanie sali gimnastycznej na balu karnawałowym:,
– konkurs na ciekawe przebranie w dzień Mikołajek.
- Działania o charakterze charytatywnym:
– Paczka na Kresy Wschodnie,
– współuczestnictwo w akcji ” List do Św. Mikołaja” (inicjatywa przygotowania prezentów dla wybranego dziecka potrzebującego pomocy),
– współuczestniczenie w zbiórce darów na schronisko dla zwierząt,
– akcja „Maseczka zamiast kwiatka” – zbiórka środków sanitarnych dla personelu medycznego szpitala dziecięcego w Warszawie.
Nagrody w konkursie „AKTYWNA KLASA” zostały w całości sfinansowane ze środków pozyskanych przez uczniów SU w różnych akcjach organizowanych w ciągu całego roku szkolnego. Środki zgromadzone przez Samorząd Uczniowski zostały również przeznaczone na nagrody w konkursach okolicznościowych oraz na akcje charytatywne takie jak „Paczka na Kresy Wschodnie” oraz „ Maseczka zamiast kwiatka”.
Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy podjęli pozytywne inicjatywy na rzecz uczniów naszej szkoły.
Opiekunowie SU:
Marzenna Marciniak
Małgorzata Topczewska
***************************************************
CZERWIEC
Pomimo utrudnień związanych z pandemią, całoroczny konkurs „Aktywna Klasa” został rozstrzygnięty. W konkursie nagradzane są klasy najbardziej zaangażowane w działania.
Oto wyniki konkursu:
I MIEJSCE: klasy 4A i 5H ex aequo
II MIEJSCE: kl. 8A
Wyróżnienie w konkursie zdobyły klasy: 5C, 5E, 5j, 6D, 8C, które osiągnęły również wysoki wynik w konkursie.
GRATULUJEMY UCZNIOM KLAS ORAZ ICH WYCHOWAWCOM ZWYCIĘSTWA!
Dla trzech zwycięskich klas zostały przewidziane dyplomy oraz nagrody pieniężne. Klasy, które zajęły pierwsze miejsce, otrzymają dodatkowo puchary przechodnie. GRATULUJEMY !
Nagrody w konkursie „AKTYWNA KLASA” zostały w całości sfinansowane ze środków pozyskanych w różnych konkursach organizowanych przez Samorząd Szkolny w ciągu całego roku.
***************************************************
Maj
Samorząd Uczniowski w zdalnym głosowaniu członków, 19 maja przekazał 200 zł na akcję charytatywną „Maseczka zamiast kwiatka”, zainicjowaną przez uczniów kl. 8c i ich wychowawcę Honoratę Markiewicz. Celem akcji było wsparcie i wyposażenie personelu medycznego Szpitala Dziecięcego przy ul. Kopernika w Warszawie w środki ochrony sanitarnej na czas pandemii.
***************************************************
Marzec/Kwiecień/Maj
Na czas nauczania zdalnego Samorząd Uczniowski zawiesił swoje działania.
***************************************************
Marzec
Na początku miesiąca został ogłoszone konkursy związane z dniem Świętego Patryka.
– konkurs na kapelusz Leprechauna (dla klas 1-3)
– konkurs na plakat związany ze świętem (dla klas 4-8).
Uczniowie zostali zachęceni do poszukiwania informacji dotyczących tego irlandzkiego święta narodowego.
Niestety, w związku z zawieszeniem stacjonarnych zajęć szkolnych związanym pandemią, konkursy nie zostały rozstrzygnięte. Ze względu na utrudniony dostep do prac dzieci dopiero w czerwcu zdołaliśmy je sfotografować. Poniżej efekty pracy:
W konkursie wzięły udział następujące klasy:
Klasa 6b (Ada Z., Maja W.)
klasa 5f (Jan P.)
klasa 6b (Maria D., Łucja P., Lena G.)
klasa 5e (Konrad K.)
klasa 4d (Kacper O.)
Klasa 1b (Bruno P.)
Klasa 1d (Zuzia K.)
Klasa 2b (Bartosz S).
Gratulujemy uczestnikom konkursu!
***************************************************
Luty
W lutym Samorząd Uczniowski zachęcił uczniów klas do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie dekoracji na bal karnawałowy i został rozstrzygnięty ten konkurs. Oto wynik:
I miejsce: klasa 8a
II miejsce: klasa 6c
III miejsce: klasa 5c
Wszystkim uczniom pozostałych klas: 4A, 5B, 5C, 5H, 5J, 6a, 6C, 7B, 8A, 8B, 8C, które wzięły udział w konkursie i przygotowały ciekawą dekorację na bal karnawałowy otrzymały po 10 pkt. w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa”.
Poza tym, SU zainspirował uczniów do zabawy karnawałowej w stylizacji lat 70-80.
Ze względu na ferie zimowe, w ostatnim tygodniu lutego została zorganizowana poczta walentynkowa dla klas II-VIII. Przy wejściu do szkoły została ustawiona skrzynka i przez 4 dni można było wrzucać walentynkowe kartki. Uczniowie mogli w miły sposób okazać wyraz swojej sympatii wybranej przez siebie osobie.
**********************************************************
Styczeń
Samorząd Uczniowski ogłosił w szkole głosowanie na wystrój stołówki marzeń. Znaczna większość uczniów opowiedziała się za zmianą wizerunki stołówki. W następnym miesiącu zostaną wyłonione najlepsze pomysły uczniów. Teraz pozostaje tylko czekać jak będzie wyglądać stołówka marzeń.
Samorząd Uczniowski ogłosił międzyklasowy konkurs – na przygotowanie i zawieszenie dekoracji na sali gimnastycznej przed balem, zarówno dla uczniów klas młodszych jak i starszych. W lutym, po balu klas starszych, zostanie głoszony wynik konkursu.
**********************************************************
Grudzień
Grudniowe życzenia, podziękowania i podsumowania
ŻYCZYMY UDANYCH, RADOSNYCH ŚWIĄT, OBFITOŚCI PREZENTÓW I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU ORAZ ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO DALSZYCH DZIAŁAŃ I UDZIAŁU W NASZYCH KONKURSACH
Reprezentanci Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękują wszystkim tym ( w szczególności dyżurnym na kiermaszach z klas 6-8), którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia działań: dwóch edycji Bake off, konkursu dyni oraz akcji zdrowego odżywiania. Serdeczne podziękowania dla rady SU, a w szczególności liderom SU za czujną opiekę nad całością wszystkich konkursów.
Z części funduszu pozyskanego w akcjach SU wraz z finansowym wsparciem Rady Rodziców zostały ufundowane nagrody w w/w konkursach i upominki w zabawie andrzejkowej ” Bądź widoczny o zmroku”.
Część finansowych środków zostanie przeznaczona w akcjach charytatywnych: np. wsparcia zbierania darów żywnościowych dla kombatantów z kresów wschodnich oraz inne akcje oraz SU będzie finansował nagrody w różnych konkursach.
Samorząd Uczniowski wsparł także finansowo oraz zachęcił uczniów do udziału w akcji zbierania gadżetów, gier do sal relaksu dla uczniów. Celem akcji było wyposażenie dwóch klas do relaksu, które zostały udostępnione uczniom do wypoczynku od 25.11.2019.
9 grudnia
Miło nam poinformować, że Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat SP 112 uczestniczył w akcji ” List do Mikołaja”. Uczniowie i wychowawcy podjęli inicjatywę przygotowania prezentów dla wybranego dziecka potrzebującego pomocy.
W akcji uczestniczyły następujące klasy wraz z wychowawcami klas: 7A,7F, 8A, 8B, 8D.
W związku z tym w/w klasy otrzymują po 10 punktów w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa”.
Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i okazane serce.
6 grudnia
Samorząd Uczniowski zachęcał uczniów do mikołajkowego przebrania się w tym dniu. Można było wykorzystać gadżety Mikołaja, śnieżynek czy elfów.
Na przerwach liderzy Samorządu Uczniowskiego nagradzali słodkościami i drobnymi upominkami właścicieli interesujących strojów. Niektórzy uczniowie byli naprawdę kreatywni w dniu mikołajkowym.
Samorząd Uczniowski z przyjemnością informuje, że w dniu mikołajek wytypował 3 przebrane osoby:
Jana Kamińskiego w stroju św. Mikołaja z kl. VH
Piotra Niesłuchowskiego w roli renifera z kl.VH
Majkę Lewandowską jako oświetlony lampion z kl. VIA
Zwycięzcom gratulujemy a przebranym uczniom dziękujemy za wspólną, wesołą zabawę !
3 grudnia – Dzień Solidarności z Osobami Niepełnosprawnymi
Samorząd Uczniowski wraz z zespołem nauczycieli wspierających zachęcił do obchodów Dnia Solidarności z Osobami Niepełnosprawnymi. Biała wstążka przypięta do ubrań lub biała bluzka były znakiem solidarności z osobami niepełnosprawnymi.
Przewodniczący klas mieli za zadanie sprawdzić ilość białych wstążek przypiętych do ubrań uczniów lub białych bluzek i podać ich liczbę (na ilość osób obecnych) do sekretariatu szkoły.
Za udział w akcji były przyznane kolejne punkty w całorocznym konkursie Aktywna Klasa.
Uczniowie zostali zachęceni do obejrzenia filmów o w/w tematyce:
https://liblink.pl/9F1iAiehVr
https://liblink.pl/G1XLDl7tkd
3 grudnia – Ważne spotkanie Samorządu Uczniowskiego
Tego dnia odbyło się ważne spotkanie przewodniczących klas 4-8. Celem spotkania było zachęcenie większego grona uczniów do pracy na rzecz społeczności uczniowskiej oraz uświadomienie, że wszyscy i każdy z osobna może mieć wpływ na życie szkolne. Spotkanie odbyło się w obecności dyrekcji szkoły i przewodniczącej Rady Rodziców oraz opiekunów SU.
*****************************************************************************************
Listopad
Konkurs na szkolny projekt
Samorząd Uczniowski w listopadzie ogłosił konkurs na szkolny projekt do rozstrzygnięcia w grudniu. Celem konkursu jest rozwój edukacyjny uczniów naszej szkoły, ich kreatywności, wyobraźni, wrażliwości i otwartości.
Projekt może dotyczyć następujących obszarów:
-samorządności uczniowskiej oraz środowiska lokalnego
-działań związanych z przestrzenią miasta, osiedla, szkoły
-inicjatyw związanych z rozwojem zainteresowań naukowych (z wykorzystaniem metod badawczych)
-projektów związanych z kształtowaniem postaw otwartości, dialogu i akceptacji różnorodności
-działań na rzecz uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych
-przedsięwzięć z zakresu edukacji teatralnej
-edukacji medialnej i wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK) w nauczaniu
-działań edukacyjno- kulturalnych związanych z rocznicami
Nowością konkursu jest to, że jest on adresowany zarówno do nauczycieli, jak i rodziców i do uczniów.
Jeśli uczniowie klas młodszych przyłączą się do konkursu, to wyłonimy zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.
Regulamin konkursu:
Tytuł projektu powinien jednoznacznie identyfikować projekt, np: Robotyka/ IT w szkole, Zdrowa szkoła, Strefa relaksu i ciszy w szkole, Nasze szkolne eksperymenty, Jesteśmy Eko, Korytarzowe strefy rysunku etc.
W projekcie należy uwzględnić:
– cel, który powinien nawiązywać do wybranego obszaru
– najważniejsze metody działania. Działania można wyszczególnić w punktach (np: 1. zrekrutowanie osób do działania 2. rozreklamowanie projektu 3.przeprowadzenie/ cyklicznych prezentacji/ na dłuższych przerwach etc.)
– w jaki sposób będzie realizowany
-przewidywane efekty działania (np. zwiększenie zainteresowania uczniów…., rozwój świadomości uczniów w zakresie…)
– przewidywana liczba uczniów zaangażowanych w działaniach projektu czy ewentualna liczba uczniów biorących udział w pokazach, w warsztatach
– termin realizacji (np. 1-10 miesięcy)
– nakład finansowy niezbędny do realizacji zaplanowanych działań i zakupu potrzebnych gadżetów. Przewidywana kwota do wykorzystania- do 4000-5000 zł
Projekt może być przygotowany przez grupę uczniów lub całą klasę.
Projekt przygotowujemy w formie graficznej (plakat na kartkach A3).
Termin oddawania projektu do 20.12 2019.
Dla autorów zwycięskich projektów przewidziane są nagrody.
Zostań liderem projektu i włącz w swoje działania społeczność uczniowską!
29 listopada – Dzień Zdrowego Odżywiania
Samorząd Uczniowski wraz z Zespołem Nauczycieli przedmiotów przyrodniczych zaprosiło uczniów kl. IV-VIII do udziału w akcji Dnia Zdrowego Odżywiania.
Celem akcji jest rozwijanie właściwych nawyków żywieniowych wśród uczniów i nauczycieli.
Zadaniem uczniów było przygotowanie zdrowego posiłku ( porcji warzyw/owoców, małej przekąski, sałatki, zdrowego deseru czy ciasta, itp. ).Chętni uczniowie mogli przygotować posiłki w domu i przynieść tego dnia na kiermasz szkolny.
Zdrowe posiłki można było degustować i zakupić na przerwach w dniu akcji. Fundusz ze sprzedaży zasilił konto SU przy Radzie Rodziców. Środki finansowe zostaną przeznaczone m.in. na nagrody dla uczniów w różnych konkursach.
Dodatkowo na korytarzu została zorganizowana wystawa z plakatami przygotowanymi przez uczniów, z których można było dowiedzieć się o walorach zdrowego trybu życia.
Klasy, które wzięły udział w konkursie otrzymały po 10 pkt. w całorocznym konkursie ” Aktywna Klasa”.
28 listopada – Zabawa andrzejkowa
Przed zabawą andrzejkową odbyło się głosowanie -na salę gimnastyczną marzeń. Przewodniczący klas mogli wrzucić propozycje rówieśników do skrzynki, ustawionej przy wejściu do szkoły w dn. 26.11-28.11. Oczekiwano, że w głosowaniu zostaną wyłonione najlepsze propozycje.
Na zabawie andrzejkowej odbył się konkurs pt. „Bądź widoczny po zmroku”. Na dyskotece jury wybrało po trzech uczniów ( w każdej grupie wiekowej), którzy w interesujący sposób byli widoczni w ciemności. Zwycięscy uczniowie otrzymali małe upominki i słodkości. Ci, którzy byli mniej widoczni w ciemności, mogli liczyć na cukierki.
Na dyskotece Rada Rodziców ogłosiła wynik i wręczyła nagrody w związku z konkursem „Klasy na medal”, dotyczącego najlepszych wyników wpłat od września na fundusz RR.
25 listopada – Obchody Dnia Misia
Tradycyjnie tego dnia Samorząd Uczniowski zaprosił do udziału w Dniu Misia. Tego dnia uczniowie, którzy posiadali pluszowego misia, mogli liczyć na usprawiedliwienie z powodu braku pracy domowej lub na zwolnienie z odpowiedzi. Ten długo wyczekiwany dzień cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów.
21 listopada – Dzień życzliwości
W dniu 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Samorząd patronował temu przedsięwzięciu. Były miłe sentencje z cukierkiem przy wejściu, drzewo i ławeczka życzliwości, plakaty i konkurs na kartkę dla pracownika szkoły. Był to miły dzień, gdyż mogliśmy spotkać uczniów dzielących się miłym słowem, a nawet takich, którzy zaśpiewali piosenkę dla grona pedagogicznego.
W związku z konkursem na plakat w obchodzonym w Dniu Życzliwości, Samorząd Uczniowski przyznał po 10 punków w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa” następującym klasom:
4a, 5a, 5c, 5h, 5f, 6d, 8c, 8d.
8 listopada – uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej szkole
Tego dnia odbył się uroczysty apel, który został nadany przez szkolny radiowęzeł od godz. 11.00, a 11.11 wszyscy nauczyciele z uczniami odśpiewali hymn w klasach.
SU zorganizował też drugą edycję konkursu „Bake off”- dla Niepodległej” – w barwach narodowych. Wszyscy mogli poczuć wspaniały smak niepodległości, próbując smakołyków w barwach narodowych: biało-czerwonych. Wyroby kulinarne można było zakupić za symboliczną kwotę na zorganizowanym w szkole patriotycznym kiermaszu.
Jury z trudem wyłoniło zwycięskie klasy, gdyż kulinarne wyroby były smaczne, pięknie udekorowane i spełniały patriotyczne kryteria:
I miejsce: Antek Kacprzyk z klasy IVA- ciasto z orzełkiem
II miejsce: ciasto orzełek z kl. VE
III miejsce Julia Jędrych z kl. IVB
Wyróżnienia:
Kl. IIC – serce
Kl. IVA Michał Dymek – szarlotka
Kl. VG Pola Podębiak
Kl. VJ galaretka
Kl VIA – ciasto flaga
KL VIE – narodowe ciasto malinowo-kokosowe
Kl. VIIIB Hania Łukasiak
Pozostałe klasy, które wzięły udział w patriotycznym konkursie:
KLASY 4: 4A, 4B
KLASY 5: 5A, 5C, 5G, 5H, 5E, 5J
KLASY 6: 6A, 6B, 6D, 6E
KLASY 7; 7A, 7D
KLASY 8: 8C
GRATUJEMY ZWYCIĘZCOM!
Fundusz ze sprzedaży patriotycznych wyrobów będzie przeznaczony na działalność SU ( finansowanie nagród w konkursach), a część sumy zostanie przekazana na zakup darów dla kombatantów na kresach wschodnich..
Tego dnia nauczyciele oraz uczniowie kl. I-VIII mieli przypięte kotyliony do odświętnych ubrań. Przyznano punkty w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa” uczniom za ilość przypiętych symbolów narodowych do ubrań.
Wszystkim klasom zaangażowanym w konkursie zostało przyznane też po 10 pkt. w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa”
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM, NAUCZYCIELOM, RODZICOM ZA ZAANGAŻOWANIE W DNIU PATRIOTYCZNYM.
„Pumpkin Feast”
W dniach 4.11-8.11. odbył się konkurs lampionu z dyni czyli „Pumpkin Feast”.
Konkurs polegał na przygotowaniu interesującego lampionu z dyni. Zadaniem uczniów klas było wykonanie lampionu w celu głosowania i wyłonienia jednej dyni na konkurs.
Wystawa lampionów odbyła się po lewej stronie wejścia do budynku, za małym ogrodzeniem.
A oto wynik konkursu lampionu z dyni ‘’Pumpkin Feast”:
I miejsce:
kl. 5E Filip Henobel i Konrad Kudlek oraz
kl. 5B Jakub Stępień
II miejsce:
kl. 4a; Emilia Budna, Ola Nawara, Agata Trzcińska
kl. ? klasa – wykonawca nieznany- dynia z toporkiem
III miejsce:
kl.6A: Maja Lewandowska oraz
kl.kl.6D: Ania i Marta Stefańska
Wyróżnienia:
kl. VE Bartosz Zdziech
kl. 5B: Michał Kurpiewski
Każda klasa biorąca udział w konkursie zdobyła po 5pkt.w całorocznym konkursie „Aktywna Klasa”.
Dla zwycięzców przewidziane były dyplomy i drobne upominki.
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I DZIĘKUJEMY KLASOM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE !
*****************************************************************************************
Październik
Dnia 15.10 odbył się konkurs „Bake off”- z okazji Dnia Nauczyciela, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski dla klas 2-8. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować ciasta o tematyce szkolnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wybrane osoby sprzedawały ciasta na kiermaszu jednak nauczyciele, w dniu swojego święta, nie musieli płacić za słodkości.
Okazało się, że klasy biorące udział w konkursie otrzymały równą ilość głosów, gdyż wszystkie smakołyki były przepyszne i barwnie udekorowane w w/w tematyce!
Decyzją SU wszystkim klasom, biorącym udział w konkursie, zostało przyznane po 10 pkt w całorocznym konkursie ” Aktywna Klasa”. Oprócz punktów, wykonawcy wypieków otrzymali słodkie upominki.
W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących klas:
Klasy 2-3:
Kl.3 B ,kl. 3 C, kl. 3 E:
Klasy 4-8:
- 4A, kl .4B
- 5A, kl. 5C,kl. 5E, kl. 5h, kl. 5J
- 6A,kl. 6B, kl. 6D, kl.6F
- 7D, kL.7F
- 8A, kl. 8B, kl. 8C, kl. 8D
Podziękowania dla wszystkich młodych cukierników!
Część smakołyków została sprzedana i zasiliła fundusz uczniowski, z którego będą finansowane nagrody w różnych konkursach organizowanych przez SU w naszej szkole.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Wrzesień
We wrześniu zostały ogłoszone nowe wybory przewodniczących do Samorządu Uczniowskiego. Chętni uczniowie z klas VI – VIII mogli zgłosić swoje kandydatury, a społeczność szkolna mogła zapoznać się z propozycjami nowych liderów. W dniach 25.09-27.09 odbyły się wybory i każdy uczeń mógł oddać swój głos na wybranego przez siebie kandydata.
Największą liczbę głosów zdobyły uczennice z kl. 8A: Julia Gierczak oraz Zuzanna Roguska, które zgodnie z oczekiwaniami społeczności szkolnej zostały przewodniczącymi SU.
Zastępcą przewodniczących została Amelia Gradowska z kl. 8C.
Pozostali kandydaci: Hanna Lukasiak z kl. 8B oraz Aleksander Kobera i Grzegorz Wnuk z kl. 7B weszli do rady SU.
Nadal opiekę nad Samorządem Uczniowskim będą sprawować nauczycielki: Marzenna Marciniak i Małgorzata Topczewska.
#################################################################
ROK SZKOLNY 2018/19
CZERWIEC
Ocenie na punkty, podlegało zaangażowanie, udział uczniów w różnorodnych przedsięwzięciach i konkursach: o charakterze: edukacyjnym, patriotycznym, kulturalnym i integracyjnym, organizowanych przez Samorząd Uczniowski.
W punktacji całorocznego konkursu, były także brane pod uwagę: udział klas w różnych akcjach charytatywnych oraz poziom ich czytelnictwa.
Uczniowie klas, na bieżąco mogli monitować wynik konkursu, gdyż przyznawane punkty klasom w poszczególnych konkurach przez SU, były nanoszone na arkusz, zamieszczony w gablocie Samorządu Uczniowskiego na parterze, w holu szkoły.
Przez cały rok szkolny cztery klasy, zdobyły najwyższą liczbę punktów i otrzymały nagrody pieniężne pod koniec roku szkolnego. Oto wynik:
I miejsce: klasa 4h ( wychowawca: p. Jacek Bugowski, nauczyciel wspierający: p. Joanna Wierzbicka )
II miejsce: klasa 7c ( wychowawczyni:p. Honorata Markiewicz )
III miejsce: klasa 8a ( wychowawczyni: p. Bożena Gołos )
IV miejsce: klasa 7a ( wychowawczyni: p. Anna Bańczyk )
Nagrody pieniężne dla zwycięskich klas zostały ufundowane ze środków finansowych, zdobytych przez Samorząd Uczniowski, w organizowanych przez niego konkursach ( w szczególności kilku edycjach konkursu ” Bake off”) w ciągu całego roku szkolnego. Najlepsza klasa otrzymała dodatkowo puchar przechodni „Aktywna Klasa”.
ZWYCIĘSKIM KLASOM I ICH WYCHOWAWCOM GRATULUJEMY NIE TYLKO ZWYCIĘSTWA ALE RÓWNIEŻ ZAANGAŻOWANIA W ŻYCIE SZKOŁY I PRACY NA RZECZ INNYCH !
KWIECIEŃ 2019 r.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Marzec 2019 r.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
21.03 Pierwszy Dzień Wiosny oraz obchody Światowego Dnia Zespołu Downa
Dzień Świętego Patryka
Luty 2019 r.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Dzień Myśli Braterskiej (World Thinking Day)
Samorząd Uczniowski w porozumieniu z Dyrekcją zaproponował, aby 22 lutego zuchy, harcerze i skauci przyszli do szkoły w mundurkach i/lub chustach harcerskich.Każdy uczeń ubrany w strój harcerski, został nagrodzony prawem skorzystania z tzw. szczęśliwego numerka. Tego dnia można było zobaczyć wielu zuchów i harcerzy. Dzień ten przypadł sporej grupie uczniów do gustu.
Styczeń 2019 r.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Projekt pomocy koleżeńskiej
W styczniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali projekt pomocy koleżeńskiej: w odrabianiu lekcji, wyjaśnianiu treści programowych dla chętnych do nauki uczniów. Uczniowie, mogą korzystać z pomocy koleżeńskiej uczniów-korepetytorów. Mają możliwość nawet nauczyć się innych języków obcych. Zajęcia zostały zorganizowane w świetlicy i w bibliotece.Chętni uczniowie do nauki, mogą zapisać się na listę w sekretariacie, w oparciu o harmonogram wywieszonych propozycji pomocy koleżeńskiej, zaproponowanych przez uczniów-korepetytorów.
Jednocześnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypominają przewodniczącym klas IV-VIII, o możliwości zgłoszenia projektu, konkursu na rzecz społeczności szkolnej.
odpowiedzialny za projekt: Hubert B. z kl. 8a
Konkurs „QR run”
Dnia 24 01 odbył się konkurs „QR run” rozwiązywania łamigłówek. W konkursie wzięli udział uczniowie z kl. IV-VIII. Konkurs został zorganizowany przez SU i polegał na rozwiązywaniu łamigłówek za pomocą ściągniętych kodów na smartfony. Uczniowie mieli za zadanie odszukać jak najszybciej kody umieszczone w różnych częściach szkoły. Zabawa wyzwoliła wiele pozytywnych emocji u uczniów. A oto wynik konkursu:
I miejsce: kl. 8D
II miejsce: kl. 5f
III miejsce: kl 4f
Zwycięskim klasom gratulujemy i w ten sposób uczniowie tych klas zdobyli po 5 pkt w całorocznym konkursie „Aktywna Klasa”!
Pozostałym klasom, biorącym udział w konkursie z: 4c, 4J, 5b, 5E, 7a, 7b, 8a, 8b zostało przyznanych po 4 pkt. w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa”.
Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.
GRUDZIEŃ
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Samorząd Uczniowski, wraz ze świątecznymi życzeniami dla dyrekcji, wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, zarządził KOLOROWY DZIEŃ 20.12 . TEGO DNIA, POSIADANIE CZERWONEJ CZAPKI MIKOŁAJA usprawiedliwiało uczniów od nieprzygotowania z pracy domowej. Uczniowie lubią takie dni w szkole.
Tradycyjnie, Samorząd Uczniowski, dzień 4.12 ogłosił dniem obchodów SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI.
Biała wstążka przypięta do ubrań uczniów i nauczycieli była znakiem solidarności z osobami niepełnosprawnymi. Przewodniczący klas sprawdzili ilość białych wstążek przypiętych do ubrań uczniów.
Tego dnia, Samorząd Uczniowski zorganizował też międzyklasowy quiz wiedzy o niepełnosprawności w formie kahoot.
W celu przygotowania się do quizu, uczniowie mogli przez tydzień obejrzeć film o w/w tematyce, który znajdował się na pulpitach komputerów w klasach.
Za udział w akcji zostały przyznawane kolejne punkty klasom w całorocznym konkursie „Aktywna klasa”.
Listopad 2018 r.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
23.11 Obchody Dnia Misia
Tradycyjnie piątek 23 XI w naszej szkole SU ogłasza Dniem Misia. Tego dnia uczniowie, którzy posiadali pluszowego misia, mogli liczyć na usprawiedliwienie z powodu braku pracy domowej lub zwolnienia z odpowiedzi.
„Bake off”- Smak Niepodległej”
Dnia 8.11 Samorząd Uczniowski zorganizował drugą edycję konkursu „Bake off”- Smak Niepodległej”, tym razem o charakterze patriotycznym – śladami 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wszyscy mogli poczuć wspaniały smak niepodległości, próbując smakołyków w barwach narodowych: biało-czerwonych.
Jury było bardzo trudno wyłonić zwycięskie klasy, gdyż kulinarne wyroby idealnie spełniały patriotyczne kryteria. W związku z powyższym, wszystkim klasom biorącym udział w konkursie zostało przyznane po 10 pkt w ” Aktywna klasa”.
Dodatkowo 3 klasom: 4 E, 4H i 6D zostały przyznane I miejsca, gdyż ich wypieki wyróżniały się walorami patriotycznymi.
Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym: nauczycielom, rodzicom, uczniom (a w szczególności reprezentantom SU), dzięki którym konkurs udał się wspaniale.
Duże podziękowania należą się klasom, które wzięły w nim udział:
Kl. 2B
Klasy IV:
kl. 4A, 4B, 4C, 4E, 4G, 4H, 4I
Klasy V:
5C, 5D, 5E
Klasy VI:
6A, 6B, 6D, 6G, 6H
klasy VII:
7A, 7C, 7D,
klasy VIII:
8A,
Tego dnia zostały też przyznane punkty klasom za ilość przypiętych narodowych kotylionów do ubrań uczniów. Ilość przyznanych punktów klasom jest do wglądu w gablotce SU w korytarzu na parterze szkoły.
Październik 2018 r.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
„Pumpkin Feast”
W dniach 29.10 – 31.10 odbyła się prezentacja lampionów z dyni w związku z konkursem ‘’Pumpkin Feast”. Konkurs polegał na przygotowaniu najciekawszego lampionu z dyni.
Każda klasa miała możliwość wykonania lampionów i dokonania wyboru jednego z nich na konkurs. Lampiony pięknie się prezentowały i zostały ustawione przy wejściu do szkoły. Dyniowe lampiony zostały ocenione:
I miejsce:
- IVE VIG VIIA
II miejsce:
Kl. IVC IVJ VD
III miejsce:
IVF VC VIIC
Wyróżnienia zdobyły następujące klasy:
IVH VA VB VE VIA VIB VIIB VIID
Wszystkie klasy, które wzięły udział w konkursie zdobyły po 5 pkt. w całorocznym konkursie „ Aktywna Klasa”.
„Bake off”
****************************************************************************
Wrzesień 2018 r.
Dnia 25.09 odbyły się wybory przewodniczących kl. IV-VIII do Samorządu Uczniowskiego.
Największą liczbę głosów zdobyli:
Julia Gierczak z kl. VIIa oraz Kuba Mierzwa kl. VIIIa
Hubert Bardian z kl. VIIIa zdobył drugie miejsce w wyborach.
Tych troje wybranych uczniów będzie przewodniczyło działaniom Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/19.
Gratulacje !
Opieką nad gablotką SU, już kolejny rok, podjęła się Anna Kurowska z kl.VIg.
*****************************************************************************