Kalendarium działań SU

ROK SZKOLNY 2018/19

 

KWIECIEŃ 2019 r.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Dnia 2.04 została zorganizowana już trzecią edycja konkursu ” Bake off”. Wydarzenie to miało na celu uhonorowanie Światowego Dnia Autyzmu (wypadającego 02.04) i zostało zorganizowane w formie kiermaszu połączonego z konkursem na najciekawszy wypiek. W tej odsłonie konkursu zadaniem uczestników było przygotowanie ciasta z niebieskim ubarwieniem. A czemu z niebieskim? – ktoś zapyta, a to dlatego, że niebieski kolor to symbol tego dnia oraz symbol Dnia Autyzmu. Ciast było całkiem sporo, może nie aż tak dużo jak w pierwszych dwóch edycjach, jednak nasi uczniowie jak zwykle spisali się i przygotowali smakowite wypieki. Fundusz ze sprzedaży ciast zostanie przekazany na nagrody dla uczniów w konkursach organizowanych przez SU oraz na działania Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczący oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy przygotowali wypieki, ale także i tym, którzy je zakupili.
 

 

Marzec 2019 r.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

21.03 Pierwszy Dzień Wiosny oraz obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

To mógł być dzień jak co dzień, jednak samorząd uczniowski nie mógł na to pozwolić, a to dlatego, że 21.03 to pierwszy dzień wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa! Z tej okazji przewodniczący samorządu zorganizował parę akcji. Po pierwsze dzień piżamy, czyli kreatywna forma obchodzenia pierwszego dnia wiosny. Każdy uczeń mógł przyjść do szkoły w piżamie lub w wiosennym stroju !
Drugim obchodzonym przez społeczność szkolną świętem był Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli dzień skarpety nie do pary. W tym roku samorząd bardzo wypromował to wydarzenie. Uczniowie pod przewodnictwem Pani Joanny Wierzbickiej zorganizowali kiermasz ciast oraz dekoracji związanych z kolorowymi skarpetkami. Ktoś zapyta: a jaki związek maja skarpetki z tym wydarzeniem? Otóż skarpetki (kolorowe, nie do pary) to symbol tego dnia, na dodatek to nic trudnego założyć kolorowe skarpetki, a dzięki temu wesprzeć akcję oraz okazać solidarność z osobami z zespołem downa. Tego dnia odbył się również quiz wiedzy o zespole downa. Reprezentanci klas musieli wykazać się sporą wiedzą na temat zespołu downa aby wygrać w konkursie.
Ogółem pierwszy dzień wiosny wypadł radośnie! Prawie wszyscy uczniowie,  a nawet i niektórzy nauczyciele mieli skarpetki nie do pary ! Wiele osób przyszło na lekcje ubranych w piżamy a zdarzały się klasy z prawie stuprocentowym ubiorem uczniów w piżamy !  Wygląda to niesamowicie ! W tym dniu klasy mogły zdobyć punkty do całorocznego konkursu aktywna klasa za: udział w przebraniu w piżamy i skarpetki oraz za wysokie miejsce w quizie. Przewodniczący samorządu uczniowskiego pragną podziękować każdemu kto włączył się w wiosenną zabawę!
                                                                                    Hubert Bardian
 

Dzień Świętego Patryka

 
Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Jako, że kalendarzowo wypadł on w niedzielę (17.03), zdecydowaliśmy się go celebrować w piątek (15.03). W tym roku SU podjął się wyzwania zorganizowania paru konkursów.
    Na piętrze odbywał się konkurs zbierania koniczynek, liczyła się nie tylko szybkość, ale i ilość zebranych koniczynek,zaś na parterze uczniowie współzawodniczyli w konkursie  „QR Run”, polegającym na odnajdywaniu tzw. przystanków, przy których wisiały specjalnie stworzone kody QR. Uczniowie skanowali kody za pomocą telefonów, a następnie rozwiązywali quizy o Dniu Św. Patryka (które wyświetlały się na telefonach po zeskanowaniu kodu). Konkurs wypadł naprawdę dobrze, chociaż pojawiły się pewne się pewne problemy techniczne. Do konkursu ”QR Run” oraz do konkurencji zbierania koniczynek zostało zaproszonych po 2 reprezentantów z każdej klasy. Było ok. 40 uczniów (20 do ” QR Run” i 20 do zbieranie koniczynek). Konkursy dla starszych uczniów organizowali przewodniczący samorządu uczniowskiego. Jakub Mierzwa oraz główny organizator Hubert Bardian. Przy rozwieszaniu QR kodów, oraz koniczynek pomogli również uczniowie: Lena Szymańska oraz Krzysztof Bielik. 
   Akcja wypadła bardzo dobrze, co najważniejsze wszyscy się świetnie bawili. W tym dniu wiele uczniów przyszło do szkoły w zielonych ubraniach, co poszerzyło skalę naszej zabawy. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawach oraz za włączanie się w akcje Samorządu Uczniowskiego!
                                                                                                                                                             Hubert Bardia

 

Luty 2019 r.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Dzień Myśli Braterskiej (World Thinking Day)

W dniu 22 lutego obchodziliśmy Dzień Myśli Braterskiej (World Thinking Day). To święto przyjaźni corocznie celebrowane jest przez harcerzy i skautów na całym świecie.W naszej szkole uczciliśmy ten dzień.
Samorząd Uczniowski w porozumieniu z Dyrekcją zaproponował, aby 22 lutego zuchy, harcerze i skauci przyszli do szkoły w mundurkach i/lub chustach harcerskich.Każdy uczeń ubrany w strój harcerski, został nagrodzony prawem skorzystania z tzw. szczęśliwego numerka. Tego dnia można było zobaczyć wielu zuchów i harcerzy. Dzień ten przypadł sporej grupie uczniów do gustu.
 
Walentynki
 
 
Tradycją już jest, iż co roku 14. 02, na walentynki samorząd organizuje tak zwaną pocztę walentynkową. W tym roku również nie zapomnieliśmy o tym wydarzeniu. Od poniedziałku do porannych godzin czwartku przy wejściu do szkoły stało piękne pudełko przygotowane przez uczennicę klasy 6g Anię K., do którego wszyscy chętni mogli wrzucać laurki i listy do swoich sympatii, przyjaciół czy nauczycieli. Ilość laurek przerosła nasze oczekiwania, było ich mnóstwo! Na szczęście na większości walentynek było napisane do kogo one mają trafić i z której klasy są Ci szczęściarze 😉 Niestety, było parę  kartek bez adresatów, które nie zostały dostarczone. 
W sortowaniu i dostarczaniu kartek do adresatów zaangażowali się  uczniowie: Magda Sołkowicz, Lena Szymańska, Jakub Mierzwa i Hubert Bardian.
Najwięcej liścików otrzymali uczniowie klas piątych ! Miłym zaskoczeniem była też duża liczba walentynek dla nauczycieli. Ogółem akcja wypadła bardzo pozytywnie, często witał uśmiech na twarzach uczniów, no bo jak tu się nie wzruszyć, widząc słodkie wiersze np. autorstwa  drugoklasistów czy trzecioklasistów.
W imieniu całego samorządu uczniowskiego pragnę podziękować wszystkim osobom, które wrzuciły piękną walentynkę do pudełka, przyłączając się do wydarzenia UTY
 

Styczeń 2019 r.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Projekt pomocy koleżeńskiej

W styczniu przedstawiciele  Samorządu Uczniowskiego zorganizowali projekt pomocy koleżeńskiej: w odrabianiu lekcji, wyjaśnianiu treści programowych dla chętnych do nauki uczniów. Uczniowie, mogą  korzystać z pomocy koleżeńskiej uczniów-korepetytorów. Mają możliwość nawet nauczyć się innych języków obcych. Zajęcia zostały  zorganizowane w świetlicy i w bibliotece.Chętni uczniowie do nauki, mogą zapisać się na listę w sekretariacie, w oparciu o harmonogram wywieszonych propozycji pomocy koleżeńskiej, zaproponowanych przez uczniów-korepetytorów.

Jednocześnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypominają przewodniczącym klas IV-VIII, o możliwości zgłoszenia projektu, konkursu na rzecz społeczności szkolnej.
odpowiedzialny za projekt: Hubert B. z kl. 8a

Pomoc koleżeńska

 

Konkurs „QR run”

Dnia 24 01 odbył się konkurs „QR run” rozwiązywania łamigłówek. W konkursie wzięli udział uczniowie z kl. IV-VIII. Konkurs został zorganizowany przez SU i polegał na rozwiązywaniu łamigłówek za pomocą ściągniętych kodów na smartfony. Uczniowie mieli za zadanie odszukać jak najszybciej kody umieszczone w różnych częściach szkoły. Zabawa wyzwoliła wiele pozytywnych emocji u uczniów. A oto wynik konkursu:
I miejsce: kl. 8D
II miejsce: kl. 5f
III miejsce: kl 4f
Zwycięskim klasom gratulujemy i w ten sposób uczniowie tych klas zdobyli po 5 pkt w całorocznym konkursie „Aktywna Klasa”!
Pozostałym klasom, biorącym udział w konkursie z: 4c, 4J, 5b, 5E, 7a, 7b, 8a, 8b zostało przyznanych po 4 pkt. w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa”.
Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

 

 

GRUDZIEŃ

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Samorząd Uczniowski, wraz ze świątecznymi życzeniami dla dyrekcji, wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, zarządził KOLOROWY DZIEŃ 20.12 . TEGO DNIA, POSIADANIE CZERWONEJ CZAPKI MIKOŁAJA usprawiedliwiało uczniów od nieprzygotowania z pracy domowej. Uczniowie lubią takie dni w szkole.

Tradycyjnie, Samorząd Uczniowski, dzień 4.12 ogłosił dniem obchodów SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI.

Biała wstążka przypięta do ubrań uczniów i nauczycieli była znakiem solidarności z osobami niepełnosprawnymi. Przewodniczący klas sprawdzili ilość białych wstążek przypiętych do ubrań uczniów.

Tego dnia, Samorząd Uczniowski zorganizował też międzyklasowy quiz wiedzy o niepełnosprawności w formie kahoot.
W celu przygotowania się do quizu, uczniowie mogli przez tydzień obejrzeć film o w/w tematyce, który znajdował się na pulpitach komputerów w klasach.
Za udział w akcji zostały przyznawane kolejne punkty klasom w całorocznym konkursie „Aktywna klasa”.

 

 

Listopad 2018 r.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

23.11 Obchody Dnia Misia

Tradycyjnie piątek 23 XI w naszej szkole SU ogłasza Dniem Misia. Tego dnia uczniowie, którzy posiadali pluszowego misia, mogli liczyć na usprawiedliwienie z powodu braku pracy domowej lub zwolnienia z odpowiedzi.

 

„Bake off”- Smak Niepodległej”

Dnia 8.11 Samorząd Uczniowski zorganizował drugą edycję konkursu „Bake off”- Smak Niepodległej”, tym razem o charakterze patriotycznym – śladami 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wszyscy mogli poczuć wspaniały smak niepodległości, próbując smakołyków w barwach narodowych: biało-czerwonych.

Jury było bardzo trudno wyłonić zwycięskie klasy, gdyż kulinarne wyroby idealnie spełniały patriotyczne kryteria. W związku z powyższym, wszystkim klasom biorącym udział w konkursie zostało przyznane po 10 pkt w ” Aktywna klasa”.

Dodatkowo 3 klasom: 4 E, 4H i 6D zostały przyznane I miejsca, gdyż ich wypieki wyróżniały się walorami patriotycznymi.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym: nauczycielom, rodzicom, uczniom (a w szczególności reprezentantom SU), dzięki którym konkurs udał się wspaniale.
Duże podziękowania należą się klasom, które wzięły w nim udział:
Kl. 2B
Klasy IV:
kl. 4A, 4B, 4C, 4E, 4G, 4H, 4I
Klasy V:
5C, 5D, 5E
Klasy VI:
6A, 6B, 6D, 6G, 6H
klasy VII:
7A, 7C, 7D,
klasy VIII:
8A,
Tego dnia zostały też przyznane punkty klasom za ilość przypiętych narodowych kotylionów do ubrań uczniów. Ilość przyznanych punktów klasom jest do wglądu w gablotce SU w korytarzu na parterze szkoły.

 

 

Październik 2018 r.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

 „Pumpkin Feast”

W dniach 29.10 – 31.10  odbyła się  prezentacja lampionów z dyni w związku z konkursem   ‘’Pumpkin Feast”. Konkurs polegał na przygotowaniu  najciekawszego lampionu z dyni.

Każda klasa miała możliwość wykonania lampionów i dokonania wyboru  jednego z nich  na konkurs. Lampiony pięknie się prezentowały  i zostały ustawione przy wejściu do szkoły. Dyniowe lampiony zostały  ocenione:

I miejsce:

 1. IVE     VIG     VIIA

II miejsce:

Kl.  IVC     IVJ        VD  

III miejsce:

IVF       VC        VIIC

Wyróżnienia zdobyły następujące klasy:

IVH           VA             VB            VE            VIA            VIB             VIIB              VIID

Wszystkie klasy, które wzięły udział w konkursie zdobyły po 5 pkt. w całorocznym konkursie „ Aktywna Klasa”.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

„Bake off”

 
Dnia 12. 10 18 Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs wypieków ” Bake off” z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Uczniowie klas mogli przygotować w domu jeden wypiek (ciasto lub deser, ciasteczka etc.) . 
 
Smakołyki zostały ocenione przez jury, złożone przez nauczycieli i reprezentację uczniów. Wszystkie wypieki były smaaaakowite, estetyczne i pomysłowe. 
 
Klasy, które wzięły udział w konkursie otrzymały po 7 pkt. w całorocznym konkursie ” Aktywna Klasa”:
 
Kl IV:    G, H, E
KL.V:    A, B, C, D, E, F
KL.VI:   A, D, E, F, G
KL.VII:  A ,B, C, D
KL.VIII: A, D
 
Na przerwach, na szkolnym korytarzu  odbył się wielki kiermasz wypieków i można było za symboliczne kwoty spróbować fantastycznych wypieków. Fundusz ze sprzedaży smakołyków zasilił konto Rady Rodziców i zostanie on przeznaczony na potrzeby uczniów naszej szkoły.
 Nauczyciele serdecznie dziękują uczniom za wielkie zaangażowanie w organizację konkursu ” Bake off”.
 

****************************************************************************

Wrzesień 2018 r.

Dnia 25.09 odbyły się wybory przewodniczących kl. IV-VIII do Samorządu Uczniowskiego.
Największą liczbę głosów zdobyli:
Julia Gierczak z kl. VIIa oraz Kuba Mierzwa kl. VIIIa
Hubert Bardian z kl. VIIIa zdobył drugie miejsce w wyborach.
Tych troje wybranych uczniów będzie przewodniczyło działaniom Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/19.
Gratulacje !
Opieką nad gablotką SU, już kolejny rok, podjęła się Anna Kurowska z kl.VIg.

*****************************************************************************

 

Czerwiec 2018 r.

Z przyjemnością informujemy o wyniku rozstrzygniętego, całorocznego konkursu ” Klasa na medal” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.
Na zwycięstwo klas składało się wiele czynników, które były brane pod uwagę w ocenie: zachowanie uczniów na lekcjach, dekoracje klas, udział w akcjach: o charakterze charytatywnym i integracyjnym, ilość przeczytanych książek w ciągu całego roku szkolnego oraz udział w życiu szkoły czyli w różnego rodzaju konkursach SU.

ZWYCIĘSKIM KLASOM GRATULUJEMY A WYCHOWAWCOM KLAS DZIĘKUJEMY ZA CIERPLIWOŚĆ W WSPIERANIU UCZNIÓW W WYTRWANIU W KONKURSIE DO KOŃCA ROKU SZKOLNEGO. TO NIE BYŁO ŁATWE!
WYNIKI KONKURSU:

I MIEJSCE: KL. VIIA wychowawca: p. Bożena Gołos
( 144,66 pkt. )
II MIEJSCE: kl. VIC wychowawca: p. Honorata Markiewicz (131,53 pkt.)
III MIEJSCE: kl. IVF wychowawca: p. Anna Ejduk
(106,28 pkt)
IV MIEJSCE: kl. VD wychowawca: p. Sylwia Łopińska (101,82 pkt.)
V MIEJSCE: kl. VIIC wychowawca: p. Marek Łopiński (99,63 pkt.)
VI MIEJSCE: kl. IVB wychowawca: p. Monika Banasiak (98,50 pkt.)
VII miejsce kl. IVE wychowawca: p. Paweł Karpiński (93,13 pkt.)

>>> GRATULUJEMY ! <<<<<

Zwycięska klasa VIIA utrzyma puchar przechodni już 4 rok !

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ: DYREKCJI SZKOŁY NAUCZYCIELOM, RODZICOM REPREZENTANTOM SU, PRZEWODNICZĄCYM KLAS I UCZNIOM CZYLI TYM WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM, DZIĘKI KTÓRYM NASZE ŻYCIE SZKOLNE MOGŁO BYĆ BARDZIEJ UROZMAICONE I WESOŁE.

11 maja 2018 r.

Dnia 11 maja 2018 roku Samorząd Uczniowski wraz z zespołem nauczycieli przyrody zorganizował konkurs na najpiękniejszy strój ekologiczny.

Zadaniem klas biorących udział w konkursie było przygotowanie jednej kreacji z uwzględnieniem materiałów ekologicznych i zaprezentowanie stroju przez wybranego reprezentanta z każdej klasy.

Ocenie podlegały:

 1. Zgodność z tematyką konkursu – zastosowanie w przygotowanym stroju surowców wtórnych.
 2. Pomysłowość wykonania pracy.
 3. Estetyka pracy.
 4. Komentarz do przedstawianego stroju.
 5. Sposób zaprezentowania stroju.

Celem konkursu było upowszechnienie wśród młodzieży szkolnej świadomości ekologicznej oraz ekologicznego stylu życia. Była to również kontynuacja obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.

Uczestnicy   konkursu przygotowali bardzo interesujące stroje z wykorzystaniem surowców ekologicznych oraz ciekawie opowiadali o zaprezentowanych ubiorach.  Uczennice z kl. VID dodatkowo przygotowały informacje zachęcające do bycia eko.

Z przyjemnością informujemy o wyniku konkursu.

I miejsce – kl. VID – Maja Komar i Hanna Łukasiak

oraz kl. VIC – Amelia Pietrzak i Zuzanna Czerwińska

II miejsce – kl. IVB – Wiktoria Mitura, Mariia Davydiuk

oraz kl. IVa – Mariusz Rozbicki

III miejsce – kl VC – Oskar Orzechowski

oraz kl VIIA – Magdalena Sołkowicz i Jakub Mierzwa

Wszystkim klasom biorącym udział w konkursie zostało przyznane po 5pkt. w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

 

27 kwietnia 2018 r.

Wielu uczniów naszej szkoły jest uzdolnionych artystycznie i warto dawać im szansę prezentowania swoich umiejętności. Dla utalentowanych uczniów klas 4-7 Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs „MAM TALENT”.

27 kwietnia wytypowani przedstawiciele klas przedstawili swoje występy przed jury złożonym z członków i opiekunów SU. Najczęściej prezentowaną umiejętnością był śpiew, zgłosiło się również kilku tancerzy.

A oto wyniki konkursu:

Kategoria piosenki angielskiej:

I miejsce: Anna Mróz kl. VG

II miejsce: Weronika Miącz kl. VID

III miejsce: Natalia Kozibąk i Małgorzata Roszak kl. VIIC

Wszyscy uczniowie, którzy śpiewali angielskie piosenki otrzymali 6 z jęz. angielskiego.

Kategoria piosenki polskiej:

I miejsce: Jakub Mierzwa kl. VIIA

II miejsce: Martyna Wojakowska kl. VH

III miejsce: Amelia Mazur, Monika Milewska, Wiktoria Kęska kl. VIE

Kategoria – taniec:

I miejsce:

Jessica Witeńko kl. IVE

Wyróżnienie:

Weronika Ślesicka kl.VIC

Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy za wspaniałe przygotowanie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

27 kwietnia 2018 r.

W tym dniu chcieliśmy uczcić zbliżające się Święto Narodowe Trzeciego Maja – Dzień Konstytucji.

Samorząd Uczniowski ogłosił w naszej szkole 27 kwietnia dniem festiwalu kolorów narodowych: białego i czerwonego. Wielu uczniów i nauczycieli tego dnia pojawiło się na zajęciach w strojach nawiązujących do naszych barw narodowych, można było zauważyć biało-czerwone dodatki do garderoby, flagi, kotyliony i elementy makijażu. Uczniowie mogli wykonać patriotyczne plakaty i obejrzeć film o naszym narodowym święcie.

6 kwietnia 2018 r.

W dniu 6 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Solidarności z Autyzmem, który odbył się pod patronatem Samorządu Uczniowskiego.

Poprzez niebieską garderobę, dodatki oraz przypięte do ubrań niebieskie wstążki wyrażaliśmy naszą solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. W holu szkoły została zaprezentowana edukacyjna wystawa na temat autyzmu.

Uczniowie mogli obejrzeć dwie prezentacje multimedialne o autyzmie, do których linki zostały zapisane na każdym z klasowych komputerów.

Tego dnia został również zorganizowany konkurs wiedzy o spektrum autyzmu dla klas IV-VII.

8 klas, które wzięły udział w quizie, zdobyło punkty w całorocznym konkursie ” Klasa na medal”:
I miejsce kl VIIA ( 6 punktów)
II miejsce kl.VIA, VIC, VIID ( 5 punktów)
III miejsce kl. IVF ( 4 punkty
IV miejsce kl. IVA, kl. VC, kl. VD ( 3 punkty).

Gratulujemy!

21 marca 2018 r.

Samorząd Uczniowski ogłosił 21 marca dniem powitania wiosny w naszej szkole i zorganizował Dzień Wiosny i Piżamy. Tego dnia uczniowie przyszli ubrani w modne piżamy – kombinezony przypominające postacie z bajek i kreskówek lub w innych zabawnych strojach „w rytmie” wiosny. Wiosenne makijaże oraz kolorowe fryzury i ozdoby były dopełnieniem uczniowskiej zabawy.

Tego dnia dzieci przejęły władzę w szkole i mogły uczestniczyć w „odwróconych lekcjach” – chętni  uczniowie przyjmowali rolę nauczycieli i mieli możliwość prowadzenia lekcji na podstawie   przygotowanych przez siebie pokazów multimedialnych lub udostępnianych multibooków. Ten dzień upłynął w miłej, zabawnej atmosferze.

12-16 marca 2018 r.

W związku z popularyzacją obchodzonego 17 marca Dnia Świętego Patryka, w tygodniu poprzedzającym tę datę celebrowaliśmy to irlandzkie święto narodowe, przygotowując się do punktu kulminacyjnego w piątek. Patronat nad obchodami objął Samorząd Uczniowski.

Co działo się w ciągu „zielonego” tygodnia?

 1. Od poniedziałku do piątku każda lekcja i przerwa rozpoczynała się dzwonkiem z piękną muzyką irlandzką.
 2. W holu na parterze zorganizowano wystawę prac plastycznych, plakatów związanych z Dniem Świętego Patryka wykonanych przez uczniów klas 1-4.
 3. Uczniowie klas 4-7 wykonali prezentacje multimedialne dotyczące tego święta.
 4. Chętni uczniowie przynosili zielone balony oraz koniczynki, które zostały wykorzystane w konkursowych zabawach, które zaplanowano na piątek.
 5. 16 marca, w kulminacyjnym dniu obchodów, w dwóch grupach wiekowych odbyły się zabawy i konkursy związane z Dniem Świętego Patryka. Uczniowie klas I-III przygotowali dekorację, kolorowali flagę irlandzką oraz rozwiązywali zagadki. Uczniowie klas starszych podążyli śladem Patryka: rozwiązywali quizy, rozpoznawali flagi krajów anglojęzycznych i popisywali się wiedzą o krajach tego kręgu kulturowego. Uwieńczeniem zabaw było poszukiwanie zielonych koniczynek, czyli symboli Irlandii oraz święta Patryka. Uczniowie reprezentujący w konkursach klasy 4-7, mogli zdobyć dodatkowe punkty w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

Warto wspomnieć, że piątek był zielonym dniem: obowiązywały ubiory, gadżety w tym kolorze, a wiele osób nosiło przypięte do odzieży trójlistne koniczynki. Zabawy i zadania konkursowe przebiegły w bardzo miłej i „zielonej” atmosferze.

Wydarzenia irlandzkiego tygodnia koordynowały nasze anglistki, pp. Marzena Marciniak i Kamila Araźny. Dziękujemy za świetną zabawę!

7 lutego 2018

W tym dniu odbył się bal karnawałowy dla klas 4-7. Uczniowie bawili się świetnie przy najmodniejszej muzyce i brali udział w licznych konkursach. Jeden z nich – konkurs na najciekawsze przebranie karnawałowe – zorganizował Samorząd Uczniowski. Wybrano 6 uczniów w przebraniach: księżniczek, harcerki, rycerza, wróżki i pirata.

Dziękujemy przedstawicielom Rady Rodziców za sfinansowanie słodyczy i drobnych upominków w konkursach.

Styczeń 2018

Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs „Super Uczeń”. Wszyscy członkowie uczniowskiej społeczności mieli możliwość wyboru najbardziej życzliwej, koleżeńskiej i miłej osoby z każdej klasy. Oto lista uczniów, którzy zostali wytypowani przez rówieśników w kl. IV-VII:

 1. 4A Bartosz Czarkowski
 2. 4B Maja Wilga
 3. 4D Mieszko Sokołowski
 4. 4E Marcin Lukasiewicz
 5. 4F Krystian Retkie

Kl. 5B Gabrysia Kaczor

 1. 5C Sebastian Glinka
 2. 5D Anna Kamińska
 3. 5E Maja Grygiencze
 4. 5F Bianko Samujłło
 5. 5G Marta Ternes
 6. 5H Julia Bierzańska
 7. 6A Julia Bielecka

Kl. 6C Justyna Kapłon

Kl. 6D Norbert Agaczewski

 1. 6E Natalia Melion
 2. 7A Magda Sołkowicz
 3. 7C Martyna Sytniewska

Kl. 7D Kinga Ragan

Gratulujemy!  Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i medale.

22 grudnia 2017 r.

FESTIWAL PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

W celu popularyzacji wspólnego muzykowania i rozwijania kreatywności uczniów Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów kl. IV-VII do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Świątecznej. Świąteczna piosenka lub kolęda mogła być wykonana w języku polskim lub angielskim przez uczniów całej klasy, grupę uczniów lub solistę. Świąteczne piosenki klas zostały nagrane w dniach 4- 18 grudnia za pomocą szkolnej kamery.  Nagrania Festiwalu Piosenek Świątecznych zostały udostępnione do obejrzenia przez uczniów w klasach podczas klasowych spotkań wigilijnych w dniu 22 grudnia.

Oceny walorów wokalno-muzycznych i artystycznych wykonawców dokonali sami uczniowie i nauczyciele w drodze głosowania tego samego dnia, tzn. 22 grudnia.

W zależności od zajętego miejsca w festiwalu oraz za udział S.U. przyznał punkty dodatnie w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Zemankowi za pomoc w nagrywaniu piosenek i obróbce technicznej przygotowanego materiału oraz wszystkim uczestnikom konkursu za udział. Gratulujemy zwycięzcom!

 

4 grudnia 2017 r.

DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI

4 grudnia został ustalony przez S.U. Dniem Solidarności z Osobami Niepełnosprawnymi. Biała wstążka przypięta do ubrań uczniów i nauczycieli była znakiem solidarności z osobami niepełnosprawnymi.   Przedstawiciele S.U. sprawdzali liczbę białych wstążek u uczniów w klasach IV-VII i przyznali punkty w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

Tego dnia wszyscy uczniowie mogli obejrzeć film poruszający temat niepełnosprawności, do którego link umieszczono na pulpitach komputerów we wszystkich salach lekcyjnych.

 

29 listopada 2017 r.

ANDRZEJKI

Dnia 29 XI Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową dla klas IV-VII. Zachęcał uczniów do przeprowadzenia zabaw i wróżb andrzejkowych. Klasom zaangażowanym w organizację wróżb i zabaw andrzejkowych zostały przyznane punkty w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

 

24 listopada 2017 r.

DZIEŃ MISIA

24 listopada odbył się tradycyjnie w naszej szkole Dzień Misia. Tego dnia uczniowie, którzy przynieśli pluszowego misia, mogli być usprawiedliwieni z braku pracy domowej lub zwolnieni z odpowiedzi. Dzieci z utęsknieniem będą czekały na kolejny taki dzień…

 

12 – 20 listopada 2017 r.

WYBORY DO MRDB

W dniach 12-20 listopada pod patronatem Samorządu Uczniowskiego odbyła się kampania wyborcza oraz tajne i demokratyczne wybory kandydatów do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęki.

W wyniku głosowania w szkole największą liczbę głosów zdobył Jakub Mierzwa z kl. VII A, który będzie reprezentował interesy wszystkich uczniów szkół z dzielnicy Białołęka.

GRATULACJE!

 

10 listopada 2017

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W przeddzień Dnia Niepodległości, dnia 10 listopada, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprawdzali „poziom patriotyzmu” w poszczególnych klasach IV-VII, który wyrażał się liczbą przypiętych kotylionów do odświętnych ubrań uczniów. W zależności od ilości posiadanych kotylionów poszczególne klasy zdobyły punkty w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

Tego dnia chętni uczniowie mogli wykonać plakaty oraz pokazy multimedialne do zaprezentowania na lekcjach historii lub napisać własne wiersze o tematyce patriotycznej i niepodległościowej na lekcje języka polskiego.

  

31 października 2017 

PUMPKIN FEAST

Dnia 31.10 odbył się w naszej szkole konkurs „Pumpkin Feast „, który został organizowany przez Samorząd Uczniowski kl. IV-VII. Zadaniem uczniów było wykonanie lampionu z dyni według własnego pomysłu. Dużo było zabawy przy wspólnym wykonywaniu lampionów w klasach -by wybrać jeden ten najładniejszy. Niektórzy uczniowie wykonywali lampiony w domu. Wystawa prac uczniów odbyła się przy wejściu do szkoły w dniach 30.10 – 7.11.

Jury miało duży problem z wyborem najładniejszych lampionów, gdyż wszystkie były ciekawie wykonane – w formie czarownic, nietoperzy, piłek etc. A oto wynik konkursu:

I miejsce: kl. VA i kl. VG

II miejsce: kl. VIIC

III miejsce: kl. IVC

Wyróżnienia:

Kl. IVD, IVE, IVF, VIA, VIIA i lampion w formie piłki.

 

13 października 2017

INSPIRACJE SMAKU

Dnia 13.10 odbył się w naszej szkole pierwszy konkurs pn. „Inspiracje smaku”. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W konkursie licznie wzięli udział uczniowie klas IV-VII. Zadaniem uczniów było przygotowanie swojego ulubionego smakołyku. Po degustacji w klasach uczniowie decydowali, który deser zgłosić do konkursu. Jury złożone z nauczycieli, personelu oraz przedstawiciel S.U. poprzez głosowanie na przydzielony każdej klasie numerek wyłoniło zwycięzców. Wszystkie desery były tak wspaniałe, że jury zadecydowało przyznać wszystkim klasom biorącym udział w konkursie I miejsce oraz punkty dodatnie w całorocznym konkursie „Klasa na medal”. Wyróżnienie zdobyły natomiast smakołyk kl. VIa i kl. VIId – ciasta mech, z jadalnymi, słodkimi „grzybkami”. Ten dzień upłynął nauczycielom i uczniom naprawdę w bardzo miłej, „słodkiej atmosferze”.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom, wychowawcom klas za zaangażowanie, ciekawe pomysły i udział w konkursie.
26 września 2017 r.

WYBORY

Dnia 26.09 odbyły się demokratyczne, tajne wybory przedstawicieli do Samorządu Szkolnego kl. IV-VII. Przewodniczącymi S.U. zostali: Julia Gierczak z kl. VIB oraz

Magda Sołkowicz i Kuba Mierzwa z kl. VIIA.