Kalendarium działań SU

ROK SZKOLNY 2018/19

Listopad 2018 r.

23.11 Obchody Dnia Misia

Tradycyjnie piątek 23 XI w naszej szkole SU ogłasza Dniem Misia. Tego dnia uczniowie, którzy posiadali pluszowego misia, mogli liczyć na usprawiedliwienie z powodu braku pracy domowej lub zwolnienia z odpowiedzi.

 

„Bake off”- Smak Niepodległej”

Dnia 8.11 Samorząd Uczniowski zorganizował drugą edycję konkursu „Bake off”- Smak Niepodległej”, tym razem o charakterze patriotycznym – śladami 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wszyscy mogli poczuć wspaniały smak niepodległości, próbując smakołyków w barwach narodowych: biało-czerwonych.

Jury było bardzo trudno wyłonić zwycięskie klasy, gdyż kulinarne wyroby idealnie spełniały patriotyczne kryteria. W związku z powyższym, wszystkim klasom biorącym udział w konkursie zostało przyznane po 10 pkt w ” Aktywna klasa”.

Dodatkowo 3 klasom: 4 E, 4H i 6D zostały przyznane I miejsca, gdyż ich wypieki wyróżniały się walorami patriotycznymi.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym: nauczycielom, rodzicom, uczniom (a w szczególności reprezentantom SU), dzięki którym konkurs udał się wspaniale.
Duże podziękowania należą się klasom, które wzięły w nim udział:
Kl. 2B
Klasy IV:
kl. 4A, 4B, 4C, 4E, 4G, 4H, 4I
Klasy V:
5C, 5D, 5E
Klasy VI:
6A, 6B, 6D, 6G, 6H
klasy VII:
7A, 7C, 7D,
klasy VIII:
8A,
Tego dnia zostały też przyznane punkty klasom za ilość przypiętych narodowych kotylionów do ubrań uczniów. Ilość przyznanych punktów klasom jest do wglądu w gablotce SU w korytarzu na parterze szkoły.

 

 

Październik 2018 r.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

 „Pumpkin Feast”

W dniach 29.10 – 31.10  odbyła się  prezentacja lampionów z dyni w związku z konkursem   ‘’Pumpkin Feast”. Konkurs polegał na przygotowaniu  najciekawszego lampionu z dyni.

Każda klasa miała możliwość wykonania lampionów i dokonania wyboru  jednego z nich  na konkurs. Lampiony pięknie się prezentowały  i zostały ustawione przy wejściu do szkoły. Dyniowe lampiony zostały  ocenione:

I miejsce:

 1. IVE     VIG     VIIA

II miejsce:

Kl.  IVC     IVJ        VD  

III miejsce:

IVF       VC        VIIC

Wyróżnienia zdobyły następujące klasy:

IVH           VA             VB            VE            VIA            VIB             VIIB              VIID

Wszystkie klasy, które wzięły udział w konkursie zdobyły po 5 pkt. w całorocznym konkursie „ Aktywna Klasa”.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

„Bake off”

 
Dnia 12. 10 18 Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs wypieków ” Bake off” z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Uczniowie klas mogli przygotować w domu jeden wypiek (ciasto lub deser, ciasteczka etc.) . 
 
Smakołyki zostały ocenione przez jury, złożone przez nauczycieli i reprezentację uczniów. Wszystkie wypieki były smaaaakowite, estetyczne i pomysłowe. 
 
Klasy, które wzięły udział w konkursie otrzymały po 7 pkt. w całorocznym konkursie ” Aktywna Klasa”:
 
Kl IV:    G, H, E
KL.V:    A, B, C, D, E, F
KL.VI:   A, D, E, F, G
KL.VII:  A ,B, C, D
KL.VIII: A, D
 
Na przerwach, na szkolnym korytarzu  odbył się wielki kiermasz wypieków i można było za symboliczne kwoty spróbować fantastycznych wypieków. Fundusz ze sprzedaży smakołyków zasilił konto Rady Rodziców i zostanie on przeznaczony na potrzeby uczniów naszej szkoły.
 Nauczyciele serdecznie dziękują uczniom za wielkie zaangażowanie w organizację konkursu ” Bake off”.
 

****************************************************************************

Wrzesień 2018 r.

Dnia 25.09 odbyły się wybory przewodniczących kl. IV-VIII do Samorządu Uczniowskiego.
Największą liczbę głosów zdobyli:
Julia Gierczak z kl. VIIa oraz Kuba Mierzwa kl. VIIIa
Hubert Bardian z kl. VIIIa zdobył drugie miejsce w wyborach.
Tych troje wybranych uczniów będzie przewodniczyło działaniom Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/19.
Gratulacje !
Opieką nad gablotką SU, już kolejny rok, podjęła się Anna Kurowska z kl.VIg.

*****************************************************************************

 

Czerwiec 2018 r.

Z przyjemnością informujemy o wyniku rozstrzygniętego, całorocznego konkursu ” Klasa na medal” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.
Na zwycięstwo klas składało się wiele czynników, które były brane pod uwagę w ocenie: zachowanie uczniów na lekcjach, dekoracje klas, udział w akcjach: o charakterze charytatywnym i integracyjnym, ilość przeczytanych książek w ciągu całego roku szkolnego oraz udział w życiu szkoły czyli w różnego rodzaju konkursach SU.

ZWYCIĘSKIM KLASOM GRATULUJEMY A WYCHOWAWCOM KLAS DZIĘKUJEMY ZA CIERPLIWOŚĆ W WSPIERANIU UCZNIÓW W WYTRWANIU W KONKURSIE DO KOŃCA ROKU SZKOLNEGO. TO NIE BYŁO ŁATWE!
WYNIKI KONKURSU:

I MIEJSCE: KL. VIIA wychowawca: p. Bożena Gołos
( 144,66 pkt. )
II MIEJSCE: kl. VIC wychowawca: p. Honorata Markiewicz (131,53 pkt.)
III MIEJSCE: kl. IVF wychowawca: p. Anna Ejduk
(106,28 pkt)
IV MIEJSCE: kl. VD wychowawca: p. Sylwia Łopińska (101,82 pkt.)
V MIEJSCE: kl. VIIC wychowawca: p. Marek Łopiński (99,63 pkt.)
VI MIEJSCE: kl. IVB wychowawca: p. Monika Banasiak (98,50 pkt.)
VII miejsce kl. IVE wychowawca: p. Paweł Karpiński (93,13 pkt.)

>>> GRATULUJEMY ! <<<<<

Zwycięska klasa VIIA utrzyma puchar przechodni już 4 rok !

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ: DYREKCJI SZKOŁY NAUCZYCIELOM, RODZICOM REPREZENTANTOM SU, PRZEWODNICZĄCYM KLAS I UCZNIOM CZYLI TYM WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM, DZIĘKI KTÓRYM NASZE ŻYCIE SZKOLNE MOGŁO BYĆ BARDZIEJ UROZMAICONE I WESOŁE.

11 maja 2018 r.

Dnia 11 maja 2018 roku Samorząd Uczniowski wraz z zespołem nauczycieli przyrody zorganizował konkurs na najpiękniejszy strój ekologiczny.

Zadaniem klas biorących udział w konkursie było przygotowanie jednej kreacji z uwzględnieniem materiałów ekologicznych i zaprezentowanie stroju przez wybranego reprezentanta z każdej klasy.

Ocenie podlegały:

 1. Zgodność z tematyką konkursu – zastosowanie w przygotowanym stroju surowców wtórnych.
 2. Pomysłowość wykonania pracy.
 3. Estetyka pracy.
 4. Komentarz do przedstawianego stroju.
 5. Sposób zaprezentowania stroju.

Celem konkursu było upowszechnienie wśród młodzieży szkolnej świadomości ekologicznej oraz ekologicznego stylu życia. Była to również kontynuacja obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.

Uczestnicy   konkursu przygotowali bardzo interesujące stroje z wykorzystaniem surowców ekologicznych oraz ciekawie opowiadali o zaprezentowanych ubiorach.  Uczennice z kl. VID dodatkowo przygotowały informacje zachęcające do bycia eko.

Z przyjemnością informujemy o wyniku konkursu.

I miejsce – kl. VID – Maja Komar i Hanna Łukasiak

oraz kl. VIC – Amelia Pietrzak i Zuzanna Czerwińska

II miejsce – kl. IVB – Wiktoria Mitura, Mariia Davydiuk

oraz kl. IVa – Mariusz Rozbicki

III miejsce – kl VC – Oskar Orzechowski

oraz kl VIIA – Magdalena Sołkowicz i Jakub Mierzwa

Wszystkim klasom biorącym udział w konkursie zostało przyznane po 5pkt. w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

 

27 kwietnia 2018 r.

Wielu uczniów naszej szkoły jest uzdolnionych artystycznie i warto dawać im szansę prezentowania swoich umiejętności. Dla utalentowanych uczniów klas 4-7 Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs „MAM TALENT”.

27 kwietnia wytypowani przedstawiciele klas przedstawili swoje występy przed jury złożonym z członków i opiekunów SU. Najczęściej prezentowaną umiejętnością był śpiew, zgłosiło się również kilku tancerzy.

A oto wyniki konkursu:

Kategoria piosenki angielskiej:

I miejsce: Anna Mróz kl. VG

II miejsce: Weronika Miącz kl. VID

III miejsce: Natalia Kozibąk i Małgorzata Roszak kl. VIIC

Wszyscy uczniowie, którzy śpiewali angielskie piosenki otrzymali 6 z jęz. angielskiego.

Kategoria piosenki polskiej:

I miejsce: Jakub Mierzwa kl. VIIA

II miejsce: Martyna Wojakowska kl. VH

III miejsce: Amelia Mazur, Monika Milewska, Wiktoria Kęska kl. VIE

Kategoria – taniec:

I miejsce:

Jessica Witeńko kl. IVE

Wyróżnienie:

Weronika Ślesicka kl.VIC

Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy za wspaniałe przygotowanie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

27 kwietnia 2018 r.

W tym dniu chcieliśmy uczcić zbliżające się Święto Narodowe Trzeciego Maja – Dzień Konstytucji.

Samorząd Uczniowski ogłosił w naszej szkole 27 kwietnia dniem festiwalu kolorów narodowych: białego i czerwonego. Wielu uczniów i nauczycieli tego dnia pojawiło się na zajęciach w strojach nawiązujących do naszych barw narodowych, można było zauważyć biało-czerwone dodatki do garderoby, flagi, kotyliony i elementy makijażu. Uczniowie mogli wykonać patriotyczne plakaty i obejrzeć film o naszym narodowym święcie.

6 kwietnia 2018 r.

W dniu 6 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Solidarności z Autyzmem, który odbył się pod patronatem Samorządu Uczniowskiego.

Poprzez niebieską garderobę, dodatki oraz przypięte do ubrań niebieskie wstążki wyrażaliśmy naszą solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. W holu szkoły została zaprezentowana edukacyjna wystawa na temat autyzmu.

Uczniowie mogli obejrzeć dwie prezentacje multimedialne o autyzmie, do których linki zostały zapisane na każdym z klasowych komputerów.

Tego dnia został również zorganizowany konkurs wiedzy o spektrum autyzmu dla klas IV-VII.

8 klas, które wzięły udział w quizie, zdobyło punkty w całorocznym konkursie ” Klasa na medal”:
I miejsce kl VIIA ( 6 punktów)
II miejsce kl.VIA, VIC, VIID ( 5 punktów)
III miejsce kl. IVF ( 4 punkty
IV miejsce kl. IVA, kl. VC, kl. VD ( 3 punkty).

Gratulujemy!

21 marca 2018 r.

Samorząd Uczniowski ogłosił 21 marca dniem powitania wiosny w naszej szkole i zorganizował Dzień Wiosny i Piżamy. Tego dnia uczniowie przyszli ubrani w modne piżamy – kombinezony przypominające postacie z bajek i kreskówek lub w innych zabawnych strojach „w rytmie” wiosny. Wiosenne makijaże oraz kolorowe fryzury i ozdoby były dopełnieniem uczniowskiej zabawy.

Tego dnia dzieci przejęły władzę w szkole i mogły uczestniczyć w „odwróconych lekcjach” – chętni  uczniowie przyjmowali rolę nauczycieli i mieli możliwość prowadzenia lekcji na podstawie   przygotowanych przez siebie pokazów multimedialnych lub udostępnianych multibooków. Ten dzień upłynął w miłej, zabawnej atmosferze.

12-16 marca 2018 r.

W związku z popularyzacją obchodzonego 17 marca Dnia Świętego Patryka, w tygodniu poprzedzającym tę datę celebrowaliśmy to irlandzkie święto narodowe, przygotowując się do punktu kulminacyjnego w piątek. Patronat nad obchodami objął Samorząd Uczniowski.

Co działo się w ciągu „zielonego” tygodnia?

 1. Od poniedziałku do piątku każda lekcja i przerwa rozpoczynała się dzwonkiem z piękną muzyką irlandzką.
 2. W holu na parterze zorganizowano wystawę prac plastycznych, plakatów związanych z Dniem Świętego Patryka wykonanych przez uczniów klas 1-4.
 3. Uczniowie klas 4-7 wykonali prezentacje multimedialne dotyczące tego święta.
 4. Chętni uczniowie przynosili zielone balony oraz koniczynki, które zostały wykorzystane w konkursowych zabawach, które zaplanowano na piątek.
 5. 16 marca, w kulminacyjnym dniu obchodów, w dwóch grupach wiekowych odbyły się zabawy i konkursy związane z Dniem Świętego Patryka. Uczniowie klas I-III przygotowali dekorację, kolorowali flagę irlandzką oraz rozwiązywali zagadki. Uczniowie klas starszych podążyli śladem Patryka: rozwiązywali quizy, rozpoznawali flagi krajów anglojęzycznych i popisywali się wiedzą o krajach tego kręgu kulturowego. Uwieńczeniem zabaw było poszukiwanie zielonych koniczynek, czyli symboli Irlandii oraz święta Patryka. Uczniowie reprezentujący w konkursach klasy 4-7, mogli zdobyć dodatkowe punkty w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

Warto wspomnieć, że piątek był zielonym dniem: obowiązywały ubiory, gadżety w tym kolorze, a wiele osób nosiło przypięte do odzieży trójlistne koniczynki. Zabawy i zadania konkursowe przebiegły w bardzo miłej i „zielonej” atmosferze.

Wydarzenia irlandzkiego tygodnia koordynowały nasze anglistki, pp. Marzena Marciniak i Kamila Araźny. Dziękujemy za świetną zabawę!

7 lutego 2018

W tym dniu odbył się bal karnawałowy dla klas 4-7. Uczniowie bawili się świetnie przy najmodniejszej muzyce i brali udział w licznych konkursach. Jeden z nich – konkurs na najciekawsze przebranie karnawałowe – zorganizował Samorząd Uczniowski. Wybrano 6 uczniów w przebraniach: księżniczek, harcerki, rycerza, wróżki i pirata.

Dziękujemy przedstawicielom Rady Rodziców za sfinansowanie słodyczy i drobnych upominków w konkursach.

Styczeń 2018

Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs „Super Uczeń”. Wszyscy członkowie uczniowskiej społeczności mieli możliwość wyboru najbardziej życzliwej, koleżeńskiej i miłej osoby z każdej klasy. Oto lista uczniów, którzy zostali wytypowani przez rówieśników w kl. IV-VII:

 1. 4A Bartosz Czarkowski
 2. 4B Maja Wilga
 3. 4D Mieszko Sokołowski
 4. 4E Marcin Lukasiewicz
 5. 4F Krystian Retkie

Kl. 5B Gabrysia Kaczor

 1. 5C Sebastian Glinka
 2. 5D Anna Kamińska
 3. 5E Maja Grygiencze
 4. 5F Bianko Samujłło
 5. 5G Marta Ternes
 6. 5H Julia Bierzańska
 7. 6A Julia Bielecka

Kl. 6C Justyna Kapłon

Kl. 6D Norbert Agaczewski

 1. 6E Natalia Melion
 2. 7A Magda Sołkowicz
 3. 7C Martyna Sytniewska

Kl. 7D Kinga Ragan

Gratulujemy!  Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i medale.

22 grudnia 2017 r.

FESTIWAL PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

W celu popularyzacji wspólnego muzykowania i rozwijania kreatywności uczniów Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów kl. IV-VII do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Świątecznej. Świąteczna piosenka lub kolęda mogła być wykonana w języku polskim lub angielskim przez uczniów całej klasy, grupę uczniów lub solistę. Świąteczne piosenki klas zostały nagrane w dniach 4- 18 grudnia za pomocą szkolnej kamery.  Nagrania Festiwalu Piosenek Świątecznych zostały udostępnione do obejrzenia przez uczniów w klasach podczas klasowych spotkań wigilijnych w dniu 22 grudnia.

Oceny walorów wokalno-muzycznych i artystycznych wykonawców dokonali sami uczniowie i nauczyciele w drodze głosowania tego samego dnia, tzn. 22 grudnia.

W zależności od zajętego miejsca w festiwalu oraz za udział S.U. przyznał punkty dodatnie w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Zemankowi za pomoc w nagrywaniu piosenek i obróbce technicznej przygotowanego materiału oraz wszystkim uczestnikom konkursu za udział. Gratulujemy zwycięzcom!

 

4 grudnia 2017 r.

DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI

4 grudnia został ustalony przez S.U. Dniem Solidarności z Osobami Niepełnosprawnymi. Biała wstążka przypięta do ubrań uczniów i nauczycieli była znakiem solidarności z osobami niepełnosprawnymi.   Przedstawiciele S.U. sprawdzali liczbę białych wstążek u uczniów w klasach IV-VII i przyznali punkty w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

Tego dnia wszyscy uczniowie mogli obejrzeć film poruszający temat niepełnosprawności, do którego link umieszczono na pulpitach komputerów we wszystkich salach lekcyjnych.

 

29 listopada 2017 r.

ANDRZEJKI

Dnia 29 XI Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową dla klas IV-VII. Zachęcał uczniów do przeprowadzenia zabaw i wróżb andrzejkowych. Klasom zaangażowanym w organizację wróżb i zabaw andrzejkowych zostały przyznane punkty w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

 

24 listopada 2017 r.

DZIEŃ MISIA

24 listopada odbył się tradycyjnie w naszej szkole Dzień Misia. Tego dnia uczniowie, którzy przynieśli pluszowego misia, mogli być usprawiedliwieni z braku pracy domowej lub zwolnieni z odpowiedzi. Dzieci z utęsknieniem będą czekały na kolejny taki dzień…

 

12 – 20 listopada 2017 r.

WYBORY DO MRDB

W dniach 12-20 listopada pod patronatem Samorządu Uczniowskiego odbyła się kampania wyborcza oraz tajne i demokratyczne wybory kandydatów do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęki.

W wyniku głosowania w szkole największą liczbę głosów zdobył Jakub Mierzwa z kl. VII A, który będzie reprezentował interesy wszystkich uczniów szkół z dzielnicy Białołęka.

GRATULACJE!

 

10 listopada 2017

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W przeddzień Dnia Niepodległości, dnia 10 listopada, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprawdzali „poziom patriotyzmu” w poszczególnych klasach IV-VII, który wyrażał się liczbą przypiętych kotylionów do odświętnych ubrań uczniów. W zależności od ilości posiadanych kotylionów poszczególne klasy zdobyły punkty w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

Tego dnia chętni uczniowie mogli wykonać plakaty oraz pokazy multimedialne do zaprezentowania na lekcjach historii lub napisać własne wiersze o tematyce patriotycznej i niepodległościowej na lekcje języka polskiego.

  

31 października 2017 

PUMPKIN FEAST

Dnia 31.10 odbył się w naszej szkole konkurs „Pumpkin Feast „, który został organizowany przez Samorząd Uczniowski kl. IV-VII. Zadaniem uczniów było wykonanie lampionu z dyni według własnego pomysłu. Dużo było zabawy przy wspólnym wykonywaniu lampionów w klasach -by wybrać jeden ten najładniejszy. Niektórzy uczniowie wykonywali lampiony w domu. Wystawa prac uczniów odbyła się przy wejściu do szkoły w dniach 30.10 – 7.11.

Jury miało duży problem z wyborem najładniejszych lampionów, gdyż wszystkie były ciekawie wykonane – w formie czarownic, nietoperzy, piłek etc. A oto wynik konkursu:

I miejsce: kl. VA i kl. VG

II miejsce: kl. VIIC

III miejsce: kl. IVC

Wyróżnienia:

Kl. IVD, IVE, IVF, VIA, VIIA i lampion w formie piłki.

 

13 października 2017

INSPIRACJE SMAKU

Dnia 13.10 odbył się w naszej szkole pierwszy konkurs pn. „Inspiracje smaku”. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W konkursie licznie wzięli udział uczniowie klas IV-VII. Zadaniem uczniów było przygotowanie swojego ulubionego smakołyku. Po degustacji w klasach uczniowie decydowali, który deser zgłosić do konkursu. Jury złożone z nauczycieli, personelu oraz przedstawiciel S.U. poprzez głosowanie na przydzielony każdej klasie numerek wyłoniło zwycięzców. Wszystkie desery były tak wspaniałe, że jury zadecydowało przyznać wszystkim klasom biorącym udział w konkursie I miejsce oraz punkty dodatnie w całorocznym konkursie „Klasa na medal”. Wyróżnienie zdobyły natomiast smakołyk kl. VIa i kl. VIId – ciasta mech, z jadalnymi, słodkimi „grzybkami”. Ten dzień upłynął nauczycielom i uczniom naprawdę w bardzo miłej, „słodkiej atmosferze”.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom, wychowawcom klas za zaangażowanie, ciekawe pomysły i udział w konkursie.
26 września 2017 r.

WYBORY

Dnia 26.09 odbyły się demokratyczne, tajne wybory przedstawicieli do Samorządu Szkolnego kl. IV-VII. Przewodniczącymi S.U. zostali: Julia Gierczak z kl. VIB oraz

Magda Sołkowicz i Kuba Mierzwa z kl. VIIA.