Kalendarium działań SU

6 kwietnia 2018 r.

W dniu 6 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Solidarności z Autyzmem, który odbył się pod patronatem Samorządu Uczniowskiego.

Poprzez niebieską garderobę, dodatki oraz przypięte do ubrań niebieskie wstążki wyrażaliśmy naszą solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. W holu szkoły została zaprezentowana edukacyjna wystawa na temat autyzmu.

Uczniowie mogli obejrzeć dwie prezentacje multimedialne o autyzmie, do których linki zostały zapisane na każdym z klasowych komputerów.

Tego dnia został również zorganizowany konkurs wiedzy o spektrum autyzmu dla klas IV-VII.

8 klas, które wzięły udział w quizie, zdobyło punkty w całorocznym konkursie ” Klasa na medal”:
I miejsce kl VIIA ( 6 punktów)
II miejsce kl.VIA, VIC, VIID ( 5 punktów)
III miejsce kl. IVF ( 4 punkty
IV miejsce kl. IVA, kl. VC, kl. VD ( 3 punkty).

Gratulujemy!

21 marca 2018 r.

Samorząd Uczniowski ogłosił 21 marca dniem powitania wiosny w naszej szkole i zorganizował Dzień Wiosny i Piżamy. Tego dnia uczniowie przyszli ubrani w modne piżamy – kombinezony przypominające postacie z bajek i kreskówek lub w innych zabawnych strojach „w rytmie” wiosny. Wiosenne makijaże oraz kolorowe fryzury i ozdoby były dopełnieniem uczniowskiej zabawy.

Tego dnia dzieci przejęły władzę w szkole i mogły uczestniczyć w „odwróconych lekcjach” – chętni  uczniowie przyjmowali rolę nauczycieli i mieli możliwość prowadzenia lekcji na podstawie   przygotowanych przez siebie pokazów multimedialnych lub udostępnianych multibooków. Ten dzień upłynął w miłej, zabawnej atmosferze.

12-16 marca 2018 r.

W związku z popularyzacją obchodzonego 17 marca Dnia Świętego Patryka, w tygodniu poprzedzającym tę datę celebrowaliśmy to irlandzkie święto narodowe, przygotowując się do punktu kulminacyjnego w piątek. Patronat nad obchodami objął Samorząd Uczniowski.

Co działo się w ciągu „zielonego” tygodnia?

 1. Od poniedziałku do piątku każda lekcja i przerwa rozpoczynała się dzwonkiem z piękną muzyką irlandzką.
 2. W holu na parterze zorganizowano wystawę prac plastycznych, plakatów związanych z Dniem Świętego Patryka wykonanych przez uczniów klas 1-4.
 3. Uczniowie klas 4-7 wykonali prezentacje multimedialne dotyczące tego święta.
 4. Chętni uczniowie przynosili zielone balony oraz koniczynki, które zostały wykorzystane w konkursowych zabawach, które zaplanowano na piątek.
 5. 16 marca, w kulminacyjnym dniu obchodów, w dwóch grupach wiekowych odbyły się zabawy i konkursy związane z Dniem Świętego Patryka. Uczniowie klas I-III przygotowali dekorację, kolorowali flagę irlandzką oraz rozwiązywali zagadki. Uczniowie klas starszych podążyli śladem Patryka: rozwiązywali quizy, rozpoznawali flagi krajów anglojęzycznych i popisywali się wiedzą o krajach tego kręgu kulturowego. Uwieńczeniem zabaw było poszukiwanie zielonych koniczynek, czyli symboli Irlandii oraz święta Patryka. Uczniowie reprezentujący w konkursach klasy 4-7, mogli zdobyć dodatkowe punkty w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

Warto wspomnieć, że piątek był zielonym dniem: obowiązywały ubiory, gadżety w tym kolorze, a wiele osób nosiło przypięte do odzieży trójlistne koniczynki. Zabawy i zadania konkursowe przebiegły w bardzo miłej i „zielonej” atmosferze.

Wydarzenia irlandzkiego tygodnia koordynowały nasze anglistki, pp. Marzena Marciniak i Kamila Araźny. Dziękujemy za świetną zabawę!

7 lutego 2018

W tym dniu odbył się bal karnawałowy dla klas 4-7. Uczniowie bawili się świetnie przy najmodniejszej muzyce i brali udział w licznych konkursach. Jeden z nich – konkurs na najciekawsze przebranie karnawałowe – zorganizował Samorząd Uczniowski. Wybrano 6 uczniów w przebraniach: księżniczek, harcerki, rycerza, wróżki i pirata.

Dziękujemy przedstawicielom Rady Rodziców za sfinansowanie słodyczy i drobnych upominków w konkursach.

Styczeń 2018

Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs „Super Uczeń”. Wszyscy członkowie uczniowskiej społeczności mieli możliwość wyboru najbardziej życzliwej, koleżeńskiej i miłej osoby z każdej klasy. Oto lista uczniów, którzy zostali wytypowani przez rówieśników w kl. IV-VII:

 1. 4A Bartosz Czarkowski
 2. 4B Maja Wilga
 3. 4D Mieszko Sokołowski
 4. 4E Marcin Lukasiewicz
 5. 4F Krystian Retkie

Kl. 5B Gabrysia Kaczor

 1. 5C Sebastian Glinka
 2. 5D Anna Kamińska
 3. 5E Maja Grygiencze
 4. 5F Bianko Samujłło
 5. 5G Marta Ternes
 6. 5H Julia Bierzańska
 7. 6A Julia Bielecka

Kl. 6C Justyna Kapłon

Kl. 6D Norbert Agaczewski

 1. 6E Natalia Melion
 2. 7A Magda Sołkowicz
 3. 7C Martyna Sytniewska

Kl. 7D Kinga Ragan

Gratulujemy!  Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i medale.

22 grudnia 2017 r.

FESTIWAL PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

W celu popularyzacji wspólnego muzykowania i rozwijania kreatywności uczniów Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów kl. IV-VII do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Świątecznej. Świąteczna piosenka lub kolęda mogła być wykonana w języku polskim lub angielskim przez uczniów całej klasy, grupę uczniów lub solistę. Świąteczne piosenki klas zostały nagrane w dniach 4- 18 grudnia za pomocą szkolnej kamery.  Nagrania Festiwalu Piosenek Świątecznych zostały udostępnione do obejrzenia przez uczniów w klasach podczas klasowych spotkań wigilijnych w dniu 22 grudnia.

Oceny walorów wokalno-muzycznych i artystycznych wykonawców dokonali sami uczniowie i nauczyciele w drodze głosowania tego samego dnia, tzn. 22 grudnia.

W zależności od zajętego miejsca w festiwalu oraz za udział S.U. przyznał punkty dodatnie w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Zemankowi za pomoc w nagrywaniu piosenek i obróbce technicznej przygotowanego materiału oraz wszystkim uczestnikom konkursu za udział. Gratulujemy zwycięzcom!

 

4 grudnia 2017 r.

DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI

4 grudnia został ustalony przez S.U. Dniem Solidarności z Osobami Niepełnosprawnymi. Biała wstążka przypięta do ubrań uczniów i nauczycieli była znakiem solidarności z osobami niepełnosprawnymi.   Przedstawiciele S.U. sprawdzali liczbę białych wstążek u uczniów w klasach IV-VII i przyznali punkty w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

Tego dnia wszyscy uczniowie mogli obejrzeć film poruszający temat niepełnosprawności, do którego link umieszczono na pulpitach komputerów we wszystkich salach lekcyjnych.

 

29 listopada 2017 r.

ANDRZEJKI

Dnia 29 XI Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową dla klas IV-VII. Zachęcał uczniów do przeprowadzenia zabaw i wróżb andrzejkowych. Klasom zaangażowanym w organizację wróżb i zabaw andrzejkowych zostały przyznane punkty w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

 

24 listopada 2017 r.

DZIEŃ MISIA

24 listopada odbył się tradycyjnie w naszej szkole Dzień Misia. Tego dnia uczniowie, którzy przynieśli pluszowego misia, mogli być usprawiedliwieni z braku pracy domowej lub zwolnieni z odpowiedzi. Dzieci z utęsknieniem będą czekały na kolejny taki dzień…

 

12 – 20 listopada 2017 r.

WYBORY DO MRDB

W dniach 12-20 listopada pod patronatem Samorządu Uczniowskiego odbyła się kampania wyborcza oraz tajne i demokratyczne wybory kandydatów do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęki.

W wyniku głosowania w szkole największą liczbę głosów zdobył Jakub Mierzwa z kl. VII A, który będzie reprezentował interesy wszystkich uczniów szkół z dzielnicy Białołęka.

GRATULACJE!

 

10 listopada 2017

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W przeddzień Dnia Niepodległości, dnia 10 listopada, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprawdzali „poziom patriotyzmu” w poszczególnych klasach IV-VII, który wyrażał się liczbą przypiętych kotylionów do odświętnych ubrań uczniów. W zależności od ilości posiadanych kotylionów poszczególne klasy zdobyły punkty w całorocznym konkursie „Klasa na medal”.

Tego dnia chętni uczniowie mogli wykonać plakaty oraz pokazy multimedialne do zaprezentowania na lekcjach historii lub napisać własne wiersze o tematyce patriotycznej i niepodległościowej na lekcje języka polskiego.

  

31 października 2017 

PUMPKIN FEAST

Dnia 31.10 odbył się w naszej szkole konkurs „Pumpkin Feast „, który został organizowany przez Samorząd Uczniowski kl. IV-VII. Zadaniem uczniów było wykonanie lampionu z dyni według własnego pomysłu. Dużo było zabawy przy wspólnym wykonywaniu lampionów w klasach -by wybrać jeden ten najładniejszy. Niektórzy uczniowie wykonywali lampiony w domu. Wystawa prac uczniów odbyła się przy wejściu do szkoły w dniach 30.10 – 7.11.

Jury miało duży problem z wyborem najładniejszych lampionów, gdyż wszystkie były ciekawie wykonane – w formie czarownic, nietoperzy, piłek etc. A oto wynik konkursu:

I miejsce: kl. VA i kl. VG

II miejsce: kl. VIIC

III miejsce: kl. IVC

Wyróżnienia:

Kl. IVD, IVE, IVF, VIA, VIIA i lampion w formie piłki.

 

13 października 2017

INSPIRACJE SMAKU

Dnia 13.10 odbył się w naszej szkole pierwszy konkurs pn. „Inspiracje smaku”. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W konkursie licznie wzięli udział uczniowie klas IV-VII. Zadaniem uczniów było przygotowanie swojego ulubionego smakołyku. Po degustacji w klasach uczniowie decydowali, który deser zgłosić do konkursu. Jury złożone z nauczycieli, personelu oraz przedstawiciel S.U. poprzez głosowanie na przydzielony każdej klasie numerek wyłoniło zwycięzców. Wszystkie desery były tak wspaniałe, że jury zadecydowało przyznać wszystkim klasom biorącym udział w konkursie I miejsce oraz punkty dodatnie w całorocznym konkursie „Klasa na medal”. Wyróżnienie zdobyły natomiast smakołyk kl. VIa i kl. VIId – ciasta mech, z jadalnymi, słodkimi „grzybkami”. Ten dzień upłynął nauczycielom i uczniom naprawdę w bardzo miłej, „słodkiej atmosferze”.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom, wychowawcom klas za zaangażowanie, ciekawe pomysły i udział w konkursie.
26 września 2017 r.

WYBORY

Dnia 26.09 odbyły się demokratyczne, tajne wybory przedstawicieli do Samorządu Szkolnego kl. IV-VII. Przewodniczącymi S.U. zostali: Julia Gierczak z kl. VIB oraz

Magda Sołkowicz i Kuba Mierzwa z kl. VIIA.