PIELĘGNIARKA SZKOLNA

W roku szkolnym 2017/18 pielęgniarka szkolna realizować będzie następujące programy:

Promocja zdrowia

1. Higiena i jej wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne (higiena jamy ustnej).
  2. Czysta skora – zdrowie i uroda.
  3. Higiena wzroku i słuchu jako ważny element percepcji.
  4. Odpoczynek jako ważny element higieny.

Odżywianie

1. Jak zdrowo i właściwie się odżywiać.
  2. Racjonalne odżywianie.
  3. Skutki złego odżywiania.
  4. Czynniki wpływające na niewłaściwe odżywianie.
  5. Higiena przygotowywania i spożywania posiłków.

Pierwsza pomoc i bezpieczeństwo zdrowotne

1. Udzielanie pierwszej pomocy.
  2. Przygotowanie do Karty Rowerowej (pomoc przedmedyczna).
  3. Bezpieczne korzystanie z kąpielisk.
  4. Niebezpieczeństwo zabaw petardami.

Przeciwdziałanie próchnicy zębów

poprzez szczotkowanie uzębienia środkami fluorkowymi (sześciokrotna fluoryzacja).

Kontrola czystości włosów

Program zdrowotny w zakresie profilaktyki i korekcji wad postawy dla uczniów klas IV szkół podstawowych

Program realizowany we współpracy z lekarzem ortopedą POZ  z ul. Milenijnej.

Program profilaktyki zdrowotnej w zakresie poprawy stanu zdrowia jamy ustnej dla uczniów klas II szkół podstawowych

Program realizowany we współpracy z lekarzem stomatologiem POZ z ul. Milenijnej.

Testy przesiewowe na terenie szkoły wykonywane przez pielęgniarkę szkolną  w klasach I i V.

Testy bilansowe w klasach III

Programy zewnętrzne oferowane przez Biuro Polityki Zdrowotnej Urzędu m.st. Warszawy:

1.    Program profilaktyczny wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II – specjaliści ze Szpitala Okulistycznego.

1. 2.    Program badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas I i V-Specjaliści z Instytutu Słuchu.

pielegniarkapomocjedzeniepielegniarka