Program mleko

Nasza Szkoła została zgłoszona do programu „Mam kota na punkcie mleka”, który adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 8-13 lat, nauczycieli oraz rodziców.

Misją programu „Mam kota na punkcie mleka” jest edukacja w zakresie walorów odżywczych mleka i produktów mlecznych oraz zwiększenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania się.

Strona www.mamkotanapunkciemleka.pl stanowi centrum edukacyjne programu, skupiające wokół siebie wszystkie biorące w nim udział grupy. Za pomocą gier i łamigłówek, dzieci uczą się, dlaczego mleko jest tak istotne w diecie każdego człowieka, a aspekt współzawodnictwa i rywalizacji dostarcza im dodatkowo wiele radości. W zakładce dla rodziców i nauczycieli znajdują się natomiast m.in.: materiały, które wyjaśniają, dlaczego warto spożywać mleko i jego przetwory, oraz proste przepisy na dania przygotowane z ich wykorzystaniem.

Koordynatorem programu jest p. Anna Jackowska.