Zerówki – 6 latki

W celu zapewnienia jak najwyższej opieki oraz pracy dydaktycznej nauczyciele poza ukończonymi studiami wyższymi z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, szkolą się także na różnych formach doskonalących.

Do oddziałów przedszkolnych oddelegowana jest pomoc nauczyciela, która prowadzi dzieci do łazienki (jeżeli są one poza salami), pomaga w obiedzie, podwieczorku i innych formach opiekuńczych np. wycieczkach. Przy szkole natomiast jest umieszczony plac zabaw dla zerówek.

Sale lekcyjne są jak najbardziej dopasowane do możliwości dzieci w wieku 6 lat (odpowiednia wysokość ławek, stolików), jest tablica interaktywna, głośniki.

Dzieci w oddziałach przed­szkolnych mają także zajęcia w sali zabaw, uczestniczą w religii, zajęciach z języka angielskiego oraz mogą uczęszczać na poszczególne zajęcia np: logopedyczne, pedagogiczne i inne zajęcia dodatkowe, które w ramach godzin dodatkowych prowadzą nauczyciele.

Po zajęciach (i przed) w sali dzieci mają możliwość pobytu w świetlicy dla oddziałów przedszkolnych od o6.3o do 18.oo.

1. Wychowawcy w zerówce:

Prezentacja nt. dojrzałości szkolnejkliknij tutaj by pobrać plik