Sport w szkole

**************************************************************************

W dniu 27 marca odbyły się dzielnicowe eliminacje do Wioślarskiego Tytana Warszawy. Jest to już 6 edycja tej imprezy do której zgłosiło się 9 dzielnic. W naszym rejonie zgłosiło się 12 szkół i aż 295 dzieci!

Nasza szkoła w składzie 39 uczniów rywalizowała w czterech kategoriach: 5-6-7-8 klasy, osobno dziewczęta i chłopcy. Do przepłynięcia było 1:30 min i w tym czasie jak najdłuższy dystans. Suma przepłyniętych metrów całej drużyny dała ostateczny wynik. Nasi uczniowie przepłynęli łącznie 12567m i zajęli 1 miejsce pozostawiając rywali daleko w tyle. Tym samym awansowaliśmy do wielkiego finału który odbędzie się 26 maja!

Następną konkurencją były sztafety szkolne. 8 uczniów+trener z każdej szkoły, czas na każdą osobę to 30 sek i podobnie jak wcześniej trzeba przepłynąć jak najdłuższy dystans. I znowu okazaliśmy się bezkonkurencyjni!

Poza klasyfikacją drużynową byla prowadzona klasyfikacja indywidualna. Oto miejsca zajmowane przez naszych reprezentantów w top 5:

5kl
Amelka Bodetko 2 miejsce
Kuba Zielonka 4 miejsce
Damian Gąska 2 miejsce
6kl
Dawid Miłosz 2 miejsce
Ania Kurowska 5 miejsce
Maja Świętochowska 2 miejsce
Ewa Pawłowska 1 miejsce
7kl
Amelia Mazur 1 miejsce
Zuzia Roguska 2 miejsce
Basia Siekierzyńska 4 miejsce
Filip Łukasiak 5 miejsce
Jan Więcek 4 miejsce
Bartosz Pomykała 3 miejsce
Tymek Szeluga 1 miejsce
8kl
Michał Paszkowski 4 miejsce
Kuba Kowalski 3 miejsce

Wielka motywacja oraz adrenalina spowodowały, że wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy uzyskane na treningach 🙂

Trener Kamil Hentka

 

**************************************************************************

Witam wszystkim miłośników Basketu,

         W miniony weekend mieliśmy okazję reprezentować naszą Szkołę w rozgrywkach zorganizowanych przez Fundację Pani Kasi Dulnik na hali sportowej „KOŁO” na Woli.

Wystartowaliśmy z trzema drużynami, co bardzo mnie cieszy, ponieważ świadczy o popularyzacji tej dyscypliny sportu w naszej szkole. Jedna drużyna dziewcząt i dwie chłopców –  starszych i młodszych – rozegrały aż sześć spotkań, a każdy z zawodników godnie reprezentował naszą szkołę, przestrzegając zasad fair play.

            Nasze dziewczyny w okrojonym składzie, ale z liderem drużyny, zmierzyły się z zespołem dziewcząt Gimnazjum nr 369. Przeciwniczki były dużo starsze i przez większą cześć meczu prowadziły grę. Mimo wszystko nasze dziewczyny z ogromnym zaangażowaniem i  chęcią walki nawiązywały do współzawodnictwa na boisku. Okazało się to jednak niewystarczające .  Nasza krótka ławka rezerwowych spowodowała, że w końcówce zabrakło przysłowiowego „zdrowia”, co zaważyło o ostatecznym wyniku spotkania.  Mimo to nasze dziewczyny zasługują na ogromne słowa uznania. Walczyły ze starszymi od siebie o trzy lata zawodniczkami jak równy z równym. Mecz przegrany, ale za miesiąc będziemy mieli okazję do rewanżu. Mam nadzieje, że już w pełnym składzie.

            Na ogromne słowa pochwały zasługują nasi najstarsi chłopcy, którzy w miniona sobotę pokazali na czym polega ta gra. Przekrój sytuacji na boisku, gra piłka cieszyła nie tylko moje oko ale i kibiców, którzy głośno dopingowali naszym chłopakom. Z minuty na minuje sukcesywnie powiększali przewagę nad swoimi przeciwnikami. W każdym meczu wszyscy pracowali na sukces –  chęć współpracy, zrozumienie, brak konfliktów to niewątpliwie składowe ich drużynowego sukcesu. Tak trzymać Chłopaki. Po pierwszej kolejce chłopcy zainkasowali komplet punktów, co klasyfikuje ich wysoko na początku tabeli.

            Młodsza drużyna chłopców, zmotywowana wynikami swoich starszych kolegów, zaprezentowała            się również z bardzo dobrej strony.  Jedno zwycięstwo i jedna przegrana to bardzo dobry wynik i prognostyk na początek przygody na koszykarskich parkietach. Chłopcy nie oszczędzali się, walczyli dzielnie i miło drobnych urazów wracali na boisko, żeby pomóc drużynie.  Indywidualne akcje, celne rzuty i dynamiczne wejścia pod kosz dawały ogromną radość z gry naszym chłopakom i o to chodzi. Zabawa i  radość poprzez sportową rywalizację rozwijają, wspierają i kształtują najważniejsze postawy. Brawo Chłopaki.  

            Chciałbym również podziękować rodzicom, którzy nie tylko podczas meczów pomagali naszym zawodnikom głośnym dopingiem, ale zaangażowali się w pomoc przy transporcie naszych zawodników, opiekę między meczami oraz upamiętnieniem tych radosnych chwil.  Jeszcze raz bardzo dziękuje Wszystkim i zapraszam do wspólnej zabawy już za miesiąc – 28 kwietnia – na drugą rundę rozgrywek.

Robert Pieńkosz

**************************************************************************

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

W dniu 25.01.2019 odbyły się już III Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym.
W tym roku do zawodów zgłosiło się aż 130 uczniów w trzech kategoriach: dziewczęta 4-8 klasy, chłopcy 4-6 klasy oraz chłopcy 7-8 klasy. Dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do uprawiania sportu bo w zdrowym ciele zdrowy duch ! 🙂

WYNIKI
Dziewczęta
I miejsce Weronika Staroń
II miejsce Basia Siekierzyńska
III miejsce Weronika Reszczyńska

Chłopcy kl. 4-6
I miejsce Jakub Szczypek
II miejsce Szymon Kępa
III miejsce Bartłomiej Kowalski

Chłopcy kl. 7-8
I miejsce Szymon Andrusiuk
II miejsce Patryk Tomczuk
III miejsce Kamil Gołębiewski

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

**************************************************************************

Gość nie byle jaki…

W ostatnią sobotę 15 grudnia gościliśmy na naszym parkiecie wyjątkową osobę. Wybitną koszykarkę i trenerkę, wieloletnią reprezentantkę Polski, najlepiej punktującą przez wiele sezonów w najwyższej polskiej lidze kobiet i w końcu Mistrzynię Europy z 1999 panią Kasię Dulnik, kobietę wyjątkową, odznaczoną Złotym Krzyżem Zasługi. Wszyscy zawodnicy sekcji koszykówki mogli zobaczyć i dotknąć medale, które zdobyła podczas swojej kariery zawodniczej oraz po zakończeniu zawodowego uprawiania koszykówki. Pani Kasia opowiedziała dzieciom czym tak na prawdę jest sport i jaką rolę odgrywa w życiu młodych ludzi, jakie otwiera przed nami możliwości, jak uszlachetnia naszą osobowość. Ogromnym zainteresowaniem  naszych koszykarzy cieszyła się koszulka, w której zdobyła mistrzostwo Europy. Następnie przeszliśmy do części treningowej spotkania. Dzieciaki z dużym zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia pod okiem pani Kasi. Zwieńczeniem ich ciężkiej pracy na treningu była gra, w której mogli zmierzyć się bezpośrednio lub pomagać w grze naszemu gościowi. Było to wyjątkowe spotkanie łączące   naukę z fantastyczną zabawą. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszym klubie  i zapraszamy ponownie.

 

W następnym tygodniu, 22.12.2018, zaplanowany jest sparing dla starszej grupy.

 

**************************************************************************

Sukces, sukces, sukces!!!

Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka m.st m. st. Warszawy w Koszykówce Dziewcząt

W dniach 11, 13, 14 grudnia w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ulicy Światowida 56 w ramach LII WOM w roku szkolnym 2018/2019 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka m.st m. st. Warszawy w Koszykówce Dziewcząt. Przez trzy dni nasza dziewczęca drużyna koszykarska godnie reprezentowała szkołę, tocząc zaciętą walkę o puchar mistrza dzielnicy. Swoim zaangażowaniem  i walecznością wygrywała wysoko mecz po meczu, docierając do samego finału. I udało się. Odnieśliśmy niebywały sukces. Zajęliśmy drugie miejsce w dzielnicy, a to niewątpliwie rewelacyjny wynik. Dotychczas w historii naszej szkoły dziewczęta nigdy nie zaszły tak wysoko, ale po kolei.

Zawody rozpoczęły się we wtorek 11 grudnia. Pierwszy mecz zagraliśmy z naszymi sąsiadami, SP 356. Dziewczęta wchodziły na boisko z wielkimi obawami, ale z każdą kolejną minutą gry oswajały się z turniejem, co doprowadziło je do pewnego zwycięstwa 39 : 9. Szczególne słowa uznania należą się Ani Kurowskiej, która szybko odnalazła się na boisku, biorąc co chwila ciężar gry na siebie, rozstrzygając pojedynki jeden na jeden z przeciwniczkami. Na pochwałę zasługują również Zuzia Zawadzka i Oliwia Miernik, dzięki którym mogliśmy cieszyć się tak wysokim wynikiem. Drugie spotkanie, jakie rozegraliśmy tego samego dnia z drużyną z SP 314  okazało się dużo trudniejsze i rozpoczęło się dla nas niekorzystnie. Przegrywaliśmy dwoma koszami i ten wynik utrzymywał się dosyć długo. Jednak w drugiej kwarcie za sprawą Zuzi Zawadzkiej, a konkretnie jej wejściom z dwutaktów i dwoma rzutami z dystansu, skutecznie osłabiliśmy zapał naszych przeciwniczek. Gra nabrała większej zaciętości, a momentami nawet stawała się brutalna. W pojedynku ucierpiała Zuzia Zawadzka, która podkręciła nogę. Dzięki  szybkiej, profesjonalnej pomocy ratownika medycznego noga została zabezpieczona. Po dwóch zwycięstwach wyszliśmy z grupy na pierwszym miejscu z wielkimi nadziejami na ćwierćfinały. Czwartek  13 grudnia był dla nas również udany. Rozegraliśmy dwa kolejne spotkania ze szkołami 355 i 31. Zakończyły się one naszym sukcesem. Wygraliśmy znaczną różnicą punków, co okupiliśmy jednak dużym wysiłkiem. Kolejne mecze rozegrane w piątek 14 grudnia na pełnym zmęczeniu i z drobnymi kontuzjami były dla nas ogromnym wyzwaniem. Apetyty dziewcząt rosły z każdym wygranym meczem, ale i poziom gry stawał się coraz wyższy, a tym samym trudniejszy. Zaczęliśmy od półfinału z SP 154, która wysoko postawiła poprzeczkę, ale i na nią również znaleźliśmy sposób. Po zaciętym meczu wygraliśmy 25:10 i w finale spotkaliśmy się z SP 344. To dobrze nam znany przeciwnik. Często rozgrywamy wspólne sparingi oraz wyjeżdżamy razem na obozy, stąd pewien sentyment do dziewczyn w czerwonych strojach, z drugiej zaś nasza ogromna chęć sięgnięcia pierwszy raz w historii szkoły po mistrzostwo  dzielnicy i to właśnie ona przeważyła. Około 11:00 gwizdek sędziego rozpoczyna to historyczne spotkanie. Lider grupy i faworyt turnieju mierzy się z nami, szkołą która dopiero buduje swoją koszykarską markę. Przez pierwsze trzy kwarty z pełnym zaangażowaniem i przede wszystkim otwartym sercem do gry, walczyliśmy jak równy z równym. Cały czas na remisie. Dopiero w drugiej części trzeciej kwarty zabrakło nam wytrwałości, a raczej odrobiny szczęścia, które  uśmiechnęło się do naszych przeciwniczek. Wyszły na prowadzenie, sukcesywnie powiększając przewagę i zakończyły spotkanie zwycięstwem. Mecz  był piękny, pełen emocji, walki, a nawet łez. Przegraliśmy bój o mistrzostwo, ale wygraliśmy więcej …

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim dziewczętom, i  tym które grały, punktowały, broniły i walczyły, a także i tym, które chociaż mniej przebywały na boisku, to pięknie wspierały swoje koleżanki dopingiem, dobrym słowem i koleżeńskimi gestami. Właśnie tak  powstaje prawdziwa drużyna, drużyna która ma sprecyzowane cele na przyszłość, która słucha, jest pełna pokory i chęci do nauki. Taka jak nasza. Gratuluję Wam dziewczyny. Byłyście świetne. W moich oczach to właśnie Wy zasłużyłyście na pierwsze miejsce, Wy jesteście mistrzami.  To była dla mnie ogromna przyjemność nadawać kierunek Waszym dążeniom do wspólnego celu, do zwycięstwa.

Dziękuję!!!!

Robert Pieńkosz

 

**************************************************************************

„KOLEJNY SUKCES NASZYCH WIOŚLARZY!”

W dniu 11 grudnia na zaproszenie Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego nasza szkoła wzięła udział w mikołajkowych zawodach wioślarskich na dystansie 500m. Zawody byly podzielone na dwie klasyfikacje – 4 osobowe sztafety oraz indywidualnie. Dzieci miały możliwość powiosłować na specjalnym basenie wioślarskim pod okiem trenera i poznać wioślarstwo od profesjonalnej strony. Medale i puchary wręczał 3 krotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata oraz europy w wioślarstwie Marcin Brzeziński.

Nasi uczniowie zajeli nstępujące lokaty:
I miejsce: Amelia Mazur, Zuzanna Roguska, Monika Milewska, Ewa Pawłowska (sztafeta dziewcząt 7 klasy)

I miejsce: Tymoteusz Szeluga, Bartosz Pomykała, Przemysław Fałek, Jan Więcek
(sztafeta chlopcow 7 klasy)

Ii miejsce: Jakub Kowalski, Michał Paszkowski, Dawid Pawłowski, Mikołaj Bielecki
(sztafeta chłopcow 8 klasy)

Indywidualnie:
I miejsce: Amelia Mazur
II miejsce: Ewa Pawłowska
II miejsce: Tymoteusz Szeluga

 

***************************************************************************

Mistrzostwa szkoły na ergometrach wioślarskich

W dniu 19 listopada dzięki życzliwości Warszawskiemu Towarzystwu Wioślarskiemu odbyły się Mistrzostwa szkoły na ergometrach wioślarskich. Dzieci rywalizowały w swoich rocznikach – 4,5,6,7 i 8 klasy oddzielnie. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci
(ok 100 uczniów startujących)

Medale i dyplomy wręczała pani wicedyrektor Beata Dronszcz

Organizator
Kamil Hentka

 

 

****************************************************************************

II mistrzostwa szkoły w piłce nożnej

W dniu 12 października odbyły się II mistrzostwa szkoły w piłce nożnej. Do turnieju zgłosiło się 16 klas, które zostały podzielone na dwie kategorie: IV-V oraz VI-VIII klasy. Mecze były emocjonujące, a finał rozstrzygnęły rzuty karne.

Klasyfikacja końcowa:

kat. kl. IV-V

I miejsce kl. 5e
II miejsce kl. 5a
III miejsce kl 4d

kat. VI-VIII

I miejsce kl. 7b
II miejsce kl. 6a
III miejsce kl. 6b

Organizator: Jacek Bugowski, Kamil Hentka