Sport w szkole

**************************************************************************

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

W dniu 25.01.2019 odbyły się już III Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym.
W tym roku do zawodów zgłosiło się aż 130 uczniów w trzech kategoriach: dziewczęta 4-8 klasy, chłopcy 4-6 klasy oraz chłopcy 7-8 klasy. Dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do uprawiania sportu bo w zdrowym ciele zdrowy duch ! 🙂

WYNIKI
Dziewczęta
I miejsce Weronika Staroń
II miejsce Basia Siekierzyńska
III miejsce Weronika Reszczyńska

Chłopcy kl. 4-6
I miejsce Jakub Szczypek
II miejsce Szymon Kępa
III miejsce Bartłomiej Kowalski

Chłopcy kl. 7-8
I miejsce Szymon Andrusiuk
II miejsce Patryk Tomczuk
III miejsce Kamil Gołębiewski

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

**************************************************************************

Gość nie byle jaki…

W ostatnią sobotę 15 grudnia gościliśmy na naszym parkiecie wyjątkową osobę. Wybitną koszykarkę i trenerkę, wieloletnią reprezentantkę Polski, najlepiej punktującą przez wiele sezonów w najwyższej polskiej lidze kobiet i w końcu Mistrzynię Europy z 1999 panią Kasię Dulnik, kobietę wyjątkową, odznaczoną Złotym Krzyżem Zasługi. Wszyscy zawodnicy sekcji koszykówki mogli zobaczyć i dotknąć medale, które zdobyła podczas swojej kariery zawodniczej oraz po zakończeniu zawodowego uprawiania koszykówki. Pani Kasia opowiedziała dzieciom czym tak na prawdę jest sport i jaką rolę odgrywa w życiu młodych ludzi, jakie otwiera przed nami możliwości, jak uszlachetnia naszą osobowość. Ogromnym zainteresowaniem  naszych koszykarzy cieszyła się koszulka, w której zdobyła mistrzostwo Europy. Następnie przeszliśmy do części treningowej spotkania. Dzieciaki z dużym zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia pod okiem pani Kasi. Zwieńczeniem ich ciężkiej pracy na treningu była gra, w której mogli zmierzyć się bezpośrednio lub pomagać w grze naszemu gościowi. Było to wyjątkowe spotkanie łączące   naukę z fantastyczną zabawą. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszym klubie  i zapraszamy ponownie.

 

W następnym tygodniu, 22.12.2018, zaplanowany jest sparing dla starszej grupy.

 

**************************************************************************

Sukces, sukces, sukces!!!

Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka m.st m. st. Warszawy w Koszykówce Dziewcząt

W dniach 11, 13, 14 grudnia w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ulicy Światowida 56 w ramach LII WOM w roku szkolnym 2018/2019 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka m.st m. st. Warszawy w Koszykówce Dziewcząt. Przez trzy dni nasza dziewczęca drużyna koszykarska godnie reprezentowała szkołę, tocząc zaciętą walkę o puchar mistrza dzielnicy. Swoim zaangażowaniem  i walecznością wygrywała wysoko mecz po meczu, docierając do samego finału. I udało się. Odnieśliśmy niebywały sukces. Zajęliśmy drugie miejsce w dzielnicy, a to niewątpliwie rewelacyjny wynik. Dotychczas w historii naszej szkoły dziewczęta nigdy nie zaszły tak wysoko, ale po kolei.

Zawody rozpoczęły się we wtorek 11 grudnia. Pierwszy mecz zagraliśmy z naszymi sąsiadami, SP 356. Dziewczęta wchodziły na boisko z wielkimi obawami, ale z każdą kolejną minutą gry oswajały się z turniejem, co doprowadziło je do pewnego zwycięstwa 39 : 9. Szczególne słowa uznania należą się Ani Kurowskiej, która szybko odnalazła się na boisku, biorąc co chwila ciężar gry na siebie, rozstrzygając pojedynki jeden na jeden z przeciwniczkami. Na pochwałę zasługują również Zuzia Zawadzka i Oliwia Miernik, dzięki którym mogliśmy cieszyć się tak wysokim wynikiem. Drugie spotkanie, jakie rozegraliśmy tego samego dnia z drużyną z SP 314  okazało się dużo trudniejsze i rozpoczęło się dla nas niekorzystnie. Przegrywaliśmy dwoma koszami i ten wynik utrzymywał się dosyć długo. Jednak w drugiej kwarcie za sprawą Zuzi Zawadzkiej, a konkretnie jej wejściom z dwutaktów i dwoma rzutami z dystansu, skutecznie osłabiliśmy zapał naszych przeciwniczek. Gra nabrała większej zaciętości, a momentami nawet stawała się brutalna. W pojedynku ucierpiała Zuzia Zawadzka, która podkręciła nogę. Dzięki  szybkiej, profesjonalnej pomocy ratownika medycznego noga została zabezpieczona. Po dwóch zwycięstwach wyszliśmy z grupy na pierwszym miejscu z wielkimi nadziejami na ćwierćfinały. Czwartek  13 grudnia był dla nas również udany. Rozegraliśmy dwa kolejne spotkania ze szkołami 355 i 31. Zakończyły się one naszym sukcesem. Wygraliśmy znaczną różnicą punków, co okupiliśmy jednak dużym wysiłkiem. Kolejne mecze rozegrane w piątek 14 grudnia na pełnym zmęczeniu i z drobnymi kontuzjami były dla nas ogromnym wyzwaniem. Apetyty dziewcząt rosły z każdym wygranym meczem, ale i poziom gry stawał się coraz wyższy, a tym samym trudniejszy. Zaczęliśmy od półfinału z SP 154, która wysoko postawiła poprzeczkę, ale i na nią również znaleźliśmy sposób. Po zaciętym meczu wygraliśmy 25:10 i w finale spotkaliśmy się z SP 344. To dobrze nam znany przeciwnik. Często rozgrywamy wspólne sparingi oraz wyjeżdżamy razem na obozy, stąd pewien sentyment do dziewczyn w czerwonych strojach, z drugiej zaś nasza ogromna chęć sięgnięcia pierwszy raz w historii szkoły po mistrzostwo  dzielnicy i to właśnie ona przeważyła. Około 11:00 gwizdek sędziego rozpoczyna to historyczne spotkanie. Lider grupy i faworyt turnieju mierzy się z nami, szkołą która dopiero buduje swoją koszykarską markę. Przez pierwsze trzy kwarty z pełnym zaangażowaniem i przede wszystkim otwartym sercem do gry, walczyliśmy jak równy z równym. Cały czas na remisie. Dopiero w drugiej części trzeciej kwarty zabrakło nam wytrwałości, a raczej odrobiny szczęścia, które  uśmiechnęło się do naszych przeciwniczek. Wyszły na prowadzenie, sukcesywnie powiększając przewagę i zakończyły spotkanie zwycięstwem. Mecz  był piękny, pełen emocji, walki, a nawet łez. Przegraliśmy bój o mistrzostwo, ale wygraliśmy więcej …

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim dziewczętom, i  tym które grały, punktowały, broniły i walczyły, a także i tym, które chociaż mniej przebywały na boisku, to pięknie wspierały swoje koleżanki dopingiem, dobrym słowem i koleżeńskimi gestami. Właśnie tak  powstaje prawdziwa drużyna, drużyna która ma sprecyzowane cele na przyszłość, która słucha, jest pełna pokory i chęci do nauki. Taka jak nasza. Gratuluję Wam dziewczyny. Byłyście świetne. W moich oczach to właśnie Wy zasłużyłyście na pierwsze miejsce, Wy jesteście mistrzami.  To była dla mnie ogromna przyjemność nadawać kierunek Waszym dążeniom do wspólnego celu, do zwycięstwa.

Dziękuję!!!!

Robert Pieńkosz

 

**************************************************************************

„KOLEJNY SUKCES NASZYCH WIOŚLARZY!”

W dniu 11 grudnia na zaproszenie Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego nasza szkoła wzięła udział w mikołajkowych zawodach wioślarskich na dystansie 500m. Zawody byly podzielone na dwie klasyfikacje – 4 osobowe sztafety oraz indywidualnie. Dzieci miały możliwość powiosłować na specjalnym basenie wioślarskim pod okiem trenera i poznać wioślarstwo od profesjonalnej strony. Medale i puchary wręczał 3 krotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata oraz europy w wioślarstwie Marcin Brzeziński.

Nasi uczniowie zajeli nstępujące lokaty:
I miejsce: Amelia Mazur, Zuzanna Roguska, Monika Milewska, Ewa Pawłowska (sztafeta dziewcząt 7 klasy)

I miejsce: Tymoteusz Szeluga, Bartosz Pomykała, Przemysław Fałek, Jan Więcek
(sztafeta chlopcow 7 klasy)

Ii miejsce: Jakub Kowalski, Michał Paszkowski, Dawid Pawłowski, Mikołaj Bielecki
(sztafeta chłopcow 8 klasy)

Indywidualnie:
I miejsce: Amelia Mazur
II miejsce: Ewa Pawłowska
II miejsce: Tymoteusz Szeluga

 

***************************************************************************

Mistrzostwa szkoły na ergometrach wioślarskich

W dniu 19 listopada dzięki życzliwości Warszawskiemu Towarzystwu Wioślarskiemu odbyły się Mistrzostwa szkoły na ergometrach wioślarskich. Dzieci rywalizowały w swoich rocznikach – 4,5,6,7 i 8 klasy oddzielnie. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci
(ok 100 uczniów startujących)

Medale i dyplomy wręczała pani wicedyrektor Beata Dronszcz

Organizator
Kamil Hentka

 

 

****************************************************************************

II mistrzostwa szkoły w piłce nożnej

W dniu 12 października odbyły się II mistrzostwa szkoły w piłce nożnej. Do turnieju zgłosiło się 16 klas, które zostały podzielone na dwie kategorie: IV-V oraz VI-VIII klasy. Mecze były emocjonujące, a finał rozstrzygnęły rzuty karne.

Klasyfikacja końcowa:

kat. kl. IV-V

I miejsce kl. 5e
II miejsce kl. 5a
III miejsce kl 4d

kat. VI-VIII

I miejsce kl. 7b
II miejsce kl. 6a
III miejsce kl. 6b

Organizator: Jacek Bugowski, Kamil Hentka