Razem w szkole i w życiu

ROK SZKOLNY 2019/20

********************************************************************************************

Dnia 28 września 2019r. odbyła się IV edycja Biegu Erasmusa+, który ma na celu integrowanie osób związanych z projektami Erasmus+ oraz popularyzowanie edukacji, także w wymiarze sportowym.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowała uczennica Olga Mierzejewska z klasy 8B wraz ze swoją rodziną. Bieg miał formułę czteroosobowej sztafety na dystansie 10 km. Nasza sztafeta osiągnęła bardzo dobry czas: 48:12. Gratulujemy!

Oto kilka zdjęć z zawodów:

 

*********************************************************************************************

Broszura informacyjna projektu Erasmus+ „Razem w szkole i w życiu” (2018-2020)

***********************************************************************************************

ROK SZKOLNY 2018/19

************************************************************************************************

 

W latach 2018-2020 nasza szkoła będzie realizowała projekt Together at school and in life (Razem w szkole i w życiu) w ramach programu Erasmus+. W projekcie będą brały udział szkoły z Bułgarii, Włoch, Litwy i Portugalii. Głównym celem projektu jest szerzenie idei integracji wśród uczniów, rodziców, nauczycieli oraz całego środowiska lokalnego. Udział w projekcie będzie wiązał się z realizacją szeregu zadań i aktywności projektowych, w które będziemy chcieli zaangażować uczniów, nauczycieli oraz rodziców. W ramach projektu będziemy mieli także zaszczyt gościć nauczycieli ze szkół partnerskich (październik 2019).

Październik 2018

Konkurs na Logo projektu Erasmus+

W październiku w naszej szkole odbył się konkurs na oficjalne logo parojektu Erasmus+ w którym bierzemy udział. W konkursie mogli brać udział wszyscy uczniowie, których zadaniem było wykonanie dowolną techniką logo które odzwierciedlałoby myśl przewodnią projektu, mianowicie ideę integracji. Do konkursu zgłoszone zostało ponad 30 projektów uczniów. Sposób zgromadzonych prac jury wyłoniło trzy najlepsze prace które wzięły udział w konkursie głównym zorganizowanym podczas pierwszej wizyty projektowej w Bułgarii.
 

Listopad 2018
Wizyta projektowa

W dniach 12-16 listopada odbyła się pierwsza wizyta projektowa w Sofii (Bułgaria). O przebieg wizyty oraz jej głównych wydarzeniach można przeczytać w załączonej prezentacji.
Podczas wizyty rozstrzygnięty został konkurs na logo projektu. W finałowym etapie brały udział najlepsze prace z wszystkich krajów partnerskich. Z wielką radością i dumą pragniemy poinformować, iż oficjalnych logo projektu została praca wykonana przez jedną z naszych uczennic z klasy 7. Oto ono:

 

Grudzień 2018
Spotkanie zespołu Erasmus+

W grudniu odbyło się spotkanie zespołu Erasmus+ podczas którego prezentowaliśmy i omawialiśmy przebieg pierwszej wizyty w Bułgarii. Ponadto, zespół ustalał szczegóły dotyczące kolejnych działań związanych z projektem.

 

Kiermasz bożonarodzeniowy

W dniach 10-17 grudnia odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego na jednym ze stanowisk, można było podziwiać, a także nabyć, piękne prace, ozdoby, kartki wykonane przez uczniów naszej  szkoły w ramach projektu Erasmus+. 
 
 

Marzec 2019 – wizyta projektowa

W dniach 11-14 marca 2019 r. w Battipagii (Włochy) odbyła się druga wizyta projektowa.Głównym tematem spotkania nauczycieli była analiza pracy zespołów pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz wymiana doświadczeń dotycząca pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W zamieszczonej poniżej prezentacji znajduje się fotorelacja z odbytej wizyty.

Włochy – prezentacja

 

Kwiecień 2019 – Kiermasz wielkanocny

W dniach 1-5 kwietnia 2019 odbył się w naszej szkole kiermasz wielkanocny, na którym można było zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów w ramach projektu Erazmus+. Pieniądze zebrane na kiermaszu zostaną przeznaczone na dofinansowanie wycieczek szkolnych dla uczniów z rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

Szkoła z Klasą