Nasza szkoła liczy już 25 lat!

W miniony piątek obchodziliśmy okrągły jubileusz. Przez 25 lat szkoła pod wodzą Pani Dyrektor Alicji Waś kształtowała młode pokolenia świadomych i pełnych pasji obywateli! Szkoła przez ćwierćwiecze zmieniła się nie do poznania… w początkowej fazie istnienia składała się z 6 klas lekcyjnych, w których odbywały się zajęcia. Teraz posiada pracownie informatyczne, historyczne, językowe, chemiczno-biologiczne, a nie przestajemy się ciągle rozwijać, wchodząc w nowe projekty i działania. Na terenie naszej szkoły można odkryć pasiekę oraz ogródek warzywny. Szkoła cyklicznie bierze udział w wymianach międzynarodowych – Erazmusie. Uczestniczy także w programie „Kompetencje na start”, a już od września nasi nauczyciele będą startowali z nowymi innowacjami. Od 2001 roku patronką szkoły jest Maria Kownacka. Dzięki niej to właśnie Plastuś stał się bohaterem naszej szkoły, a twórczość autorki towarzyszy nam na każdym kroku. 
 
W czasie oficjalnych uroczystości gościliśmy wielu wybitnych gości: Burmistrza Dzielnicy Białołęka – Pana Grzegorza Kucę, Wiceburmistrz Dzielnicy Białołęka Panią Izabelę Ziątek, dyrektorów innych szkół białołęckich, absolwentów, nauczycieli i inne osoby związane ze szkołą.  W części artystycznej szkolny teatr pod wodzą p. Michała Szulakowskiego i p. Ewy Gostkowskiej (autorki) zaprezentował spektakl pt. „Zbrodnia i kara”. Przedstawienie opowiadało o nauczycielach, których uczniowie próbowali zmienić na takich, którzy będą mieli poczucie humoru i będą chcieli traktować uczniów jak partnerów… Owacje na stojąco jednoznacznie potwierdziły, że przedstawienie podobało się wszystkim obecnym. Ale, ale nie tylko uczniowie pokazywali dystans do siebie i swoich mentorów. W kolejnym etapie to właśnie nauczyciele wraz z chórem złożonym z kadry pedagogicznej wykonali przepiękne przedstawienie taneczne. W czasie zabawy nie zabrakło pokazu talentów uczniów naszej szkoły! Aleksandra Bednarek przeniosła nas do magicznego świata filmu „Mulan”. Mikołaj Puścian zatańczył hip-hop, udowadniając, że grawitacja to pojęcie względne. W wir dobrej energii zabrał nas uczeń klasy 3 – Aleksander Cent, grając na perkusji. Wszyscy byliśmy zachwycenie łamańcami językowymi Pana Michała Szulakowskiego w jego występie wokalnym. Na koniec wszyscy obecni zostali zaproszenie do kawiarenki. 
 
Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Szkoła z Klasą