Piknik rodzinny upamiętniający Jubileusz 25-lecia istnienia SP112

27 maja 2022 odbył się kolejny Piknik rodzinny upamiętniający Jubileusz 25-lecia istnienia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 112 im. Marii Kownackiej w Warszawie pod hasłem twórczości M. Kownackiej.

Piknik zorganizowany został przez Szkołę Podstawową, Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców przy wsparciu:

Ø  Departamentu Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Jednostki – Ratowniczo-Gaśnicza Nr 1 w WarszawieKomisariatu Policji Warszawa BiałołękaStraży Miejskiej

Ø  UKS Zaułek

Ø  Karate Shinkyokushin SEKAI

Ø  Żaczka – Edukacyjno-Opiekuńczego Klubu Aktywności Twórczej

Ø  Nienudno.pl

Ø  Early Stage

Ø  Grupa Młodziezowa z XIV LO im. S. Staszica

Jego celem były obchody jubileuszu 25-lecia szkoły i zapoznanie uczniów i środowiska lokalnego z życiem i twórczością Marii Kownackiej.

Podczas pikniku w pierwszej części odbyły się wystąpienia artystyczne Małych Form Teatralnych w tym:

1. Przedstawienie „Plastuś” – klasy 3 (b, c, d) przedstawiły wybrane fragmenty z Plastusiowego Pamiętnika pod opieką L. Gorzelak we współpracy B. Jarosz i nauczycielami A. Grochal, p. M. Bekier i A. Goraj

Uczniowie wspaniale zapoznali widzów z fragmentami „Plastusiowego Pamiętnika”. Nie zabrakło muzyki, tańców i fantastycznej gry aktorskiej.

1. Przedstawienie „Kajtkowe przygody” – Występ grupy teatralnej, które wykonały adaptacje utworu M. Kownackiej „Kajtkowe przygody” pod opieką E. Gostkowskiej i  B. Jarosz

Grupa teatralna szkoły wspaniale przypomniała, że nie tylko „Plastusiowy pamiętnik” jest utworem M. Kownackiej, ale także „Kajtkowe Przygody” i że warto sięgnąć i odświeżyć sobie również pozostałe utwory.

1. Przedstawienie pod tytułem „O Żaczku szkolaczku i o Sowizdrzale, co jeden kochał szkole, a ten drugi wcale” w reżyserii M. Tyrkowskiej pod opieką A. Misiun [klasa 4b]

To wspaniałe wystąpienie – debiut klasy 4b na scenie –  pokazało nam, że w sercach uczniów jest nie tylko dążenie do wakacji, ale także ogromna chęć chodzenia do szkoły, zwłaszcza takiej jak nasza.

1. Przedstawienie pod tytułem „O królewnie i smoku”. W reżyserii M. Tyrkowskiej [klasa 4d]

W tym wystąpieniu można było podziwiać nie tylko grę sceniczną uczniów, ale także kukiełki, które zostały wykonane przez jedną z uczennic klasy 4d – Lenę Krzywdzińską.

Cały występ artystyczny zamknięty został przez szkolne Cheerlederki, które zaprezentowały układy taneczne pod opieką R. Czajkowksiej.

W międzyczasie na terenie placówki szkolnej rozstawiły się stoiska przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły i firm współpracujących w tym:

• Kawiarenki klas 1 – rodzice we współpracy z uczniami przygotowali poczęstunek na stoiskach prezentujących twórczość M. Kownackiej, gdzie każdy mógł kupić coś na rozgrzanie, ochłodzenie, nasycenie głodu lub łakomstwa ;D
  • Stoisko specjalistów szkolnych, którzy odpowiadali na pytania rodziców, udzielali porad, a dzieci zapraszali do gier i zabaw logicznych
  • Stoisko kadry świetlicowej, która przygotowała dla uczestników pikniku balonowe cudaki i malowanie buziek
  • Stoisko wolontariatu szkolnego, który przygotował zbiórkę funduszy na Hospicjum Domowego Księży Marianów w Warszawie pod hasłem „Pola Nadziei”
  • W sali informatycznej można było zapoznać się z nowym sprzętem szkolnym zakupionym z programu Laboratoria Przyszłości – drukarką 3D
  • Nauczyciele Wychowania Fizycznego przygotowali konkurs na ergometrach i skoki przez linę.
  • Firma Nienudno.pl przygotowała strzelnicę Nerf, pokazy z suchym lodem, a także budowanie z LEGO
  • Grupa Młodzieżowa z XIV LO im S. Staszica zaprezentowała podczas pikniku pokaz robotów mobilnych i walki sumo robotów, wyprodukowała energię elektryczną ze słońca, wiatru i wodoru oraz zaprezentowała doświadczenia chemiczne
  • Firma Early Stage przedstawiła gry i zabawy z wykorzystaniem języka angielskiego
  • Departament Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego również przygotował ciekawe atrakcje dla uczestników pikniku, które rozwijały świadomość bezpiecznego spędzania czasu wolnego i nie tylko.

Kluby, z którymi współpracujemy, w tym klub Karate Shinkyokushin SEKAI, zorganizował fantastyczny pokaz karate w wykonaniu młodzieży i nauczycieli naszej szkoły. Można było zobaczyć, jak uczniowie po raz pierwszy mierzą się z rozbiciem dachówek lub prezentują styl karate reżyserowanego.

Pomimo zmiennej pogody na zewnątrz szkoły można było porozmawiać ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Warszawie, obejrzeć sprzęt i wóz strażacki, a także spotkać się z policjantami z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka, w tym zobaczyć radiowóz od wewnątrz.

Cała impreza na zewnątrz zabezpieczona była przez Straż Miejską.

Z powodu niepogody turniej piłki siatkowej między nauczycielami i uczniami został przełożony na 1 czerwca.

Młodzi uczestnicy naszego pikniku mogli też skorzystać z dmuchanego zamku, który został zasponsorowany przez:

– firmę Nienudno.pl

– firmę Żaczek

– firmę Early Stage

– klub karate SEKAI

– UKS Zaułek

– Redę Rodziców

Cały piknik był koordynowany przez p. Annę Grochal –  nauczycielkę klasy 3b we współpracy z p. Renatą Rudnicką –  nauczycielkę klasy 1d i konferansjerkę Pikniku.

Piknik nie odbyłby się w tej formie,  gdyby nie współpraca wszystkich nauczycieli i Rady Rodziców, która zasponsorowała stroje do występu klas trzecich „Plastuś”, nową siatkę na turniej piłki siatkowej, balony i farbki do twarzy na stoisko świetlicowe, zestawy Makey Makey do programowania oraz słodycze i nagrody za gry sportowe.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za bycie z nami tego dnia 🙂