Aktualności

ROK SZKOLNY 2021/2022

 

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „SERDECZNA KARTECZKA”

W roku szkolnym 2021/2022 klasy I uczestniczyły w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Serdeczna karteczka”.
Głównym celem projektu było wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. Kartki są przekazem życzliwości, empatii, szacunku. Poprzez pokazywanie różnych technik rozwijamy aktywność twórczą i kreatywną dziecka.
W poszczególnych miesiącach kartki były wykonane między innymi dla strażaków, sadowników, rolników, osób samotnych, dziadków, radiowców, cukierników, weterynarzy.
Oto nasze przepiękne kartki.
Koordynatorzy:
Monika Jakoniuk
Sylwia Sutkowska

Zobacz galerię

 

 

„Do zaczytania jeden krok…”

W ramach projektu „Do zaczytania jeden krok…” realizowanego dla uczczenia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie fotograficzno – czytelniczym, w którym wykazali się olbrzymią kreatywnością wykonując zdjęcia w trzech kategoriach:
– żywa okładka;
– sleeveface;
– czytam wszędzie.
W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
Ala Kostrzewa
Wiktor Wierzbiński
Lena Kaczmarek
Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć w szkolnej galerii.
Marzena Makowska

 

 

Dzień „Nie-zapominajki”

Dzień Niezapominajki obchodzimy 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości, do otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie. Aby dbać, trzeba pokochać, aby pokochać – trzeba poznać. Nie będziemy czuli potrzeby szanowania czegoś, czego nie znamy. 

W piątek 13 maja w naszej szkole świętowaliśmy dzień „Nie -zapominajki”

1. Można było potrenować nawyk komplementowania przyjaciół, napisać niezapominajkowy liścik umieścić na zielonej tablicy na holu przy źródełku
2. Dzieci z zerówki oraz klas pierwszych stworzyły niezapominajkowy ogródek kredą przed szkołą na drodze ewakuacyjnej.
3. Uczniowie klas drugich oraz Świetliczaki dekorowali szkołę swoimi pracami
4. Klasy trzecie posiały pola niezapominajek przed szkołą. 

 

Spotykanie z p. Berwid

Przed świętami Wielkanocnymi w naszej szkole gościliśmy niezwykłego gościa – Kawalera Orderu Uśmiechu Panią Małgorzatę Janinę Berwid zwaną „Ciotką Książkulą”.

Pani Małgorzata przez wiele lat pracowała przy produkcji programów telewizyjnych w TVP dla dzieci takich jak „Kulfon i Monika” , „Budzik” czy „Moliki książkowe” .
Obecnie prowadzi audycję zachęcającą najmłodszych do czytania w Radiu dla Ciebie.

Pani Małgorzata spotkała się z uczniami klas 1-8. Najmłodszych uczniów klas 1-3 przeniosła do magicznego świata książek. Natomiast najstarszym zdradziła sekrety zawodu pisarki. Wszyscy byli oczarowani fragmentami książki Pani Małgorzaty: „Wojenne lalki Marysi.” Uczniowie z chęcią zadawali pytania naszemu gościowi, który z radością odpowiadał na wszystkie pytania, nawet te niełatwe. 

Bardzo dziękujemy  Pani Małgorzacie Joannie Berwid za spotkanie.

Organizatorzy,

P. Marta Ołdak, p. Joanna Wierzbicka oraz p. Magdalena Wilczyńska.

„Soy Famoso, Soy Famosa”

W październiku odbył się hiszpański konkurs fotograficzny pt.: „Soy Famoso, Soy Famosa” . 
Należało się przebrać za sławną osobę ze świata hiszpańskojęzycznego.
Konkurs wygrali Lena K z 7f oraz Wiktor W z 8a.
A oto niektóre z nadesłanych prac.
Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym.
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach szkolnych.

 

 

*******************************************************************************************

 

Wyniki Konkursu

 

Codeweek październik 2021

 

W miesiącu październiku w ramach akcji codeweek w klasach 4-8 odbyły się zajęcia, konkursy i projekty  z wykorzystaniem nowych technologii oraz programowania. Między innymi odbył się konkurs Zaszyfruj się. Młodsi uczniowie poznali metody szyfrowania, takie jak GA-DE-RY-PO-LU-KI, szyfr Cezara czy szyfr czekolada. Starsi uczniowie tworzyli szyfrujące  skrypty w Pythonie.

W czasie codeweek odbyły się lekcje z wykorzystaniem płytki programowalnej MakeyMakey. Jest to urządzenie cyfrowe pozwalające na interaktywne łączenie się z komputerem i szeregiem aplikacji, między innymi ze Scrtach’em lub cyfrowym pianinem. Dużo emocji przyniosło odegranie na elektronicznym pianinie „żelkowej” muzyki. Płytki zostały sfinansowane z funduszu pozyskanego przez Samorząd Uczniowski pod patronatem Rady Rodziców. 

 

Dużo działo się podczas zajęć  z  wykorzystaniem robotów programowalnych Ozobot. Uczniowie mieli za zadanie zaprogramować robota, tak aby pokonał on wyznaczoną trasę. Uczestnicy mieli możliwość współzawodnictwa w zawodach ozobotów.

W tygodniu kodowania odbyły się również warsztaty na platformie Minecraft.  Uczniowie za pomocą swojej ulubionej gry uczyli się nowych rzeczy, a dzisiaj jest to: kodowanie i programowanie.

Zajęcia pozwoliły zintegrować się uczniom podczas wspólnych zajęć grupowych, było dużo pozytywnej energii. Uczniowie poznali nowe narzędzia, które pomogą im w nauce programowania, i nie tylko. Urządzenia mogą zostać wykorzystane na różnych lekcjach, takich jak technika, muzyka, język obcy i wiele, wiele innych…

Nauczyciele informatyki

 

Dzielnicowy  Turniej Szachowy w Szachach Szybkich

W dniu 26 X 2021r w Szkole Podstawowej nr 154 w Warszawie   odbył się Dzielnicowy  Turniej Szachowy w Szachach Szybkich. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
1. Lena Dadełło
2. Bartosz Zdziech
3. Kamil Kuczewski
 
Nasi szachiści zajęli 2 miejsce. Poziom turnieju był wyrównany, walczyliśmy jak lwy. 
 
 
Gratulujemy naszym młodym szachistom i życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie sportowej.
Trener i opiekun
Przemysław Owczarek
 

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

CZERWIEC

21 czerwca 2021r. nasza szkoła gościła przedstawicieli Fundacji Prodriver, którzy w ramach kampanii społecznej „Warszawskie drogi bez promili w Dzielnicy Białołęka” przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas ósmych.

Fundacja PRODRIVER zajmuje się organizowaniem akcji profilaktyczno – edukacyjnych promujących postawy społeczne sprzeciwiające się próbom jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz instruktażem nt. bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Nasi uczniowie odbyli zajęcia multimedialne z terapeutą uzależnień na temat ryzyka spożywania alkoholu w ruchu drogowym. Sprawdzili swoje umiejętności w poruszaniu się gokartem rowerowym po mini miasteczku ruchu drogowego. Mieli także możliwość zdobycia nowych wrażeń na symulatorze zderzeń oraz w laboratorium badań psychotechnicznych, np. używając alkogogli.

Fundacja Prodriver pracuje według własnego autorskiego programu sprawdzonego wśród wielu uczniów w całym kraju. Dla naszych ósmoklasistów również okazał się on bardzo atrakcyjny i jak sami stwierdzili, oprócz licznych wrażeń wynieśli także wiedzę i świadomość o zagrożeniach w ruchu drogowym m.in. na skutek spożywania alkoholu.

„Warszawskie drogi bez promili w Dzielnicy Białołęka”

 

 

 

Pożegnanie klasy 3A

 

 

***************************************************************************

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

„SERDECZNA KARTECZKA”

 

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 3a uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Serdeczna karteczka”.

Głównym celem projektu było wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. Kartki są przekazem życzliwości, empatii, szacunku. Poprzez pokazywanie różnych technik rozwijamy aktywność twórczą i kreatywną dziecka.

W poszczególnych miesiącach kartki były wykonane dla: policjantów, pielęgniarek, kucharzy, seniorów, wolontariuszy, ukochanej osoby, aktorom czy osobom promującym czytelnictwo.

Oto nasze przepiękne kartki:

Galeria kartek

 Monika Jakoniuk

Sylwia Sutkowska

 

*************************************************************

„Spartakiada na Wesoło”

20 maja w naszej szkole odbyła się „Spartakiada na Wesoło”. W sportowej rywalizacji uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich. Dzieci zmagały się w kilku konkurencjach takich,  jak slalom z łyżką i jajkiem, rzut szyszką do celu, rak, nawijanie sznurka na czas oraz rzut papierową kulą do kosza. Zadania okazały się wymagające, lecz nasi uczniowie poradzili sobie rewelacyjnie.

Gratulacje dla wszystkich biorących udział w zawodach.

Agnieszka Misiun

Przemysław Owczarek

 

 

 

**************************************************************

Wiosenne porządki

Klasa 4e i 5a wiosenne porządki zaczęła od uporządkowania wiadomości ortograficznych. Przez kilka dni poszukiwali trudnych słówek związanych z wiosną lub Wielkanocą. Oto efekty ich pracy:

 

***************************************************************

Lepieje

Jeszcze przed Wielkanocą, klasa 6j lepiej poznawała twórczość naszej noblistki, Wisławy Szymborskiej. Czy wiecie, że poetka lubiła pisać humorystyczne „Lepieje”?
A czym właściwie są „Lepieje”? W każdym z nich powinny znaleźć się dwa elementy:
 opis czynu lub wydarzenia (koniecznie strasznego i dramatycznego), który ma pełnić rolę mniejszego zła przy skonsumowaniu konkretnej potrawy (opisanej w drugim wersie). W rezultacie ów okropny czyn ma być drobnostką przy zjedzeniu niechcianej potrawy. Oto kilka utworów poetki:

Lepiej złamać obie nogi, niż miejscowe zjeść pierogi.

 Lepiej mieć życiorys brzydki, niż tutejsze jadać frytki.

 Lepiej wynieść się z osiedla, niż tu przełknąć choćby knedla.

 Idąc w jej ślady, również spróbowaliśmy tego rodzaju twórczości 🙂 

***************************************************************

****************************************************************

****************************************************************

 

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

Akcja #maska _zamiast _kwiatka

Pod koniec maja zakończyliśmy zbiórkę na akcję #maska_zamiast_kwiatka.

Dzięki wsparciu dzieci, rodziców, nauczycieli, znajomych i samorządu szkolnego udało nam się zebrać 2259 zł. Całą kwotę przeznaczyliśmy na zakup maseczek jednorazowych dla Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ul. Kopernika w Warszawie.

1 czerwca zachowując wszystkie środki ostrożności, delegacja uczniów przekazała maseczki na ręce Pani Ordynator, która spotkała się z nami przed bramą szpitala. Uczniowie usłyszeli zaskoczenie z powodu zebranej ilości, podziękowania i zapewnienie, że środki ochrony bardzo się przydadzą.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zbiórce!

Klasa 8c z Wychowawcą – Honoratą Markiewicz

****************************************************************

Drodzy Uczniowie!
Niebawem czekają nas dwa ważne święta: Dzień Flagi oraz Konstytucja 3 maja. Każde z tych wydarzeń jest dla nas, dla Polaków wyjątkowe. Każdy z tych dni przypominają nam przeszłą historię, czasami niestety nie łatwą historię. Nie zawsze barwy narodowe mogły być wywieszane, był czas, gdy nasi zaborcy nie chcieli słyszeć naszego języka…
W czasie pandemii, nie będzie żadnego apelu, przedstawienia, ani pogadanki w szkole. Jednak nadal możemy ukazać swój patriotyzm. Wszystkich zachęcamy do wywieszenia flagi zgodnie z filmikiem #niepodległa:
https://www.facebook.com/niepodlegla1918/videos/559168501667951/ oraz zachęcamy uczniów do zajrzenia w głąb Escape roomu lub w głąb swojego umysłu, aby zrealizować parę zagadek i krzyżówek.
Escape room:
WERSJA DLA MŁODSZYCH: https://view.genial.ly/5ea27ab66489ab0dc2220872/presentation-er3-maja?fbclid=IwAR0A4iwikyOhAwIdBcxF4beVUT6t9qU6Uf7PCPN2sUYqwCQzqGuciwIM_g4

 

 

 

*************************************************************************

IX edycja Akademii Wynalazców im. Robetra Boscha

Nowe technologie oraz rozwijający się rynek pracy, to główne przesłania tegorocznej Akademii Wynalazców. Organizatorzy dążyli do zainspirowania oraz pobudzania kreatywności u młodzieży ukierunkowanej na nowoczesność i przyszłość.
Kilkoro słuchaczy naszej szkoły uczestniczyło w tegorocznej ofercie Akademii.

Sprawozdanie

 

*************************************************************************

„Paczka dla Powstańca”

Oto oni! Nasi wolontariusze, którzy wzięli udział w akcji: „Paczka dla Powstańca”! Pomimo ciężkich paczek i dużej odległości od naszej szkoły (działaliśmy na terenie Woli) udało się nam odwiedzić, aż 8 Powstańców! Spotkania z nimi były dla nas niezwykle cenną i pouczającą lekcją. W okresie świątecznym zachęcamy do dzielenia się dobrem.

Akcję szkolną koordynował szkolny wolontariat oraz zespół historyków.

 

 

******************************************************************************************

W dniu 19 listopada mieliśmy przyjemność brać udział w projekcie – SYMFONIA NA SKRZYPCE I DJ-a – i gościć w Naszej szkole Pana Tomasza Dolskiego. Celem projektu jest zaprezentowanie muzyki klasycznej w nowoczesnym / współczesnym wydaniu, która rozbudza ciekawość młodych słuchaczy i zachęca do odkrywania muzyki poważnej. W tym przedsięwzięciu łączymy historię ze współczesnością, wykorzystujemy do tego muzykę pop, rock, house i dubstep. Program jest dostosowany odpowiednio do grup wiekowych. 45 minutowa audycja/koncert przygotowana jest w duecie. Tworzą go skrzypek Tomasz Dolski, najmłodszy zdobywca prestiżowej nagrody muzycznej Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR KRYSZTAŁOWY KAMERTON,

 • Laureat 2 miejsca na Polskim Festiwalu Sztuki – Orzeł 2016 w kategorii Dźwięk,

 • zdobywca trzeciego miejsca w pierwszej edycji programu tv Must be the music w Polsacie.

Tomaszowi Dolskiemu towarzyszą wymiennie znakomici DJ-eje, producenci muzyczni Kostek, Gregory, Simon, Benek. Projekt został finansowany przez Wydział Edukacji Miasta st. Warszawy.

 

***********************************************************************************

Gazetka matematyczna Alfa

Dnia 20 listopada 2019r. został wydany pierwszy numer gazetki matematycznej Alfa. Znajdują się tam artykuły dotyczące zagadnień matematycznych, ciekawostki, zagadki i humoru. Dodatkowo w każdym numerze umieszczone będą zadania do samodzielnego rozwiązania (z podziałem na grupy wiekowe: uczniowie klas IV-VI i uczniowie klas VII – VIII). Każdy uczeń, który będzie brał udział w konkursie matematycznym, umieszcza rozwiązania zadań na ostatniej stronie gazetki, natomiast kartę z rozwiązaniami przekazuje nauczycielowi matematyki. Termin oddawania kart jest podany w każdym numerze. Gazetka będzie ukazywał się raz w miesiącu. Karty z poprawnie rozwiązanymi zadaniami biorą udział w losowaniu. Uczniowie wylosowanych prac – po jednej z każdej grupy wiekowej: klas IV-VI oraz VII-VIII – otrzymają nagrody rzeczowe. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w szkolnym radiowęźle.

**************************************************************************

W dniu 16 XI 2019r w Szkole Podstawowej nr 385 w Wesołej   odbył się Mazowiecki  Turniej Szachowy w Szachach Szybkich. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
1. Lena Dadełło
2. Kazimierz Wilk
3. Jeremi Gawkowski
4. Adam Sikorski
Nasi szachiści zajęli 34 miejsce  na 105 szkół. Poziom turnieju był wyrównany, walczyliśmy jak lwy. 
Gratulujemy naszym młodym szachistom.
Opiekun – Przemysław Owczarek
 

 

 

********************************************************************************

Dzielnicowy Turniej Szachowy

W dniu 2 X 2019r w Szkole Podstawowej nr 154 odbył się dzielnicowy turniej szachowy organizowany przez WOM. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
1. Lena Dadełło
2. Kazimierz Wilk
3. Jeremi Gawkowski
4. Adam Sikorski
Nasi szachiści zajęli 6 miejsce. Poziom turnieju był wyrównany, walczyliśmy jak lwy.
Gratulujemy naszym młodym szachistom.
Opiekun – Przemysław Owczarek

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to dzień, który zwraca naszą uwagę na bogactwo języków w Europie – jest ich ponad 200! Jego celem jest propagowanie zalet różnorodności językowej oraz zachęcenie do nauki języków. Z okazji tego dnia uczniowie klas 1-3 wykonali prace, na których przedstawili powitania w różnych językach świata.

Kamila Araźny

„Sprzątanie świata”

W dniu 20 września odbyła się w naszej szkole akcja „Sprzątania świata”. Klasy 4 wraz z nauczycielami uczestniczyły w zbieraniu śmieci na terenie i wokół szkoły. Uczniowie wyposażeni w worki i rękawice  zbierali plastik, zbutwiałe liście i papier. To pierwsza akcja w roku szkolnym organizowana przez naszą szkołę, która aktywnie zachęca uczniów do udziału w wydarzeniach  na rzecz ekologii.  Brawo dla naszych uczniów!

Zespół przyrodniczy  

*******************************************

ROK SZKOLNY 2018/19

 

****************************************************************************************

„Do zaczytania jeden krok!”

20.05.2019 biblioteka w naszej szkole stała się siedzibą małego teatru literackiego.
W ramach innowacji pedagogicznej „Do zaczytania jeden krok!” prowadzonej przez nauczycieli j. polskiego, bibliotekarzy i świetlicy, w dniach 20. – 24.05.2019 odbył się szkolny przegląd małych form teatralnych. Na scenie zaprezentowało się 11 klas, które w ciągu całego tygodnia przedstawiły 12 spektakli będących inscenizacjami ulubionych utworów literackich.
Społeczność szkolna uczestniczyła w prezentacji różnorodnych dzieł literackich. Młodzież sięgnęła zarówno po współczesną prozę młodzieżową, jak np. popularna „Seria niefortunnych zdarzeń.Przykry początek” autorstwa L. Snicket, przedstawiona przez klasę 7B, powieść Marcina Wichy o przewrotnym tytule: „Klara. Proszę tego nie czytać!” zagrana przez kl. 6G, „Pozłacana rybka” Barbary Kosmowskiej (kl. 5A) i „Cześć wilki” Doroty Kassjanowicz (kl. 5B). Nie mogło zabraknąć również młodzieżowej literatury fantasy: „Opowieści z Narnii” C.S.Lewisa zaprezentowała kl.6h, 6d „Zwierzoduchy” T. Sutherlanda, a uczennice z 7A na chwilę stały się „Wiedźmami” z powieści R. Dahla.
Część młodych czytelników sięgnęła do klasyki odświeżając nam „Anię z Zielonego Wzgórza” L.M. Montgomery, (kl. 6e), „Pchłę Szachrajkę” J. Brzechwy (kl.5A), a nawet „Zemstę” A. Fredry. Zaskoczeniem był wybór kl. 5c, która przygotowała fragment poezji dla dzieci Małgorzaty Strzałkowskiej „Rady nie od parady”. Podczas teatralnego tygodnia miała też premiera sztuki promującej czytelnictwo „Wiedźma Multimedia” przygotowana przez kl. 5d.
Ogółem, w projekcie wzięło udział ponad 40 młodych artystów i ponad 300 widzów, którzy po zakończeniu przedstawienia, chętnie wypożyczali prezentowane lektury.
W aktywną promocję czytelnictwa zaangażowali się również uczniowie obdarzeni talentem plastycznym, którzy przygotowali dekoracje oraz plakaty informujące o wydarzeniu.
Nad całością czuwali nauczyciele – bibliotekarze: p. Lena Gorzelak, Marzena Wilk, Ewa Gostkowska.
Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w realizacji szkolnego przeglądu teatralnego oraz nauczycielom przygotowującym z uczniami poszczególne przedstawienia.
Koordynatorki projektu:
Lena Gorzelak
Marzena Makowska

 

****************************************************************************************

Wyniki konkursu – Najpiękniejsza kartka wielkanocna

W kategorii klas 6-8
1 miejsce Eryk Zborowski kl. 7D
2 miejsce Julia Bakulińska kl. 6H
3 miejsce Julia Bierzańska kl. 6H
wyróżnienie:Maja Malec 6H, Zofia Cichowska 6H

W kategorii klas 5
1 miejsce Marta Stefańska kl. 5D
2 miejsce Maja Lewandowska kl. 5A
3 miejsce Wiktor Wierzbiński kl. 5A
wyróżnienie: Łucja Pietrasik 5B, Lena Górzyńska 5B,
Wiktoria Oktaba 5F, Wiktoria Mitura 5B

W Kategorii klas 4
1 miejsce Maks Wierzchowski kl. 4A
2 miejsce Maja Misiun kl. 4C
3 miejsce Jan Orzechowski kl. 4I
wyróżnienie: Mateusz Janda 4B, Maja Hiller 4A,
Michał Kurpiewski 4B, Kacper Małkiewicz 4B, Jakub Stempień 4B
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy
Nauczyciele plastyki

****************************************************************************************

Nie do wiary, skarpetki nie do pary

21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zespołu Downa

Pierwszy dzień wiosny – 21 marca – to także symboliczny dzień dedykowany osobom dotkniętym trisomią czyli zespołem Downa: dodatkowym chromosomem w 21 parze. Solidarność z nimi można było pokazać zakładając dwie skarpetki nie do pary…

Nasza solidarność ważna jest nie tylko dziś, ale na co dzień, kiedy dzieci uczą się tolerancji.

 

*****************************************************************************************

Dzień św. Patryka

15 marca w naszej szkole odbyły się konkursy nawiązujące do  Dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii. Młodsze klasy wykonały dekoracje, przedstawiające trójlistne koniczynki oraz flagę Irlandii. Nagrody za najlepszy plakat zdobyli:

I miejsce – Michał z 3a

II miejsce – Blanka z 3a

III miejsce – Malwina z 2e

            Uczniowie brali również udział w zabawie polegającej na znalezieniu jak największej ilości zielonych koniczynek, ukrytych na terenie szkoły. Mistrzami w tej kategorii okazali się przedstawiciele klasy 2a.

            Uczniowie klas 4-8 rozwiązywali test wiedzy o Św. Patryku za pomocą kodów QR. Zwyciężyła klasa 6f. Najwięcej koniczynek znaleźli uczniowie z klasy 7c.

                                                                                                                    Kamila Araźny

                                                                                                                      Małgorzata Topczewska

*****************************************************************************************

*******************************************************************************************

JESTEM Z SOS!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie, promującym tolerancję wobec podopiecznych pieczy zastępczej w Polsce.

Podczas zajęć przedstawiciele Stowarzyszenia SOS Wioskie Dziecięce rozmawiali z dziećmi o tolerancji i empatii. Uczniowie dowiedzieli się również, czym jest piecza zastępcza i jakie są powody, że trafiają do niej dzieci. Mieli okazję poznać historię, cele i działania Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Już wkrótce uczniowie zorganizują w szkole kiermasz, z którego fundusz zasili konto stowarzyszenia. Już teraz zapraszamy do udziału.

Marta Brenner, Monika Banasiak, Joanna Wierzbicka

********************************************************************************************

WYNIKI SZKOLNEGO TURNIEJU
„KOCHAM CIĘ, POLSKO!”

KLASY IV:

1.KLASA 4J (20 PUNKTÓW)

2.KLASA 4F (18 PUNKTÓW)

3.KLASA 4I (16 PUNKTÓW)

4.KLASA 4H (12 PUNKTÓW)

5.KLASA 4E (10 PUNKTÓW)

5.KLASA 4B (10 PUNKTÓW)

6.KLASA 4G (9 PUNKTÓW)

7.KLASA 4A (8 PUNKTÓW)

8.KLASA 4C (7 PUNKTÓW)

8.KLASA 4D (7 PUNKTÓW)

KLASY V:

1.KLASA 5B (15 PUNKTÓW)

2.KLASA 5C (14 PUNKTÓW)

3.KLASA 5A (13 PUNKTÓW)

3.KLASA 5D (13 PUNKTÓW)

4.KLASA 5E (7 PUNKTÓW)

 1. KLASA 5F (5 PUNKTÓW)

KLASCY VI:

1.KLASA 6H (17 PUNKTÓW) po dogrywce (6 pkt.)

2.KLASA 6G (17 PUNKTÓW) po dogrywce (5 pkt.)

3.KLASA 6D (14 PUNKTÓW)

4.KLASA 6C (13 PUNKTÓW)

4.KLASA 6A (13 PUNKTÓW)

5.KLASA 6F (10 PUNKTÓW)

6.KLASA 6B (9 PUKNTÓW)

6.kLASA 6E (9 PUNKTÓW)

KLASY VII:

 1. KLASA 7A (15 PUNKTÓW)
 2. KLASA 7D (14 PUNKTÓW)
 3. KLASA 7B (13 PUNKTÓW)
 4. KLASA 7C (12 PUNKTÓW)

KLASY VIII:

 1. KLASA 8D (16 PUNKTÓW)
 2. KLASA 8C (15 PUNKTÓW)
 3. KLASA 8A (14 PUNKTÓW)
 4. KLASA 8B (11 PUNKTÓW)

Wszystkim klasom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju!! 🙂

Rozdanie dyplomów dla uczestników oraz pucharów dla klas zwycięskich nastąpi 09.11.2018 r. podczas szkolnej uroczystości z okazji Święta Niepodległości. 

********************************************************************************************

We wrześniu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Jego celem było promowanie różnorodności kulturowej i językowej jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przygotowali plakaty z powitaniami w różnych językach. Z przyjemnością prezentujemy wyniki:

1 miejsce – Antek Bordzio 2b

2 miejsce – Antosia Jarkiewicz 2a

3 miejsce – Nina Ejsmond 2b

Zwycięzcom gratulujemy!!!

 

*********************************************************************************

 

 

Szkoła z Klasą