******************************************************************************************

„Karnawał z lekturami”

Zgodnie z karnawałową tradycją naszej szkoły młodzi aktorzy z koła teatralnego przygotowali przedstawienie dla młodszych kolegów. Celem tego artystycznego przedsięwzięcia jest propagowanie czytelnictwa. W  tym roku uczniowie klasy VIIa wystawili fragmenty dwóch lektur – „Ani z Zielonego Wzgórza” L.M. Montgomery i „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa.

Przedstawienie grane było przez tydzień. Obejrzeli je uczniowie klas IV, V i VI. Zostało ono przyjęte entuzjastycznie i nagrodzone rzęsistymi brawami. Widzowie docenili w ten sposób ciekawą adaptację i brawurową grę aktorską.

Pełni artystycznych wrażeń z niecierpliwością oczekujemy na kolejny karnawał…

Zespół nauczycieli bibliotekarzy

*******************************************************************************************

„ Z myślą o najmłodszych czytelnikach”

 

24 listopada uczniowie ze szkolnego Klubu Bibliomanów odwiedzili, w ramach programu „Narodowy Rozwój Czytelnictwa”, dzieci z Przedszkola nr 429  przy Jesiennych Liści. Celem programu jest popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Przedszkolaki w domu z rodzicami oraz na zajęciach przedszkolnych poznawały historię Plastusia, bohatera książki Marii Kownackiej „Plastusiowy pamiętnik”. Jego przygody stały się podstawą do spotkania z  młodymi czytelnikami.

„Bibliomani” przyjechali do przedszkola z przedstawieniem „Plastuś i przyjaciele”. Dzieci                        z zaciekawieniem słuchały i wspólnie z Plastusiem przeżywały niezwykłe przygody.

Po spektaklu przedszkolaki mogły porozmawiać z młodymi aktorami, zapytać o najbardziej interesujące ich tematy. Na niektóre pytania niełatwo było odpowiedzieć.

Każda grupa przedszkolna sfotografowała się z naszymi aktorami.

Klub Bibliomani otrzymał podziękowania za występ, a na koniec słodki poczęstunek. Zadowoleni              i w dobrych humorach wszyscy wrócili do swoich codziennych, szkolnych obowiązków.

Młodzi widzowie okazali się bardzo wymagającymi i szczerymi odbiorcami.

 

 

***********************************************************************************************************

Działając  w  ramach Narodowego   Programu Czytelnictwa nasza biblioteka zakupiła następną partię książek dla młodszych i starszych czytelników.

Wszystkich miłośników książek zapraszamy do biblioteki po literackie nowości.

 

******************************************************************************************

 

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do Narodowego Programu Czytelnictwa biblioteka prowadzi akcję promowania książek poprzez działania artystyczne.

Nasza kolejna akcja przebiegać będzie pod hasłem „Wiosenny Kiermasz  Bajek” i chcemy objąć nią klasy drugie i trzecie. Klasy pierwsze zapraszamy również do uczestnictwa w akcji – do drugiego etapu włącznie.

Akcja realizowana będzie w trzech etapach:

Etap 1-szy: Wychowawcy wydelegują po dwóch przedstawicieli z każdej klasy, którzy zgłoszą się do biblioteki, aby uzgodnić tytuł bajki, nad którym pracować będzie ich klasa. Termin – do 18 października

Etap 2-gi: Każdy uczeń z klasy przygotuje  pracę na podstawie swojej bajki. Może to być rysunek lub krótki opis bohatera /nie więcej niż 10 zdań/. Wychowawcy wybiorą 3 najlepsze prace z każdej klasy i przekażą je do biblioteki. Termin – do końca listopada.  Z najlepszych prac powstanie Księga Najpiękniejszych Bajek.

Etap 3-ci:  Każda klasa przygotuje krótką inscenizację wybranego fragmentu swojej bajki, nie dłuższą niż 10 min. –  wg. własnego scenariusza / może być także swoimi słowami/. Przegląd pod hasłem „Wiosenny Kiermasz Bajek” odbędzie się na początku kwietnia. Najlepsze inscenizacje zostaną nagrodzone.

 

 

********************************************************************

Zapraszamy wszystkich czytelników do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książek na wakacje.

 

*********************************************************************************************

 

W tym roku po raz trzeci wzięliśmy udział w akcji Zaczytani.

Udało nam się zebrać 760 książek dla małych i dużych czytelników.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz rodzicom, którzy pomogli dostarczyć  książki na miejsce zbiórki.

Bibliotekarki

 

**********************************************************************************************

Pragniemy poinformować, że zdobyliśmy dotację celową w kwocie 15 tys. złotych na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

Program ma na celu wspieranie w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Termin realizacji dotacji: do 31 grudnia 2017r.

 

*********************************************************************************

Akcja „Zbiórka książek dla najmłodszych”

książki

 

***********************************************************************************

obrazekdoorganizacji

Biblioteka szkolna ogłasza szkolny konkurs literacki dla uczniów klas 4-6 pod hasłem :

„ Nieznana przygoda Tomka Sawyera”

Regulamin : Konkurs – Nieznana przygoda Tomka Sawyera

***********************************************************************************