Doradztwo zawodowe

ROK SZKOLNY 2021/22

*********************************************

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2022/23

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH rok szkolny 2022_23

*********************************************

SALON EDUKACYJNY 2022

 

Salon perspektywy

 

***********************************************************

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Szanowni Rodzice i Uczniowie

Zespół doradców zawodowych Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 21 w Warszawie, ul. Marywilska 44 zaprasza uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodziców

na spotkania z doradcami zawodowymi.

Zainteresowanym uczniom proponujemy diagnozę preferencji i predyspozycji szkolno-zawodowych, co ułatwi podjęcie decyzji.

Proponujemy również pomoc w wyborze szkół ponadpodstawowych i  kierunku studiów, wsparcie dla rodziców, informacje o różnych typach szkół i o systemie naboru do nich.

                                                        Zapisy przez sekretariat Poradni                                                           

22/ 814-10-61/62

Doradcy zawodowi:

Joanna GRUCA
Małgorzata NOWAK
Stanisława NOWAK
Małgorzata SKÓRA      

 Zapraszamy!

*******************************************************************************

Etap szkolny konkursu ,,Mój wymarzony zawód” został rozstrzygnięty.

Gratulujemy!

 

********************************************************************************

VIII Warszawski Konkurs Wiedzy o Zawodach – „Mój wymarzony zawód”

Zespół Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w kolejnym – już VIII Warszawskim Konkursie Wiedzy o Zawodach dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Mój wymarzony zawód”.


Wszystkie szczegóły organizacyjne:

  • Regulamin naszego konkursu 
  • Załącznik nr 1 (Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych oraz zgoda rodzica na udział dziecka w konkursie) 
  • Załącznik nr 2 (Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych pełnoletniego ucznia)

zamieszczamy w linku poniżej: 

https://um.warszawa.pl/waw/wcies/-/moj-wymarzony-zawod-1

*******************************************************************************

Uczenie się przez całe życie

 

Miło nam poinformować, że na zajęciach doradztwa zawodowego w klasie 8d gościliśmy Panią Małgorzatę Siwiec, która opowiedziała o swojej pasji i zamiłowaniu do języków obcych. Dowiedzieliśmy się o jej podróżach w dalekie zakątki świata. Jednym z celów podróży było doskonalenie kompetencji językowych. Spotkanie z Panią Małgorzatą ułatwiło wyjaśnienie uczniom koncepcji uczenia się przez całe życie określanej jako lifelong learning. Koncepcji, która odnosi się do wszelkiej, trwającej przez całe życie aktywności, mającej na celu rozwój wiedzy i umiejętności w perspektywie osobistej, obywatelskiej, społecznej oraz zorientowanej na zatrudnienie.

 

 

********************************************************************************

******************************************************************************

W ,,Wiosce Żywej Archeologii”

W ,,Wiosce Żywej Archeologii”

Świat zawodów  i rynek pracy uczniowie czterech klas siódmych mogli poznać w czasie zajęć doradztwa zawodowego w terenie. Uczestniczyli w warsztatach w ,,Wiosce Żywej Archeologii”. Warsztaty odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego według wytycznych GIS.

Tematyka warsztatów obejmowała:

  1. Zawody wokół nas. Rzemieślnicy, zawody ginące i zawody przyszłości. Zwiedzanie Wioski Żywej Archeologii, zapoznanie z ginącymi zawodami i zawodami przyszłości.
  2. Marzenia do spełnienia, razem czy osobno czyli jak założyć startup? Zakładanie startupu, ryzyka, pozyskiwanie inwestorów, strategie wyjścia z inwestycji.
  3. W roli głównej. Jak być szefem? Wywiad z przedstawicielem zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
  4. Ścieżka edukacyjna: planowanie własnego czasu i rozwoju, narzędzia informatyczne.
  5. Jak zostałem wikingiem? Zalety i wady pracy w korporacji i pracy na własny rachunek. Panel dyskusyjny z pracownikiem korporacji i z biznesmanem.

Mogliśmy podziwiać średniowieczną biżuterię i poznać specyfikę pracy jubilera. Co niektórzy zdecydowali się na zakup biżuterii wzorowanej na średniowiecznych wzorach.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wyjazdu i mamy nadzieję, do zobaczenia za rok.

 

********************************************************************************

WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 112

Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

IM. MARII KOWNACKIEJ W WARSZAWIE

,,Mądrze planuję swoją przyszłość’’

Program WSDZ 2021-2022

 

***************************************

*Dni otwarte CKZ w Warszawie

21 listopada 2019 r. uczniowie klasy 7c i 7 d uczestniczyli w dniach otwartych zorganizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego  w Warszawie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną CKZ, zwiedzić bardzo dobrze wyposażone pracownie specjalistyczne, brać udział w symulacjach lotniczych, a  także uczestniczyć w giełdzie warszawskich szkół technicznych i branżowych. Uczniowie zapoznali się z aktualnym systemem edukacji, specyfiką zawodów oraz współczesnym rynkiem pracy. Mieli okazję przyjrzeć się pracy ślusarza, spawacza, murarza, stolarza, cukiernika, fryzjera, pilota i wielu innych. Mogli porozmawiać z praktykantami warszawskich szkół ponadpodstawowych oraz wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną.

Mamy nadzieję, że dni otwarte w CKZ uczniowie zapamiętają na długo, a w przyszłości podejmą naukę w wymarzonej szkole, w której będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Dziękujemy Pani Dyrektor oraz wychowawcom klas 7c i 7d za zgodę na udział uczniów w wycieczce.

Zespół Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego SP nr 112

 

***********************************************************************

Niezmiernie  miło nam poinformować, że 9 września gościliśmy w naszej szkole Panią Małgorzatę Skórę. Pani Małgorzata jest doświadczonym doradcą zawodowym.  Pracuje w Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej przy ul. Marywilskiej 44 (współpracującej z naszą szkołą).

W czasie spotkania z uczniami klasy VII e , Pani Małgorzata Skóra szczegółowo przedstawiła rolę doradców pracujących z młodzieżą.

Współpracujący z naszą szkołą doradcy  zawodowi zapraszają uczniów ostatnich klas szkół podstawowych   oraz ich rodziców na indywidualne spotkania.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej nr 21 (zakładka Oferta/ doradca zawodowy).

 

 Doradca zawodowy – KTO TO TAKI?

Doradca zawodowy pomaga uczniom  w wyborze zawodu, szkoły, profilu klasy, kierunku studiów. W tym celu wykonuje diagnozę preferencji, zainteresowań i predyspozycji i na tej podstawie proponuje uczniowi różne możliwości kształcenia, biorąc pod uwagę również inne zmienne: możliwości psychofizyczne, stan zdrowia, dotychczasowe osiągnięcia szkolne. Doradca zawodowy udziela informacji o szkołach, zawodach, możliwościach dalszej edukacji. Razem z uczniem planuje indywidualną dla niego „ścieżkę szkolno-zawodową”. Doradca współpracuje również z rodzinami uczniów, udzielając wsparcia w trakcie podejmowania decyzji zawodowych ich dzieci. Doradca zawodowy pracuje w systemie porad indywidualnych i grupowych, konsultacji na terenie szkół, konsultacji dla rodziców, nauczycieli i innych zainteresowanych osób. Realizuje program poradnictwa na odległość drogą e-mailową i telefoniczną.

********************************************

Wystawa

„Zawody – matematyka wokół nas”

Zachęcamy do obejrzenia oryginalnej wystawy przygotowanej przez uczniów z klas VIb, VIe, VIg.

Prace powstały pod opieką Pani Agaty Kachniarz.

Zespół WSDZ

 

 

 

 

 

 

 

Szkoła z Klasą