Kalendarium działań SU

ROK SZKOLNY 2021/22

MAJ

KRZYŻÓWKA NA 25-LECIE SZKOŁY 

W związku ze zbliżającym się festynem szkolnym, z okazji 25-lecia istnienia naszej szkoły, Samorząd Uczniowski przygotował specjalną krzyżówkę z zakresu wiedzy o naszej szkole oraz  naszej patronki Marii Kownackiej. Krzyżówka została zamieszczona w szkolnej gazetce, na wzór dawnego „ Płomyka” aby uczcić święto naszej szkoły. Oczywiście reprezentanci SU nie zapomnieli o możliwości znalezienia klucza odpowiedzi do krzyżówki.

krzyżówka-nasza szkoła.docx

 

 

 

 

OPRACOWANIE KRYTERIÓW WYBORU NAUCZYCIELA ROKU

 

Na prośbę Rady Rodziców reprezentanci Samorządu Uczniowskiego opracowali uczniowskie kryteria wyboru nauczyciela roku. Zasady te zostały sformułowane  dla dwóch grup wiekowych: klas młodszych i starszych. Na podstawie przygotowanych w ten sposób  kryteriów wybór nauczyciela roku nastąpi już w tym lub następnym oku szkolnym.

O wyborze Tego Najlepszego zadecydują wszyscy uczniowie  naszej szkoły!

 

 

 

 

KRYTERIA  WYBORU NAUCZYCIELA ROKU (dla klas 4-8)

 • ciekawy sposób nauczania i prowadzenia lekcji
 • szanuje uczniów, pomaga im w potrzebie
 • zaraża pasją i optymizmem
 • ma poczucie humoru i dystans do siebie
 • angażuje się w życie szkoły: organizuje różne wydarzenia i konkursy
 • wprowadza nowy materiał, uwzględniając poziom opanowania wiedzy przez uczniów, wszystko cierpliwie wytłumaczy
 • zadaje umiarkowaną ilość prac domowych.

KRYTERIA WYBORU NAUCZYCIELA ROKU (dla klas 0-3)

 • wspiera uczniów w potrzebie
 • przeprowadza interesujące zajęcia
 • ma poczucie humoru i dystans do siebie
 • szanuje uczniów
 • organizuje wydarzenia klasowe lub szkolne.

                                                                                        

 

KWIECIEŃ

 

Obchody Dnia Czekolady 12.04

Z okazji Dnia czekolady Samorząd Szkolny wraz z Wolontariatem zaprosił, dnia 12.04, wszystkich uczniów oraz nauczycieli do wspólnego czekoladowego tańca ‘’ CHOCOLATE CHOCO CHOCO” na długiej przerwie po 4 lekcyjnej. Taniec  można było tańczyć na korytarzach na parterze oraz na I piętrze. Tydzień przed akcją, uczniowie zostali zachęceni  do ćwiczeń tańca według filmu szkoleniowego:  Chocolate choco choco

Można było „wytańczyć” czekoladę, a najlepsi tancerze dostali szansę zaprezentowania się na festynie szkolnym.

Tego dnia można było przynieść  desery , ciasta, ciasteczka na kiermasz i dostarczyć  na kiermaszowy stół– tematem przewodnim miała być oczywiście CZEKOLADA. Czekoladowe smakołyki zostały wystawione  na sprzedaż i w ten sposób pozyskane środki pieniężne zostały przekazane na szkolne akcje, konkursy organizowane przez SU.

Za udział w czekoladowym kiermaszu – przyniesienie czekoladowych wypieków zostały przyznane dodatkowe punkty w całorocznym konkursie SU „Aktywna Klasa”.  Autorów ciekawych czekoladowych deserów zostali nagrodzeni upominkami.

Słodkie czwartki

Samorząd Uczniowski wspomógł Wolontariat w akcji „ Słodkie Czwartki. Akcja odbywała się cyklicznie w czwartki, w formie kiermaszu szkolnego  z wypiekami deserami, ciastkami, przyniesionymi przez uczniów poszczególnych klas. Wypieki, ciasta były sprzedawane i w ten sposób można było pozyskać fundusze celem wsparcia Ukrainy. Wszystkie klasy biorące udział w akcji mogły pozyskać dodatkowe punkty w całorocznym konkursie „ Aktywna klasa”.

12 kwietnia – Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka w naszej szkole, zorganizowany został przez Samorząd Uczniowski w dniu 5.04 i upłynął w wesołej atmosferze. Uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością. Wielu uczniów zaskoczyło swoją pomysłowością, przynosząc swoje podręczniki i przybory: w wózkach, kołdrach, poduszkach, na materacach, w kosiarkach, w koszykach, w chlebakach, w klatkach dla zwierząt, walizkach, kaskach, wiadrach, pojemnikach na lody i narzędzia, pudelkach, w pokrowcach na instrumenty muzyczne… a nawet na krześle obrotowym, na sankach czy w oponie samochodowej!

Wychowawcy docenili kreatywność naszych uczniów pochwałą w dzienniku.
UCZNIOWIE SPISALI SIĘ NA MEDAL I ZDALI EGZAMIN Z KREATYWNOŚĆI!

 

MARZEC      

Akcja SP 112 dla Ukrainy

Samorząd Uczniowski  dołączył do akcji „ SP 112 dla Ukrainy”,  niosąc pomoc dla naszych sąsiadów uciekających z Ukrainy. Była to weekendowa akcja 26-27.03.
Celem akcji było zebranie darów, które zostały rozdysponowane dla potrzebujących. Były zbierane środki higieniczne, jedzenie, ciepłe ubranie, gadżety dziecięce i koce. Reprezentanci SU (a w szczególności Amelka Bodetko) zaangażowali się w weekendową segregację darów aby mogły one jak najszybciej trafić do oczekujących pomocy.

 

21 marca – Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole

Samorząd Uczniowski zorganizował  pierwszy dzień wiosny 21.03  i ogłosił go KOLOROWYM DNIEM ŻYCZLIWOŚCI i zachęcił wszystkich uczniów kl. 0-8 do wzięcia w nim udziału.

Tego dnia obowiązywały :

– ubiory  w kolorach wiosny lub wiosenne przebrania.

– był to tradycyjnie dzień wiosenno- piżamowych przebrań, stylizowanych fryzur i wiosennych makijaży.

– była możliwość przeprowadzenia odwróconych lekcji, po uzgodnieniu z nauczycielami.

Kto był wiosennie  przebrany lub posiadał wiosenne gadżety, to był zwolniony z odpowiedzi.

Przy wejściu do szkoły można było wylosować „słodkie” pozytywne zadanie do wykonania na rzecz innych, które można było wykonać  z uśmiechem!

Wiadomo był to miły dzień pozytywnych, kolorowych, życzliwych myśli i zadań  do wykonania. Warto aby takie dni  trwały wiecznie!

 

17 marca –  Zielony dzień

Samorząd Uczniowski ogłosił 17.03  zielonym dniem,  popularyzacji  irlandzkiego święta -Św. Patryka. Tego dnia odbyły się różne eventy w naszej szkole.  Zachęcono uczniów  do  ubiorów, gadżetów i dodatków w kolorze zielonym, lub przypięcie zielonych trójlistnych koniczynek, które są symbolem tego święta. Tego dnia uczniowie, którzy posiadali zieloną trójlistną koniczynkę lub inne symbole dnia ŚW. Patryka byli zwolnieni z odpowiedzi.

Przez tydzień mogliśmy  usłyszeć szkolne dzwonki z piękną, irlandzką muzyką.

Na parterze w holu  można było zobaczyć wystawę i znaleźć podstawowe informacje o tym święcie.

Nauczyciele języka angielskiego mogli pokazać uczniom prezentację o święcie Św. Patryka.

Dnia 18.03  odbył się quiz dla uczniów klas 5-8, związany z wiedzą o krajach anglojęzycznych oraz o święcie Patryka. Oto wynik z quizu o krajach anglojęzycznych i o dniu Św. Patryka:

I miejsce:  Bartek Z. kl 7A

II miejsce: Amelia O. kl 7C

III miejsce ex aequo    Antoni B. 5B,  Nadia Sz.  6A,  Kajetan K. 7D

W quizie wzięli  udział uczniowie  z klas 5e, 6B, 6C i 7H. Swoim udziałem uczestnicy zdobyli dodatkowe punkty dla klas w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa”. Zwycięzcy oraz uczestnicy quizu otrzymali dyplomy i upominki.

„ Moje zainteresowania, pasje i  hobby”     

Samorząd Szkolny zaprosił  uczniów do udziału w konkursie: „ Moje zainteresowania, pasje i  hobby”. Celem konkursu było:

– promowanie działań zachęcających uczniów do odkrywania w sobie pasji, które mogą wpłynąć na przyszłą karierę zawodową

– rozwijanie kreatywności uczestników konkursu

– promowanie osiągnięć uczniów

– rozwijanie zainteresowań uczniów

Zadaniem uczestników było zaprezentowanie swoich zainteresowań, pasji, hobby w najciekawszy i najbardziej kreatywny sposób. Można było wkleić zdjęcie lub wykonać plakat/rysunek etc.. i krótko opisać o swoim hobby.

Najciekawsze prace zostały nagrodzone upominkami. Oto wynik konkursu:

I miejsce

Julia G. z kl. 5C           ex aequo        Mikołaj P. z kl. 7A

II miejsce

Lena K. z kl. 7F           ex aequo         Julia P. z kl. 6B

III miejsce

Nadia Sz. Z kl. 6A       ex aequo          Jakub s. z kl. 7b

 

Prace konkursowe można oglądać, wchodząc na link: https://padlet.com/uczenmarlenakardas/xcgmvyz07jcwfa59

 

LUTY

W tym roku SU zorganizował  WALENTYNKI na 112, z wykorzystaniem technologii informatycznej. W akcji PRZEŻYJ WALENTYNKI ZE SPOŁECZNOŚCIĄ 112, mogli wziąć udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, personel szkolny oraz rodzice.

Można było przekazać miłe pozdrowienia, życzenia, czy podziękowania wybranej osobie, lub grupie osób i można było cieszyć się wpisami innych. Jeśli ktoś nie miał odwagi, to mógł być anonimowy.

Miłe życzenia, pozdrowienia można zobaczyć wchodząc w poniżej podany link: https://padlet.com/majagajewskaa/s768i4g2bxs59vo1p     

ŁADOWALIŚMY SIĘ POZYTYWNĄ ENERGIĄ !

 

STYCZEŃ

 Powołany zespół Szkolnego Funduszu Partycypacyjnego (SFP) przy Samorządzie Uczniowskim,  zachęcił uczniów do pisania i składania wniosków projektów.

 1. Można było składać następujące typy projektów:

– inwestycje (np. prace ogrodowe, remonty)

– zakupy ( np. wyposażenia klas)

– wydarzenia (np. imprezy, pikniki szkolne)

 

 1. Projekty miały być zgodne z prawem i statutowymi zadaniami szkoły i miały obejmować całość kosztów związanych z ich realizacją, do 2000zł

 Założono realizacje projektów  do końca maja, a efekty projektów miały być ogólnodostępne, czyli:

– powinny móc z nich korzystać cała społeczność szkolna

– powinny być dostępna dla uczniów co najmniej jednego etapu edukacyjnego

. Projekty można składać:

– pojedynczo

– grupowo

 1. Do projektu trzeba należało dołączyć listę poparcia, podpisaną przez co najmniej 15 osób.

 

Uczniowie kl. 5-8 biorący udział w projekcie, mogą zdobyć dodatkowe punkty dla swoich klas, w całorocznym konkursie „Aktywna Klasa”.

Szczegółowe informacje są zamieszczone na tablicy informacyjnej w korytarzu B1 na 1 piętrze, a  i pomocą w wyborze i pisaniu projektów, służą  uczennice z kl. 7A. Maja G. i Marlena K. Pod niżej zamieszczonym  linkiem można znaleźć wzory pisania projektów, listy poparcia etc.:

https://padlet.com/uczenmarlenakardas/ykduabccyrmoksy                                                                                                           

                                                                                                      

 

 

 

GRUDZIEŃ  

W tygodniu przedświątecznym Samorząd Uczniowski zachęcał  wszystkich do wzięcia udziału w charytatywnej akcji „ZARADNY MIKOŁAJ’’. Celem inicjatywy było wsparcie seniorów w trudnej sytuacji życiowej z naszej Białołęki.  

Dołączając do akcji każdy mógł pozostawić w koszach ustawionych przy portierni u wejścia do szkoły: 

 • artykuły spożywcze o przedłużonej dacie ważności: słodycze, konserwy, kakao, herbatę, kawę, makaron itp. 
 • artykuły gospodarcze: mydło, płyny czyszczące, szampony, proszki do prania itp.

 

Zbiórka trwała do 17 grudnia 2021 r. Akcja okazała się sukcesem, udało się zebrać wiele darów dla potrzebujących seniorów. Dary zostały przekazane reprezentantom Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęki do przekazania seniorom. 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!   

                                                                                                              

DZIEŃ MIKOŁAJKOWY W NASZEJ SZKOLE 

 

6 grudnia Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy i ogłosił kolorowy, mikołajkowy  dzień  w naszej szkole. Tego dnia, zarówno nauczyciele jak i uczniowie  mogli przebrać się, lub wykorzystać w ubiorze różne gadżety: np. Św. Mikołaja, śnieżynek czy elfów etc. Wszyscy uczniowie, posiadający choćby mikołajkowe dodatki mogli liczyć na usprawiedliwienie z powodu braku pracy domowej lub na zwolnienie z odpowiedzi. 

Jednocześnie tego dnia rada SU zachęciła wszystkich do przypięcia białej wstążki do ubrań na znak solidarności z Osobami Niepełnosprawnymi (to święto jest obchodzone 3 grudnia, ale dużo klas było wówczas na nauczaniu zdalnym). Polecony został do obejrzenia  krótki spot przez uczniów.: https://youtu.be/EKGOWavFvHc 

 

Ten mikołajkowy dzień przebiegł w radosnej atmosferze, a wielu uczniów wykazało dużo  kreatywności w ubiorze! 

 

LISTOPAD

                                   UDZIAŁ W AKCJI „DOBRYCH RELACJI”

Pod patronatem Fundacji Dbam o Zasięg oraz Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły odbył się  „Tydzień Dobrych Relacji” w dniach 25.10- 16.11.

Nasza szkoła uczestniczyła w programie Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, który oprócz realizowania tych treści na lekcjach informatyki, objął  cała społeczność  szkolną. W tych dniach nauczyciele na lekcjach wychowawczych mogli zorganizować odwrócone lekcje przygotowane przez uczniów np. oglądanie zdjęć uczniów z dzieciństwa, prezentowania ich własnych pomysłów. Uczniowie mogli  wspólnie organizować challenge życzliwości, a na lekcjach informatyki zostały poruszone tematy hejtu m.in. jak nie hejtować a reagować. Dodatkowe Informacje: szkolna112.wordpress.com

Klasom, które wzięły udział w akcji  zostały przyznane punkty w całorocznym konkursie „Aktywna Klasa”.                                                                         

Akcja pod Patronatem SU z opiekunami i

Koordynatora programu Agnieszki Szpilskiej

                                                       

Dzień   Niepodległości

Samorząd Uczniowski zachęcał wszystkich uczniów klas i nauczycieli, personelu do wzięcia udziału obchodach Święta Niepodległości, poprzez przypięcie kotylionów oraz odświętne ubranie w barwach narodowych: biało-czerwonych w dniu 10.11. Tego dnia, zadaniem przewodniczących klas 5-8 było policzenie ilości kotylionów lub ubiorów narodowych (biało czerwonych) u  rówieśników w klasie, oraz podanie tej informacji w sekretariacie. Klasom 5-8  biorącym udział w inicjatywie patriotycznej miały być przyznane punkty w całorocznym konkursie „Aktywna Klasa”. Niestety ze względu na to, że wiele klas uczyło się zdalnie to akcja zostało odwołana.

                                                

PAŹDZIERNIK                                                  

 KONKURS DYNI

Dnia 29 października  Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny „Konkurs Dyni czyli „Pumpkin Feast”.Konkurs polegał na przygotowaniu interesującego  lampionu z dyni. W ocenie była brana pod uwagę  pomysłowość i estetyka wykonania lampionu. Tradycyjnie prezentacja lampionów odbyła się na dworze, po lewej stronie wejścia do budynku. Lampiony zostały wykonane bardzo pomysłowo.  Jury złożone z nauczycieli oraz rady Samorządu wyłoniło zwycięzców. Oto wynik konkursu lampionu z dyni ‘’Pumpkin Feast”:I miejsce: Nina E.  (kl.  5B)II miejsce: ex aequo Julia S. (kl. 5A)  i  Zuzanna Z. (kl.6A)III miejsce: ex aequo Julia P. (kl. 6B) i Maja L. (kl. 8a)Wyróżnienia:Autor zbiorowy kl. 7CJakub S.  (kl. 7B)Emilia B. (kl. 8A)  W konkursie wzięli również udział uczniowie z klas 7H i 7F. Uczestnicy poprzez swój  udział w konkursie zdobyli dla swoich klas punkty w całorocznym  konkursie „Aktywna Klasa”. 

Spotkanie z Przewodniczącą Rady Rodziców18 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego spotkali się z panią Sylwią Bednarczyk, przewodniczącą Rady Rodziców w naszej szkole.Liderzy SU  opowiedzieli o planach naszego samorządu na najbliższy rok, przedstawili pomysły i inicjatywy, które wcześniej omawiano podczas cotygodniowych roboczych spotkań.Pani Sylwia Bednarczyk przedstawiła zebranym ideę budżetu obywatelskiego jako szkoły demokracji i odpowiedzialności obywatelskiej. Zachęcała do włączania się uczniów w wybór najpotrzebniejszych w społeczności lokalnej Białołęki inicjatyw, które mogą być sfinansowane z funduszy budżetu obywatelskiego.Mamy nadzieję na dobrą, owocną współpracę!

WSPARCIE UTALENTOWANEGO TANECZNIE UCZNIA NASZEJ SZKOŁYSU zaprosił uczniów i rodziców do utworzenia grupy wsparcia dla tanecznie utalentowanego ucznia z naszej szkoły – Mikołaja z klasy 7a. Jako jedyny tancerz z Warszawy dostał się do programu „You can dance- nowa generacja” i potrzebował naszego wsparcia, aby mógł przejść do drugiego etapu programu. Więcej informacji można znaleźć: https://m.facebook.com/SP112Warszawa
WRZESIEŃWYBORYWe wrześniu zostały ogłoszone nowe wybory przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Ze względu na pandemię głosującymi byli przewodniczący klas 5-8. W dniu 28 września 2021 została wybrana nowa reprezentacja Samorządu Uczniowskiego (patrz w zakładce przewodniczący i opiekunowie SU)
ROK SZKOLNY 2020/21CZERWIECRozstrzygnięcie konkursu AKTYWNA KLASASamorząd Uczniowski  z przyjemnością ogłosił wynik całorocznego konkursu „Aktywna Klasa”. Celem współzawodnictwa  było wyłonienie klas najbardziej zaangażowanych społecznie w życie szkoły.Oto wyniki konkursu:I miejsce: klasa 5A:  wychowawca Bożena Gołos  (75pkt)                  II miejsce: klasa 6i: wychowawca Agata Kachniarz (45pkt)III miejsce: klasa 6h: wychowawca Joanna Wierzbicka (43pkt)
Gratulujemy uczniom zwycięskich klas oraz ich wychowawcom!
Dla trzech najaktywniejszych klas przewidziane zostały dyplomy oraz nagrody pieniężne. Zwycięska klasa (I miejsce) otrzymuje dodatkowo  puchar przechodni.Nagrody w konkursie AKTYWNA KLASA zostały w całości sfinansowane z wpłat na fundusz Rady Rodziców.     
Kampania zachęcająca do głosowania na projekty budżetu obywatelskiego.Reprezentanci SU wraz z Radą Rodziców  zaprosili uczniów do wzięcia udziału w ostatnich w tym roku szkolnym konkursach, w dwóch grupach wiekowych – dla  klas młodszych (3-5), drugi dla klas starszych (6-8). Cel konkursu, bez względu na rocznik, był ten sam. Zebrać jak najwięcej głosów w skali klasy. Różnicą była tylko forma sprawdzenia oddania głosu.
Od dnia 15 czerwca rozpoczęła się kampania promująca możliwość głosowania na projekty finansowane z budżetu obywatelskiego – wśród  nauczycieli, rodziców, uczniów oraz w społeczności lokalnej. Pojawiły się kolorowe plakaty, balony promujące akcję. Została powołana komisja skrutacyjna, gdzie uczniowie klas 6-8 mogli poświadczyć  głosowanie swoje i innych członków rodziny,  poprzez przedstawienie jej zarejestrowanych  zrzutów ekranu. Nagrodą miała  być pizza dla klasy, która zbierze najwięcej punktów (głosów).
Uczniowie młodszych  klas  (3-5) mogli poświadczać głosowanie w budżecie obywatelskim za pomocą nakrętek. Uczeń mógł przynieść tyle nakrętek, ile osób oddało głos w rodzinie i dostarczyć je komisji skrutacyjnej.  Do wzięcia udziału w akcji głosowania zostali zaproszeni również nauczyciele, personel  oraz rodzice i uczniowie klas młodszych (0-2). Sposób weryfikacji był dowolny. Nauczyciel/rodzic/uczeń sam mógł wybrać, do jakiej klasy chciał dopisać swoje głosy.
Konkurs i kampania promująca udział w wybieraniu najlepszych projektów budżetu partycypacyjnego były świetną okazją do rozwijania świadomości obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży w naszej szkole.A do wygrania była również pokaźna suma punktów dla klas 3-8 w całorocznym konkursie  „Aktywna klasa”!Satysfakcja gwarantowana!                   MAJ    Konkurs Fotograficzny „ Białołęka w obiektywie”

Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas 5-8 do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Celem konkursu było poznanie i popularyzacja ciekawych miejsc na Białołęce.Zadaniem uczestników konkursu było  przesłanie do 31 maja zdjęcia z ulubionego lub ciekawego miejsca  przedstawiającego piękno naszej dzielnicy Białołęki, oraz krótkie uzasadnienie wyboru -gdzie było zrobione zdjęcie i dlaczego godne zobaczenia. Mógł to być  konkretny krajobraz lub ładne miejsce do relaksu.Oto wynik konkursu:I miejsce:  Lena Kaczmarek 6iII miejsce:  Laura Prusinowska-Rendon 6hIII miejsce: Michał Dymek 5a
Link do zbioru zdjęć:  https://mega.nz/folder/zsIRWShS#_vNd1b9sJcwWrGVIWc_JkA
Zwycięskie prace zostały nagrodzone, a uczestnicy konkursu przyczynili się również do zdobycia punktów dodatnich dla swoich klas, w całorocznym konkursie „AKTYWNA KLASA”.
   

Czekoladowy konkursOch…Ta ponętna czekolada,wciąż z kieszeni mi wypada, jest tam zawsze na osłodę,łamie każdą dnia przeszkodę…  Taką rymowanką uczniowie szkoły zostali zachęceni przez SU do wzięcia udziału w konkursie na zaprojektowanie opakowania czekolady z hasłem reklamowym z okazji DNIA CZEKOLADY.A oto laureaci:

 Czekoladowe projekty uczniów można zobaczyć, korzystając z poniższego linka:https://liblink.pl/PJkK9xaBAoZwycięzcy otrzymają upominki na koniec roku szkolnego, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali 6 z plastyki.
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM, A WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE!KWIECIEŃSamorząd Uczniowski zgłosił naszą szkołę do udziału w akcji  „Pomocna Szkoła” zainicjowanej przez Młodzieżową Radę Dzielnicy Białołęka. W akcji tej wzięło udział 2 585 uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz klas 1-3 liceów na terenie naszej dzielnicy.
Na podstawie wyników ankiet  został opracowany  raport o dostępności opieki psychologicznej na Białołęce. Przyznano również certyfikaty „Pomocnej Szkoły” placówkom spełniającym odpowiednie standardy opieki psychologicznej.
Ankiety wypełniane przez uczniów naszej szkoły służyły także podjęciu  działań w celu zapewnienia młodzieży wsparcia w ramach dyżurów psychologicznych  w szkołach, w których wyrażono taką potrzebę.
BAKE OFF – WIELKANOC 

W związku ze świętami Wielkiej Nocy, Samorząd Uczniowski już pod koniec marca  serdecznie zaprosił uczniów klas 5-8 do wzięcia udziału w konkursie ‘’BAKE OFF – WIELKANOC”.   Zadaniem uczestników konkursu było upieczenie i udekorowanie własnego wypieku (ciasteczka, babeczki, ciasta). Tym razem nie mieliśmy szans ocenić smaku takiego wypieku, ale ocenialiśmy jego wygląd, estetykę pomysłowość wykonania. Zadaniem uczestników konkursu było zrobienie zdjęcia świątecznego smakołyku i zamieszczenie go w aplikacji  Padlet
Wszystkie wypieki wyglądały fantastycznie i były wykonane estetycznie i pomysłowo.  Po długich, burzliwych naradach (bo naprawdę trudno było wybrać te najpiękniejsze prace) wyłoniono trójkę zwycięzców:I miejsce: mazurek pomarańczowo-orzechowy Jana O. z kl 6i                             II miejsce: tort wielkanocny Natalki Cz. kl. 8dIII miejsce: leśny mech Mai G. ex aequo z wypiekiem Miłosza Z. z kl. 6h Wyróżnienia:Wiosenny mech Marysi G. i wielkanocna babka Michała z klasy 5a oraz wypieki Mariusza z kl. 7B.
Zwycięzcy otrzymają nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu drobny upominek. Jeśli nie powrócimy do szkoły, to nagrody będą wręczone wraz ze świadectwem. Wszystkie wypieki konkursowe można zobaczyć pod linkiem:  https://liblink.pl/ObPYgXjjtg
Wszyscy uczestnicy konkursu, poprzez swój udział w konkursie, zdobyli dodatkowo po 10 pkt dla swoich klas w całorocznym konkursie „Aktywna Klasa”: 

MARZEC 2021
W marcu Samorząd Uczniowski patronował dwóm akcjom. Pierwsza dotyczyła poznania laureatów Nagrody Nobla. Przez tydzień uczniowie mieli okazję poznać sylwetki kolejno prezentowanych noblistów i rozwiązać quizy  związane z opisanymi postaciami. Akcja odbyła się z inicjatywy nauczycielek: Bożeny Gołos, Katarzyny Sołkowicz i Małgorzaty Zawadyl.  Drugą patronowaną akcją SU było „Off Challenge”. Zadaniem uczniów z poszczególnych klas, które zadeklarowały udział w konkursie, było niekorzystanie (wyłączając lekcje online) ze sprzętu technologicznego typu: laptopy, komputery, telefony komórkowe przez 48 godzin.  Za udział w wymienionych akcjach klasy , których uczniowie wzięli udział, mogły zdobyć kolejne punkty w całorocznym konkursie „Aktywna klasa”. 
LUTY 2021
DEBATA O SAMORZĄDNOŚCIDnia 19 lutego 2021 roku odbyła się  międzyszkolna debata online o samorządności, w celu wymiany doświadczeń oraz wypracowania wspólnych działań związanych z SU. Debata została zorganizowana we współpracy z fundacją CIVIS POLONUS. Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie z następujących klas:   Maria G. kl. 5A                                                                          Kasia P. kl. 5A Celina N. kl. 5B Maja M. kl. 6C Martyna R. kl. 6C  Oliwia S. kl. 6C Mateusz T.  kl. 6j                                      

WALENTYNKI NA 112!                    
W dniach 12.02- 15.02 Samorząd Uczniowski zorganizował  walentynkową akcję.W wydarzeniu  PRZEŻYJ WALENTYNKI ZE SPOŁECZNOŚCIĄ 112, mogli wziąć udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, personel szkolny oraz rodzice.  Za pomocą tablicy online w aplikacji Padlet wszyscy mogli przekazać walentynkowe pozdrowienia, życzenia czy podziękowania wybranej osobie lub grupie osób i cieszyć się wpisami innych. Jeśli ktoś nie miał odwagi, to mógł pozostać  anonimowy. Tablica była  „otwarta” do 19 marca, a jej administratorem była przewodnicząca SU – Majka  S. z kl. 8A. Walentynkowe pozdrowienia i życzenia można zobaczyć, wklejając poniższy link do przeglądarki: https://liblink.pl/nsSXMVnXZb   
WSZYSCY MOGLIŚMY ŁADOWAĆ SIĘ POZYTYWNĄ ENERGIĄ I PRZEKAZYWAĆ JĄ INNYM! 

GRUDZIEŃ  AKCJA „MOŻEMY PODZIELIĆ SIĘ DOBROCIĄ”
Samorząd Uczniowski zachęcił wszystkich uczniów klas 0-8, z naszej szkoły, do zorganizowania i  przeprowadzenia w klasach akcji dobroczynnej  „MOŻEMY PODZIELIĆ SIĘ DOBROCIĄ”. Można było wziąć  udział w akcji „Szkolna paczka dla potrzebujących”  czy wykonać świąteczne kartki, lub nagrać krótki filmik z życzeniami dla dzieci z Domu Dziecka lub dla osób starszych, przebywających w Domu Seniora.  Można było obdarować kogoś dobrym słowem czy własnoręcznie wykonanym upominkiem, lub świąteczno-noworoczną kartką. Klasy 5-8, które wzięły udział w akcji, mogły otrzymać punkty w całorocznym konkursie „Aktywna klasa”. 

LISTOPAD  WSPIERAMY UCZNIÓW POTRZEBUJĄCYCH SPRZĘTU DO NAUKI ONLINE 

SU  wraz z Młodzieżową Radą m.st. Warszawy podjęło  inicjatywę, mającą na celu wsparcie potrzebujących uczniów i wyposażenia ich w komputery niezbędne do uczestnictwa w lekcjach online. Podjęta została decyzja o organizacji  zbiórki komputerów dla  uczniów wśród firm, instytucji publicznych, fundacji, organizacji pożytku publicznego oraz osób prywatnych, czyli tych, którzy mieli możliwość przekazania używanych lub zakupu nowych komputerów, laptopów lub desktopów. W ramach akcji zebrany sprzęt został przekazany  warszawskim uczniom. 
PaździernikTYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ  SUPERMOCY 
W październiku została zorganizowana akcja pod nazwą TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ  SUPERMOCY. Oznaczało to tydzień zajęć, warsztatów, gier i zabaw w klasach na godzinach wychowawczych lub na wybranych lekcjach przedmiotowych. Celem akcji było danie uczniom możliwości  poznania siebie, a przede wszystkim swoich mocnych stron, które mogliby wykorzystać w życiu. Podczas kreatywnych zabaw i gier uczniowie mogli dowiedzieć się, co jest ich mocną stroną, jakie mają cechy charakteru, jakie mają umiejętności, co lubią robić,  co przychodzi im z łatwością, co sprawia im radość i daje satysfakcję. Akcja  odbywała  się w dniach: 19-23 października. Opiekunami akcji, oprócz opiekunów SU, była nauczycielka informatyki – p. Agnieszka Szpilska. 

WARSZAWSKIE ŚWIĘTO DRZEWADnia 10.10 Samorząd Uczniowski z inicjatywy Rady Rodziców, odpowiedział na  apel Miasta Stołecznego Warszawy oraz Klubu Gaja  i wziął udział w  4 edycji akcji  „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”.  Uroczystej  akcji sadzenia drzew przez uczniów i umieszczaniu karmników , na terenie zielonym szkoły, towarzyszyły  działania wokół drzew i dla drzew. Posłużyły ona edukacji przyrodniczej – została przeprowadzona pogadanka na temat  znaczenia roślinności, a ciekawe,  przyrodnicze  zagadki uatrakcyjniły zieloną akcję. Trafne odpowiedzi uczniów zostały nagrodzone pamiątkowymi zakładkami do książek- Święto drzewo 10.10 SP112.Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział  w zielonej akcji.TEST COOPERAZ inicjatywy naszego nauczyciela WF, pana Kamila Hentki, wspieranego przez  Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski, grupa uczniów naszej szkoły i ich rodzice wzięli udział w  międzyszkolnym, sportowym wydarzeniu – teście Coopera.Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut – nic więcej. Można biec, maszerować, skakać, byle pieszo.Cała akcja odbyła się dnia 3 października 2020 r. na OSiR przy ul. Łabiszyńskiej na Bródnie.Nasza szkoła „wybiegała” drugie miejsce.Większa mobilizacja w następnym roku szkolnym może nam zapewnić upragnione I miejsce i zdobycie głównej nagrody ! Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy wzięli w sportowym wydarzeniu
SPOTKANIE REPREZENTANTÓW SU Z PRZEWODNICZĄCĄ RADY RODZICÓW I BURMISTRZEMDnia 2 października  odbyło się spotkanie reprezentacji Samorządu Uczniowskiego I  przewodniczących klas 5-8 z przewodniczącą Rady Rodziców panią Sylwią Bednarczyk i burmistrzem dzielnicy Białołęka Janem Mackiewiczem. Przewodnicząca RR uświadomiła wielką rolę uczniów, jaką mogą odegrać w głosowaniu np. w budżecie obywatelskim i innych inicjatywach. Zwróciła uwagę uczniów na rolę budowania tożsamości w oparciu o miejsce pochodzenia i zamieszkania na Białołęce. Burmistrz zapoznał dzieci z inicjatywami realizowanymi w naszej dzielnicy, w oparciu o różne mapy. Zachęcał również młodzież do działań, różnych inicjatyw na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej.                            
Konkurs na LOGO NA KOMINYRada Rodziców ma w planach zakupienie kominów na szyję dla każdego ucznia naszej szkoły. Kominy to dobra alternatywa dla maseczek, mogą być one także, opatrzone odpowiednim logo, znakiem rozpoznawczym naszej placówki.Dlatego Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski  ogłosiły konkurs na LOGO Z HASŁEM PRZEWODNIM , które zostanie umieszczone na naszych szkolnych kominach.Konkurs kierowany jest do dwóch grup wiekowych: klas 0-4 i klas 5-8. Uczniowie mają za zadanie zaprojektować logo z krótkim hasłem motywującym do pozytywnego działania i życzliwego odnoszenia się do innych.Celem konkursu rozwijanie kreatywności naszych uczniów i przeciwdziałanie przemocy oraz cyberprzemocy.Termin przesyłania logo (po jednym z klasy): do 10 października 2020 r.Logo na kominy zostanie wybrane przez uczniów naszej szkoły drogą głosowania. Dla autorów zwycięskich projektów (w każdej grupie wiekowej) są przewidziane nagrody.
Dodatkowo wszystkie klasy 5-8, biorące udział w konkursie, otrzymają po 10 punktów w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa”.Mamy nadzieję, że  konkurs na logo przyczyni się do demaskowania cyberhejtu, poszukiwania jego przyczyn, przeciwdziałania mu oraz rozmawiania o skutkach. Wrzesień
SPOTKANIE NOWEJ REPREZENTACJI SAMORZĄDU Z DYREKCJĄ  SZKOŁYDnia 29 września w strefie klubowej korytarza B1  odbyło się spotkanie przewodniczących oraz reprezentantów i opiekunów SU  z dyrektor szkoły – panią Alicją Waś. Celem spotkania była obustronna wymiana oczekiwań, propozycji pracy na najbliższy rok szkolny. Reprezentacja SU zaopiniowała dni wolne w szkole. Przewodniczący SU założył grupę dla samorządu na Messengerze i  zachęcał uczniów do wzięcia udziału w V Dniach Węgierskich, organizowanych przez gminę Białołęka oraz do uczestniczenia w  sportowym wydarzeniu – teście Coopera.
   WYBORYWe wrześniu zostały ogłoszone nowe wybory przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Ze względu na pandemię, zarówno zgłaszanie kandydatów, jak i głosowanie miało odbyć się online. Brak zainteresowania tą formą  wyborów  spowodował wyłonienie reprezentacji w tradycyjny sposób  W dniu 24 września 2020 została wybrana reprezentacja Samorządu Uczniowskiego (patrz w zakładce przewodniczący i opiekunowie SU)
*************************************
ROK SZKOLNY 2019/20PODSUMOWANIE DZIAŁAŃW imieniu Samorządu Uczniowskiego składamy gorące podziękowania wszystkim tym, którzy wspierali nasze inicjatywy: Pani Dyrektor Alicji Waś, szkolnej Radzie Rodziców  oraz tym uczniom i nauczycielom, którzy reagowali na propozycje i wzięli udział w różnych konkursach.
Samorząd Uczniowski dawał szansę uczniom na aktywny udział w życiu szkoły, poprzez:- możliwość wyboru reprezentacji  SU,- możliwość udziału w plebiscytach na wystrój stołówki, wymarzony jadłospis oraz salę gimnastyczną marzeń,- udział w różnego rodzaju konkursach.
Działania związane z całorocznym  konkursem  „Aktywna klasa”, którego celem jest wyłonienie najbardziej  zaangażowanej w życie szkolne klasy:

 • Działania o charakterze edukacyjnym:

– „Bądź widoczny o zmroku” – promowanie bezpiecznego zachowania na drodze (podczas dyskoteki andrzejkowej),  – Dzień  Zdrowego Odżywiania, – Smoothie Day – Dzień zdrowego napoju, – konkurs na lampion z dyni,- quizy i konkursy związane z dniem św. Patryka.

 • Działania o charakterze integracyjnym:

  – Dzień Niebieskiej Wstążki (solidarności z osobami autystycznymi),    – Konkurs Bake Off z okazji Dnia Edukacji Narodowej   – Dzień Misia  (przyniesiony miś chronił przed  odpytywaniem).
3.Działania o charakterze patriotycznym:  – Dzień Niepodległości – konkurs zliczania kotylionów, przypiętych do ubrań uczniów;   – współudział w uroczystym apelu emitowanym poprzez szkolny radiowęzeł; – Konkurs Bake Off dla Niepodległej (przygotowanie kiermaszu z ciastami w barwach narodowych). 

 • Działania o charakterze rozrywkowym

 – konkursy na balu andrzejkowym,     – konkurs na udekorowanie sali  gimnastycznej na balu karnawałowym:,   – konkurs na  ciekawe przebranie w dzień Mikołajek. 

 • Działania o charakterze charytatywnym:

 – Paczka na Kresy Wschodnie, – współuczestnictwo w akcji ” List do Św. Mikołaja” (inicjatywa przygotowania prezentów dla wybranego dziecka potrzebującego  pomocy), – współuczestniczenie w zbiórce darów na schronisko dla zwierząt, – akcja „Maseczka zamiast kwiatka” – zbiórka środków sanitarnych dla personelu  medycznego szpitala dziecięcego w  Warszawie.
Nagrody w konkursie „AKTYWNA KLASA” zostały w całości sfinansowane ze środków pozyskanych przez uczniów SU w różnych akcjach organizowanych  w ciągu całego roku szkolnego.  Środki zgromadzone  przez Samorząd Uczniowski zostały również przeznaczone na nagrody w konkursach  okolicznościowych oraz na akcje charytatywne takie jak „Paczka na Kresy Wschodnie” oraz „ Maseczka zamiast kwiatka”.  
Serdecznie  dziękujemy tym wszystkim, którzy podjęli pozytywne inicjatywy na rzecz uczniów  naszej szkoły.  
                           Opiekunowie SU:Marzenna MarciniakMałgorzata Topczewska***************************************************CZERWIECPomimo utrudnień związanych z pandemią, całoroczny konkurs „Aktywna Klasa”  został rozstrzygnięty. W konkursie nagradzane są klasy najbardziej zaangażowane w działania.Oto wyniki konkursu:I MIEJSCE: klasy 4A i  5H ex aequo II MIEJSCE: kl. 8A                                        Wyróżnienie w konkursie zdobyły klasy: 5C, 5E, 5j, 6D, 8C, które osiągnęły również wysoki wynik w konkursie.  GRATULUJEMY UCZNIOM KLAS ORAZ ICH WYCHOWAWCOM ZWYCIĘSTWA!Dla trzech zwycięskich klas zostały przewidziane dyplomy oraz nagrody pieniężne. Klasy, które zajęły pierwsze miejsce, otrzymają dodatkowo  puchary przechodnie. GRATULUJEMY !Nagrody w konkursie „AKTYWNA KLASA” zostały w całości sfinansowane ze środków pozyskanych w różnych konkursach organizowanych  przez Samorząd Szkolny w ciągu całego roku. ***************************************************MajSamorząd Uczniowski w zdalnym głosowaniu członków, 19 maja  przekazał  200 zł na akcję charytatywną „Maseczka  zamiast kwiatka”, zainicjowaną przez uczniów kl. 8c i ich wychowawcę Honoratę Markiewicz. Celem akcji było wsparcie i wyposażenie personelu medycznego Szpitala Dziecięcego przy ul. Kopernika w Warszawie w środki ochrony sanitarnej  na czas pandemii.***************************************************Marzec/Kwiecień/MajNa czas nauczania zdalnego Samorząd Uczniowski zawiesił swoje działania.
***************************************************Marzec                    Na początku miesiąca został ogłoszone konkursy  związane z dniem Świętego Patryka.- konkurs na kapelusz Leprechauna (dla klas 1-3)- konkurs  na plakat związany ze świętem (dla klas 4-8).Uczniowie zostali zachęceni do poszukiwania informacji dotyczących tego irlandzkiego święta narodowego.Niestety, w związku z zawieszeniem stacjonarnych zajęć szkolnych związanym pandemią, konkursy nie zostały rozstrzygnięte. Ze względu na utrudniony dostep do prac dzieci dopiero w czerwcu zdołaliśmy je sfotografować. Poniżej efekty pracy:W konkursie wzięły udział następujące klasy:Klasa 6b (Ada Z., Maja W.)
klasa 5f (Jan P.)
klasa 6b (Maria D., Łucja P., Lena G.)
klasa 5e (Konrad K.)
klasa 4d (Kacper O.)Klasa 1b (Bruno P.)Klasa 1d (Zuzia K.)Klasa 2b (Bartosz S).
Gratulujemy uczestnikom konkursu!***************************************************LutyW lutym Samorząd Uczniowski zachęcił uczniów klas do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie dekoracji na bal karnawałowy i został rozstrzygnięty ten konkurs. Oto wynik:I miejsce: klasa 8aII miejsce: klasa 6cIII miejsce: klasa 5cWszystkim uczniom pozostałych klas: 4A, 5B, 5C, 5H, 5J,  6a, 6C, 7B,  8A, 8B, 8C, które wzięły udział w konkursie i przygotowały ciekawą dekorację na bal karnawałowy otrzymały po 10 pkt. w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa”.Poza tym, SU zainspirował uczniów do zabawy karnawałowej w stylizacji lat 70-80.
Ze względu na ferie zimowe, w ostatnim tygodniu lutego została zorganizowana poczta walentynkowa dla klas II-VIII. Przy wejściu do szkoły została ustawiona skrzynka i przez 4 dni można było wrzucać walentynkowe kartki. Uczniowie mogli w miły sposób okazać wyraz swojej sympatii wybranej przez siebie osobie.**********************************************************StyczeńSamorząd Uczniowski ogłosił w szkole głosowanie na wystrój stołówki marzeń. Znaczna większość uczniów opowiedziała się za zmianą wizerunki stołówki. W następnym miesiącu zostaną wyłonione najlepsze pomysły uczniów. Teraz pozostaje tylko czekać jak będzie wyglądać  stołówka marzeń.Samorząd Uczniowski ogłosił międzyklasowy  konkurs  – na przygotowanie i zawieszenie dekoracji na sali  gimnastycznej przed balem,  zarówno dla uczniów klas młodszych  jak i starszych.  W lutym, po balu klas starszych, zostanie głoszony wynik konkursu.**********************************************************Grudzień
Grudniowe życzenia, podziękowania i podsumowaniaŻYCZYMY UDANYCH, RADOSNYCH ŚWIĄT, OBFITOŚCI PREZENTÓW I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU ORAZ ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO DALSZYCH DZIAŁAŃ I UDZIAŁU W  NASZYCH KONKURSACH Reprezentanci Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękują wszystkim tym ( w szczególności dyżurnym na kiermaszach z klas 6-8), którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia działań: dwóch edycji  Bake off,  konkursu dyni oraz akcji zdrowego odżywiania. Serdeczne podziękowania dla rady SU, a w szczególności  liderom SU za czujną opiekę nad całością wszystkich konkursów.Z części funduszu pozyskanego w akcjach SU wraz z finansowym wsparciem Rady Rodziców zostały ufundowane nagrody w w/w konkursach i upominki w zabawie andrzejkowej ” Bądź widoczny o zmroku”.Część finansowych środków zostanie przeznaczona w akcjach charytatywnych:  np. wsparcia zbierania darów żywnościowych dla kombatantów z kresów wschodnich oraz inne akcje oraz SU będzie finansował nagrody w różnych konkursach.Samorząd Uczniowski wsparł  także finansowo oraz zachęcił uczniów do udziału w akcji zbierania gadżetów, gier do  sal relaksu dla uczniów. Celem akcji było wyposażenie dwóch  klas do relaksu, które zostały udostępnione uczniom do wypoczynku od 25.11.2019. 9 grudniaMiło nam poinformować, że Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat SP 112 uczestniczył w akcji ” List do Mikołaja”. Uczniowie i wychowawcy podjęli inicjatywę przygotowania prezentów dla wybranego dziecka potrzebującego pomocy.W akcji uczestniczyły następujące klasy wraz z wychowawcami klas: 7A,7F, 8A, 8B, 8D.W związku z tym w/w klasy otrzymują po 10 punktów w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa”.Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i okazane serce.6 grudniaSamorząd Uczniowski zachęcał uczniów do mikołajkowego przebrania się w tym dniu. Można było wykorzystać gadżety Mikołaja, śnieżynek czy elfów.Na przerwach liderzy Samorządu Uczniowskiego  nagradzali słodkościami i drobnymi upominkami właścicieli interesujących strojów. Niektórzy uczniowie byli naprawdę kreatywni w dniu mikołajkowym.Samorząd Uczniowski z przyjemnością informuje, że w dniu mikołajek wytypował 3 przebrane osoby: Jana Kamińskiego w stroju św. Mikołaja z kl. VHPiotra Niesłuchowskiego w roli renifera z kl.VHMajkę Lewandowską jako oświetlony lampion z kl. VIAZwycięzcom gratulujemy a przebranym uczniom dziękujemy za wspólną, wesołą zabawę !3 grudnia –  Dzień Solidarności z Osobami NiepełnosprawnymiSamorząd Uczniowski wraz z zespołem nauczycieli wspierających zachęcił do obchodów  Dnia Solidarności z Osobami Niepełnosprawnymi. Biała wstążka przypięta do ubrań lub biała bluzka były znakiem solidarności z osobami niepełnosprawnymi.Przewodniczący klas mieli za zadanie  sprawdzić  ilość białych wstążek przypiętych do ubrań uczniów lub białych bluzek i podać ich liczbę (na ilość osób obecnych) do sekretariatu szkoły.Za udział w akcji były przyznane kolejne punkty w całorocznym konkursie Aktywna Klasa.Uczniowie zostali zachęceni  do obejrzenia filmów o w/w tematyce:https://liblink.pl/9F1iAiehVrhttps://liblink.pl/G1XLDl7tkd
3 grudnia –  Ważne spotkanie Samorządu UczniowskiegoTego dnia odbyło się ważne spotkanie  przewodniczących klas 4-8. Celem spotkania było zachęcenie większego grona uczniów do pracy na rzecz społeczności uczniowskiej oraz uświadomienie, że wszyscy i każdy z osobna może mieć  wpływ na życie szkolne. Spotkanie odbyło się w obecności dyrekcji szkoły  i przewodniczącej Rady Rodziców oraz opiekunów SU.
*****************************************************************************************ListopadKonkurs na szkolny projektSamorząd Uczniowski w listopadzie ogłosił konkurs na szkolny projekt do rozstrzygnięcia w grudniu. Celem konkursu jest rozwój edukacyjny uczniów naszej szkoły, ich kreatywności,  wyobraźni, wrażliwości i otwartości.Projekt może dotyczyć następujących obszarów: -samorządności uczniowskiej oraz środowiska lokalnego -działań związanych z przestrzenią miasta, osiedla, szkoły -inicjatyw związanych z rozwojem zainteresowań naukowych (z wykorzystaniem metod badawczych) -projektów związanych z kształtowaniem postaw otwartości, dialogu i akceptacji różnorodności -działań na rzecz uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych -przedsięwzięć z zakresu edukacji teatralnej -edukacji medialnej i wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK) w nauczaniu -działań edukacyjno- kulturalnych związanych z rocznicami Nowością konkursu jest to, że jest on adresowany zarówno do nauczycieli, jak i rodziców i do uczniów.Jeśli uczniowie klas młodszych przyłączą się do konkursu, to wyłonimy zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Regulamin konkursu:Tytuł projektu powinien jednoznacznie identyfikować projekt, np: Robotyka/ IT w szkole, Zdrowa szkoła, Strefa relaksu i ciszy w szkole, Nasze szkolne eksperymenty, Jesteśmy Eko, Korytarzowe strefy rysunku etc. W projekcie należy uwzględnić:- cel, który powinien nawiązywać do wybranego obszaru- najważniejsze metody działania. Działania można wyszczególnić w punktach (np: 1. zrekrutowanie osób do działania  2. rozreklamowanie projektu 3.przeprowadzenie/ cyklicznych prezentacji/ na dłuższych przerwach etc.)- w jaki sposób będzie realizowany-przewidywane efekty działania (np. zwiększenie zainteresowania uczniów…., rozwój świadomości uczniów w zakresie…)- przewidywana liczba uczniów zaangażowanych w działaniach projektu czy ewentualna liczba uczniów biorących udział w pokazach, w warsztatach- termin realizacji (np. 1-10 miesięcy)- nakład finansowy niezbędny do realizacji zaplanowanych działań i zakupu potrzebnych gadżetów. Przewidywana kwota do wykorzystania- do 4000-5000 zł
Projekt może być przygotowany przez grupę uczniów lub całą klasę.Projekt przygotowujemy w formie graficznej (plakat na kartkach A3).Termin oddawania projektu do 20.12 2019.Dla autorów zwycięskich projektów przewidziane są nagrody.Zostań liderem projektu i włącz w swoje działania społeczność uczniowską!               29 listopada – Dzień Zdrowego OdżywianiaSamorząd Uczniowski wraz z Zespołem Nauczycieli przedmiotów przyrodniczych zaprosiło uczniów kl. IV-VIII do udziału w akcji Dnia Zdrowego Odżywiania.Celem akcji jest rozwijanie właściwych nawyków żywieniowych wśród uczniów i nauczycieli.Zadaniem uczniów było przygotowanie zdrowego posiłku ( porcji warzyw/owoców, małej przekąski, sałatki, zdrowego deseru czy ciasta, itp. ).Chętni uczniowie mogli przygotować posiłki w domu i przynieść tego dnia na kiermasz szkolny.Zdrowe posiłki  można było degustować i zakupić na przerwach  w dniu akcji. Fundusz ze sprzedaży zasilił konto SU przy Radzie Rodziców. Środki finansowe zostaną przeznaczone m.in. na nagrody dla uczniów w różnych konkursach.Dodatkowo na korytarzu została zorganizowana wystawa  z plakatami przygotowanymi przez uczniów, z których  można było dowiedzieć się o walorach zdrowego trybu życia.Klasy, które wzięły udział w konkursie otrzymały po 10 pkt. w całorocznym konkursie ” Aktywna Klasa”.28 listopada –  Zabawa andrzejkowaPrzed zabawą andrzejkową odbyło się głosowanie -na salę gimnastyczną marzeń. Przewodniczący klas mogli wrzucić  propozycje rówieśników do skrzynki, ustawionej przy wejściu do szkoły w dn. 26.11-28.11. Oczekiwano, że w  głosowaniu zostaną wyłonione najlepsze propozycje.Na zabawie andrzejkowej  odbył się  konkurs pt. „Bądź widoczny po zmroku”. Na dyskotece jury wybrało po trzech uczniów ( w każdej grupie wiekowej), którzy w interesujący sposób byli widoczni w ciemności. Zwycięscy uczniowie otrzymali małe upominki i słodkości. Ci, którzy byli mniej widoczni w ciemności,  mogli liczyć na cukierki.Na dyskotece Rada Rodziców ogłosiła wynik i wręczyła nagrody w związku z konkursem „Klasy na medal”, dotyczącego najlepszych wyników wpłat od września na fundusz RR.25 listopada –  Obchody Dnia MisiaTradycyjnie tego dnia Samorząd Uczniowski zaprosił do udziału w Dniu Misia. Tego dnia uczniowie, którzy posiadali pluszowego misia, mogli liczyć na usprawiedliwienie z powodu braku pracy domowej lub na zwolnienie z odpowiedzi.  Ten długo wyczekiwany dzień cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów.
21 listopada – Dzień życzliwościW dniu 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Samorząd patronował  temu przedsięwzięciu. Były miłe sentencje z cukierkiem przy wejściu, drzewo i ławeczka życzliwości, plakaty i konkurs na kartkę dla pracownika szkoły.  Był to miły dzień, gdyż mogliśmy spotkać uczniów dzielących się miłym słowem, a nawet takich, którzy zaśpiewali piosenkę dla grona pedagogicznego.
W związku z konkursem na plakat w obchodzonym w  Dniu Życzliwości,  Samorząd Uczniowski przyznał po 10 punków  w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa” następującym klasom:4a, 5a, 5c, 5h, 5f, 6d, 8c, 8d.
8 listopada – uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej szkoleTego dnia odbył się uroczysty apel, który został nadany przez szkolny radiowęzeł od godz. 11.00, a  11.11 wszyscy nauczyciele z uczniami odśpiewali hymn w klasach.SU zorganizował też drugą edycję konkursu „Bake off”- dla  Niepodległej” – w barwach narodowych. Wszyscy mogli poczuć wspaniały smak niepodległości, próbując smakołyków w barwach narodowych: biało-czerwonych. Wyroby kulinarne można było zakupić za symboliczną kwotę na zorganizowanym w szkole patriotycznym kiermaszu. Jury z trudem wyłoniło zwycięskie klasy, gdyż kulinarne wyroby  były smaczne, pięknie udekorowane i spełniały  patriotyczne kryteria: I miejsce: Antek Kacprzyk z klasy IVA- ciasto z orzełkiemII miejsce: ciasto orzełek z kl. VEIII miejsce Julia Jędrych z kl. IVBWyróżnienia:Kl. IIC – serceKl. IVA Michał Dymek – szarlotkaKl. VG Pola Podębiak Kl. VJ galaretkaKl  VIA – ciasto flagaKL  VIE – narodowe ciasto malinowo-kokosoweKl. VIIIB Hania Łukasiak   Pozostałe klasy, które wzięły udział w patriotycznym konkursie: KLASY 4: 4A, 4BKLASY 5: 5A, 5C, 5G, 5H, 5E, 5JKLASY 6: 6A, 6B, 6D, 6EKLASY 7; 7A, 7DKLASY 8: 8C GRATUJEMY ZWYCIĘZCOM! Fundusz ze sprzedaży patriotycznych wyrobów będzie przeznaczony na działalność SU ( finansowanie nagród w konkursach), a część sumy  zostanie  przekazana na zakup darów dla kombatantów na kresach wschodnich..Tego dnia nauczyciele oraz uczniowie kl. I-VIII mieli przypięte kotyliony do odświętnych ubrań. Przyznano punkty w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa”  uczniom  za ilość przypiętych symbolów narodowych do ubrań.Wszystkim klasom zaangażowanym w konkursie zostało przyznane też po 10 pkt. w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa”SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM, NAUCZYCIELOM, RODZICOM ZA ZAANGAŻOWANIE W DNIU PATRIOTYCZNYM.

„Pumpkin Feast”W dniach 4.11-8.11. odbył się konkurs lampionu z dyni czyli „Pumpkin Feast”.Konkurs polegał na przygotowaniu interesującego  lampionu z dyni. Zadaniem uczniów klas było wykonanie lampionu w celu głosowania i wyłonienia jednej dyni na konkurs.Wystawa lampionów odbyła się po lewej stronie wejścia do budynku,  za małym ogrodzeniem.A oto wynik konkursu lampionu z dyni ‘’Pumpkin Feast”:
I miejsce:
kl. 5E Filip Henobel i Konrad Kudlek oraz
kl. 5B Jakub StępieńII miejsce:
kl. 4a; Emilia Budna, Ola Nawara, Agata Trzcińska
kl. ? klasa – wykonawca nieznany- dynia z toporkiemIII miejsce:
kl.6A: Maja Lewandowska oraz
kl.kl.6D: Ania i Marta StefańskaWyróżnienia:
kl. VE Bartosz Zdziech
kl. 5B: Michał KurpiewskiKażda klasa biorąca udział  w konkursie zdobyła po 5pkt.w całorocznym konkursie „Aktywna Klasa”.Dla zwycięzców przewidziane były dyplomy i drobne upominki.       GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I DZIĘKUJEMY KLASOM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE !*****************************************************************************************PaździernikDnia 15.10 odbył się konkurs „Bake off”- z okazji Dnia Nauczyciela, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski dla klas 2-8. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować ciasta o tematyce szkolnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Wybrane osoby sprzedawały ciasta na kiermaszu jednak nauczyciele, w dniu swojego święta, nie musieli płacić za słodkości.
Okazało się, że klasy biorące udział w konkursie otrzymały równą ilość głosów, gdyż wszystkie smakołyki były przepyszne i barwnie udekorowane w w/w tematyce! Decyzją SU wszystkim klasom, biorącym udział w konkursie, zostało przyznane po 10 pkt w całorocznym konkursie ” Aktywna Klasa”. Oprócz punktów, wykonawcy wypieków otrzymali słodkie upominki. W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących klas:Klasy 2-3:Kl.3 B ,kl. 3 C, kl. 3 E:Klasy 4-8:

 • 4A, kl .4B
 • 5A, kl. 5C,kl. 5E, kl. 5h, kl. 5J
 • 6A,kl. 6B, kl. 6D,  kl.6F
 • 7D, kL.7F
 • 8A, kl. 8B, kl. 8C, kl. 8D

Podziękowania dla wszystkich młodych cukierników!Część smakołyków została sprzedana i zasiliła fundusz uczniowski, z którego będą finansowane  nagrody w różnych konkursach organizowanych przez SU w naszej szkole.^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^WrzesieńWe wrześniu zostały ogłoszone nowe wybory przewodniczących do Samorządu Uczniowskiego. Chętni uczniowie z klas VI – VIII mogli zgłosić swoje kandydatury, a społeczność szkolna mogła zapoznać się z propozycjami nowych liderów.  W dniach 25.09-27.09 odbyły się wybory i każdy uczeń mógł oddać swój głos na wybranego przez siebie kandydata.Największą liczbę głosów zdobyły uczennice z kl. 8A: Julia Gierczak oraz Zuzanna Roguska, które zgodnie z oczekiwaniami społeczności szkolnej  zostały przewodniczącymi SU.Zastępcą przewodniczących została Amelia Gradowska z kl. 8C.Pozostali kandydaci: Hanna Lukasiak z kl. 8B oraz Aleksander Kobera i Grzegorz Wnuk z kl. 7B weszli do rady SU.Nadal opiekę nad  Samorządem Uczniowskim będą sprawować nauczycielki: Marzenna Marciniak i Małgorzata Topczewska.
#################################################################ROK SZKOLNY 2018/19CZERWIECZ przyjemnością ogłaszam wynik rozstrzygniętego, całorocznego konkursu ” Aktywna Klasa”, który został ogłoszony i zorganizowany przez Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2018/19. Przez cały rok uczniowie klas IV-VIII rywalizowali o ten tytuł angażując się w życie społeczności szkolnej.

Ocenie na punkty, podlegało zaangażowanie, udział uczniów w różnorodnych przedsięwzięciach i konkursach: o charakterze: edukacyjnym, patriotycznym, kulturalnym i integracyjnym, organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

W punktacji całorocznego konkursu, były także brane pod uwagę: udział klas w różnych akcjach charytatywnych oraz poziom ich czytelnictwa.

Uczniowie klas, na bieżąco mogli monitować wynik konkursu, gdyż przyznawane punkty klasom w poszczególnych konkurach przez SU, były nanoszone na arkusz, zamieszczony w gablocie Samorządu Uczniowskiego na parterze, w holu szkoły.

Przez cały rok szkolny cztery klasy, zdobyły najwyższą liczbę punktów i otrzymały nagrody pieniężne pod koniec roku szkolnego. Oto wynik:

    I miejsce: klasa 4h  ( wychowawca: p. Jacek Bugowski, nauczyciel wspierający: p. Joanna Wierzbicka )

    II miejsce: klasa 7c  ( wychowawczyni:p. Honorata Markiewicz )

    III miejsce: klasa 8a ( wychowawczyni: p. Bożena Gołos )

    IV miejsce: klasa 7a ( wychowawczyni: p. Anna Bańczyk )

Nagrody pieniężne dla zwycięskich klas zostały ufundowane ze środków finansowych, zdobytych przez Samorząd Uczniowski, w organizowanych przez niego konkursach ( w szczególności kilku edycjach konkursu ” Bake off”) w ciągu całego roku szkolnego. Najlepsza klasa otrzymała dodatkowo puchar przechodni „Aktywna Klasa”.

ZWYCIĘSKIM KLASOM I ICH WYCHOWAWCOM GRATULUJEMY NIE TYLKO ZWYCIĘSTWA ALE RÓWNIEŻ ZAANGAŻOWANIA W ŻYCIE SZKOŁY I PRACY NA RZECZ INNYCH !

KWIECIEŃ 2019 r.^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^Dnia 2.04 została zorganizowana już trzecią edycja konkursu ” Bake off”. Wydarzenie to miało na celu uhonorowanie Światowego Dnia Autyzmu (wypadającego 02.04) i zostało zorganizowane w formie kiermaszu połączonego z konkursem na najciekawszy wypiek. W tej odsłonie konkursu zadaniem uczestników było przygotowanie ciasta z niebieskim ubarwieniem. A czemu z niebieskim? – ktoś zapyta, a to dlatego, że niebieski kolor to symbol tego dnia oraz symbol Dnia Autyzmu. Ciast było całkiem sporo, może nie aż tak dużo jak w pierwszych dwóch edycjach, jednak nasi uczniowie jak zwykle spisali się i przygotowali smakowite wypieki. Fundusz ze sprzedaży ciast zostanie przekazany na nagrody dla uczniów w konkursach organizowanych przez SU oraz na działania Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczący oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy przygotowali wypieki, ale także i tym, którzy je zakupili.

Marzec 2019 r.^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^21.03 Pierwszy Dzień Wiosny oraz obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

To mógł być dzień jak co dzień, jednak samorząd uczniowski nie mógł na to pozwolić, a to dlatego, że 21.03 to pierwszy dzień wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa! Z tej okazji przewodniczący samorządu zorganizował parę akcji. Po pierwsze dzień piżamy, czyli kreatywna forma obchodzenia pierwszego dnia wiosny. Każdy uczeń mógł przyjść do szkoły w piżamie lub w wiosennym stroju !
Drugim obchodzonym przez społeczność szkolną świętem był Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli dzień skarpety nie do pary. W tym roku samorząd bardzo wypromował to wydarzenie. Uczniowie pod przewodnictwem Pani Joanny Wierzbickiej zorganizowali kiermasz ciast oraz dekoracji związanych z kolorowymi skarpetkami. Ktoś zapyta: a jaki związek maja skarpetki z tym wydarzeniem? Otóż skarpetki (kolorowe, nie do pary) to symbol tego dnia, na dodatek to nic trudnego założyć kolorowe skarpetki, a dzięki temu wesprzeć akcję oraz okazać solidarność z osobami z zespołem downa. Tego dnia odbył się również quiz wiedzy o zespole downa. Reprezentanci klas musieli wykazać się sporą wiedzą na temat zespołu downa aby wygrać w konkursie.
Ogółem pierwszy dzień wiosny wypadł radośnie! Prawie wszyscy uczniowie,  a nawet i niektórzy nauczyciele mieli skarpetki nie do pary ! Wiele osób przyszło na lekcje ubranych w piżamy a zdarzały się klasy z prawie stuprocentowym ubiorem uczniów w piżamy !  Wygląda to niesamowicie ! W tym dniu klasy mogły zdobyć punkty do całorocznego konkursu aktywna klasa za: udział w przebraniu w piżamy i skarpetki oraz za wysokie miejsce w quizie. Przewodniczący samorządu uczniowskiego pragną podziękować każdemu kto włączył się w wiosenną zabawę!

                                                                                    Hubert Bardian
Dzień Świętego Patryka
Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Jako, że kalendarzowo wypadł on w niedzielę (17.03), zdecydowaliśmy się go celebrować w piątek (15.03). W tym roku SU podjął się wyzwania zorganizowania paru konkursów.    Na piętrze odbywał się konkurs zbierania koniczynek, liczyła się nie tylko szybkość, ale i ilość zebranych koniczynek,zaś na parterze uczniowie współzawodniczyli w konkursie  „QR Run”, polegającym na odnajdywaniu tzw. przystanków, przy których wisiały specjalnie stworzone kody QR. Uczniowie skanowali kody za pomocą telefonów, a następnie rozwiązywali quizy o Dniu Św. Patryka (które wyświetlały się na telefonach po zeskanowaniu kodu). Konkurs wypadł naprawdę dobrze, chociaż pojawiły się pewne się pewne problemy techniczne. Do konkursu ”QR Run” oraz do konkurencji zbierania koniczynek zostało zaproszonych po 2 reprezentantów z każdej klasy. Było ok. 40 uczniów (20 do ” QR Run” i 20 do zbieranie koniczynek). Konkursy dla starszych uczniów organizowali przewodniczący samorządu uczniowskiego. Jakub Mierzwa oraz główny organizator Hubert Bardian. Przy rozwieszaniu QR kodów, oraz koniczynek pomogli również uczniowie: Lena Szymańska oraz Krzysztof Bielik.    Akcja wypadła bardzo dobrze, co najważniejsze wszyscy się świetnie bawili. W tym dniu wiele uczniów przyszło do szkoły w zielonych ubraniach, co poszerzyło skalę naszej zabawy. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawach oraz za włączanie się w akcje Samorządu Uczniowskiego!                                                                                                                                                             Hubert Bardia
Luty 2019 r.^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^Dzień Myśli Braterskiej (World Thinking Day)W dniu 22 lutego obchodziliśmy Dzień Myśli Braterskiej (World Thinking Day). To święto przyjaźni corocznie celebrowane jest przez harcerzy i skautów na całym świecie.W naszej szkole uczciliśmy ten dzień.
Samorząd Uczniowski w porozumieniu z Dyrekcją zaproponował, aby 22 lutego zuchy, harcerze i skauci przyszli do szkoły w mundurkach i/lub chustach harcerskich.Każdy uczeń ubrany w strój harcerski, został nagrodzony prawem skorzystania z tzw. szczęśliwego numerka. Tego dnia można było zobaczyć wielu zuchów i harcerzy. Dzień ten przypadł sporej grupie uczniów do gustu.
Walentynki

Tradycją już jest, iż co roku 14. 02, na walentynki samorząd organizuje tak zwaną pocztę walentynkową. W tym roku również nie zapomnieliśmy o tym wydarzeniu. Od poniedziałku do porannych godzin czwartku przy wejściu do szkoły stało piękne pudełko przygotowane przez uczennicę klasy 6g Anię K., do którego wszyscy chętni mogli wrzucać laurki i listy do swoich sympatii, przyjaciół czy nauczycieli. Ilość laurek przerosła nasze oczekiwania, było ich mnóstwo! Na szczęście na większości walentynek było napisane do kogo one mają trafić i z której klasy są Ci szczęściarze 😉 Niestety, było parę  kartek bez adresatów, które nie zostały dostarczone. W sortowaniu i dostarczaniu kartek do adresatów zaangażowali się  uczniowie: Magda Sołkowicz, Lena Szymańska, Jakub Mierzwa i Hubert Bardian.Najwięcej liścików otrzymali uczniowie klas piątych ! Miłym zaskoczeniem była też duża liczba walentynek dla nauczycieli. Ogółem akcja wypadła bardzo pozytywnie, często witał uśmiech na twarzach uczniów, no bo jak tu się nie wzruszyć, widząc słodkie wiersze np. autorstwa  drugoklasistów czy trzecioklasistów.W imieniu całego samorządu uczniowskiego pragnę podziękować wszystkim osobom, które wrzuciły piękną walentynkę do pudełka, przyłączając się do wydarzenia UTY
Styczeń 2019 r.^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^Projekt pomocy koleżeńskiej

W styczniu przedstawiciele  Samorządu Uczniowskiego zorganizowali projekt pomocy koleżeńskiej: w odrabianiu lekcji, wyjaśnianiu treści programowych dla chętnych do nauki uczniów. Uczniowie, mogą  korzystać z pomocy koleżeńskiej uczniów-korepetytorów. Mają możliwość nawet nauczyć się innych języków obcych. Zajęcia zostały  zorganizowane w świetlicy i w bibliotece.Chętni uczniowie do nauki, mogą zapisać się na listę w sekretariacie, w oparciu o harmonogram wywieszonych propozycji pomocy koleżeńskiej, zaproponowanych przez uczniów-korepetytorów.

Jednocześnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypominają przewodniczącym klas IV-VIII, o możliwości zgłoszenia projektu, konkursu na rzecz społeczności szkolnej.
odpowiedzialny za projekt: Hubert B. z kl. 8a

Pomoc koleżeńska

Konkurs „QR run”Dnia 24 01 odbył się konkurs „QR run” rozwiązywania łamigłówek. W konkursie wzięli udział uczniowie z kl. IV-VIII. Konkurs został zorganizowany przez SU i polegał na rozwiązywaniu łamigłówek za pomocą ściągniętych kodów na smartfony. Uczniowie mieli za zadanie odszukać jak najszybciej kody umieszczone w różnych częściach szkoły. Zabawa wyzwoliła wiele pozytywnych emocji u uczniów. A oto wynik konkursu:
I miejsce: kl. 8D
II miejsce: kl. 5f
III miejsce: kl 4f
Zwycięskim klasom gratulujemy i w ten sposób uczniowie tych klas zdobyli po 5 pkt w całorocznym konkursie „Aktywna Klasa”!
Pozostałym klasom, biorącym udział w konkursie z: 4c, 4J, 5b, 5E, 7a, 7b, 8a, 8b zostało przyznanych po 4 pkt. w całorocznym konkursie ” Aktywna klasa”.
Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

GRUDZIEŃ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^Samorząd Uczniowski, wraz ze świątecznymi życzeniami dla dyrekcji, wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, zarządził KOLOROWY DZIEŃ 20.12 . TEGO DNIA, POSIADANIE CZERWONEJ CZAPKI MIKOŁAJA usprawiedliwiało uczniów od nieprzygotowania z pracy domowej. Uczniowie lubią takie dni w szkole.Tradycyjnie, Samorząd Uczniowski, dzień 4.12 ogłosił dniem obchodów SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI.Biała wstążka przypięta do ubrań uczniów i nauczycieli była znakiem solidarności z osobami niepełnosprawnymi. Przewodniczący klas sprawdzili ilość białych wstążek przypiętych do ubrań uczniów.Tego dnia, Samorząd Uczniowski zorganizował też międzyklasowy quiz wiedzy o niepełnosprawności w formie kahoot.
W celu przygotowania się do quizu, uczniowie mogli przez tydzień obejrzeć film o w/w tematyce, który znajdował się na pulpitach komputerów w klasach.
Za udział w akcji zostały przyznawane kolejne punkty klasom w całorocznym konkursie „Aktywna klasa”.

Listopad 2018 r.^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^23.11 Obchody Dnia MisiaTradycyjnie piątek 23 XI w naszej szkole SU ogłasza Dniem Misia. Tego dnia uczniowie, którzy posiadali pluszowego misia, mogli liczyć na usprawiedliwienie z powodu braku pracy domowej lub zwolnienia z odpowiedzi.
„Bake off”- Smak Niepodległej”Dnia 8.11 Samorząd Uczniowski zorganizował drugą edycję konkursu „Bake off”- Smak Niepodległej”, tym razem o charakterze patriotycznym – śladami 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wszyscy mogli poczuć wspaniały smak niepodległości, próbując smakołyków w barwach narodowych: biało-czerwonych.Jury było bardzo trudno wyłonić zwycięskie klasy, gdyż kulinarne wyroby idealnie spełniały patriotyczne kryteria. W związku z powyższym, wszystkim klasom biorącym udział w konkursie zostało przyznane po 10 pkt w ” Aktywna klasa”.Dodatkowo 3 klasom: 4 E, 4H i 6D zostały przyznane I miejsca, gdyż ich wypieki wyróżniały się walorami patriotycznymi.Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym: nauczycielom, rodzicom, uczniom (a w szczególności reprezentantom SU), dzięki którym konkurs udał się wspaniale.
Duże podziękowania należą się klasom, które wzięły w nim udział:
Kl. 2B
Klasy IV:
kl. 4A, 4B, 4C, 4E, 4G, 4H, 4I
Klasy V:
5C, 5D, 5E
Klasy VI:
6A, 6B, 6D, 6G, 6H
klasy VII:
7A, 7C, 7D,
klasy VIII:
8A,
Tego dnia zostały też przyznane punkty klasom za ilość przypiętych narodowych kotylionów do ubrań uczniów. Ilość przyznanych punktów klasom jest do wglądu w gablotce SU w korytarzu na parterze szkoły.

Październik 2018 r.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ „Pumpkin Feast”W dniach 29.10 – 31.10  odbyła się  prezentacja lampionów z dyni w związku z konkursem   ‘’Pumpkin Feast”. Konkurs polegał na przygotowaniu  najciekawszego lampionu z dyni.Każda klasa miała możliwość wykonania lampionów i dokonania wyboru  jednego z nich  na konkurs. Lampiony pięknie się prezentowały  i zostały ustawione przy wejściu do szkoły. Dyniowe lampiony zostały  ocenione:I miejsce:

 • IVE     VIG     VIIA

II miejsce:Kl.  IVC     IVJ        VD  III miejsce:IVF       VC        VIICWyróżnienia zdobyły następujące klasy:IVH           VA             VB            VE            VIA            VIB             VIIB              VIIDWszystkie klasy, które wzięły udział w konkursie zdobyły po 5 pkt. w całorocznym konkursie „ Aktywna Klasa”.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

„Bake off”

Dnia 12. 10 18 Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs wypieków ” Bake off” z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Uczniowie klas mogli przygotować w domu jeden wypiek (ciasto lub deser, ciasteczka etc.) . 
 
Smakołyki zostały ocenione przez jury, złożone przez nauczycieli i reprezentację uczniów. Wszystkie wypieki były smaaaakowite, estetyczne i pomysłowe. 
 
Klasy, które wzięły udział w konkursie otrzymały po 7 pkt. w całorocznym konkursie ” Aktywna Klasa”:
 
Kl IV:    G, H, E
KL.V:    A, B, C, D, E, F
KL.VI:   A, D, E, F, G
KL.VII:  A ,B, C, D
KL.VIII: A, D
 
Na przerwach, na szkolnym korytarzu  odbył się wielki kiermasz wypieków i można było za symboliczne kwoty spróbować fantastycznych wypieków. Fundusz ze sprzedaży smakołyków zasilił konto Rady Rodziców i zostanie on przeznaczony na potrzeby uczniów naszej szkoły.
 Nauczyciele serdecznie dziękują uczniom za wielkie zaangażowanie w organizację konkursu ” Bake off”.
 

****************************************************************************Wrzesień 2018 r.Dnia 25.09 odbyły się wybory przewodniczących kl. IV-VIII do Samorządu Uczniowskiego.
Największą liczbę głosów zdobyli:
Julia Gierczak z kl. VIIa oraz Kuba Mierzwa kl. VIIIa
Hubert Bardian z kl. VIIIa zdobył drugie miejsce w wyborach.
Tych troje wybranych uczniów będzie przewodniczyło działaniom Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/19.
Gratulacje !
Opieką nad gablotką SU, już kolejny rok, podjęła się Anna Kurowska z kl.VIg.*****************************************************************************

Szkoła z Klasą