Wars i Sawa

 

W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole, kontynuowany był program wspierania uzdolnionych uczniów. Nauczyciele przygotowywali uczniów do udziału w konkursach przedmiotowych, sportowych, artystycznych, na szczeblu szkolnym, dzielnicowym, warszawskim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym (szczegółowe informacje o konkursach i laureatach na bieżąco były umieszczane na stronie szkoły).

Nauczyciele realizowali indywidualizację procesu nauczania. Każdy uczeń mógł liczyć na wsparcie swoich nauczycieli w rozwijaniu pasji i talentów.

Uczniowie brali udział w dodatkowych zajęciach rozwijających prowadzonych przez kadrę pedagogiczną.

Uczniowie, którzy realizowali swoje pasje poza szkołą, otrzymali Indeksy Qlturalne, aby móc dokumentować swój udział w zajęciach (pieczątka potwierdzająca udział dziecka w zajęciach).

Jak co roku, uczniowie wyróżnieni przez wychowawców otrzymali indeks na bezpłatny udział w zajęciach Bródnowskiego Uniwersytetu Dzieci organizowanych przez Dom Kultury Świt.  W tym roku po raz pierwszy uczniowie klas siódmych otrzymali voucher na bezpłatny udział w wybranych z oferty DK Świt zajęciach , przez okres jednego miesiąca.

Nominowanym uczniom gratulujemy, a pozostałym życzymy samych wspaniałych intelektualnych przygód oraz sukcesów.

Nauczyciele i wychowawcy SP 112

*************************************************************************************************

,,Rękodzieło”

W ramach programu Wars i Sawa – wspieramy uczniów uzdolnionych, chętni uczniowie klasy III C uczestniczą w zajęciach artystycznych ,,Rękodzieło”.

W czasie zajęć uczniowie poznają różnorodne techniki wykonywania prac ręcznych, różne techniki plastyczne. Powstają piękne, nietuzinkowe prace.

Dzieci uczą się również pracy w grupach i zespołach. Często wykonują jedną zbiorową pracę. Wszyscy pracują na wspólny efekt.

***********************************************************************************************************

INDESKS KULTURALNY

***********************************************************************************************************

NAUKOWE KOŁO TERENOWE

NAUKOWE KOŁO TERENOWE w sobotę 21 października 2017r odwiedziło Muzeum Łowiectwa i Myślistwa w Warszawie w Łazienkach Królewskich.

W Muzeum uczniowie obejrzeli wystawy stałe przyrodnicze, ukazujące często rzadkie i zagrożone, zwierzęta i ptaki polskie oraz faunę egzotyczną.

W Muzeum są także ekspozycje historyczne, uczniowie obejrzeli Polski salon myśliwski XIX/XX wieku prezentujący trofea i przedmioty sztuki. Wystawy wzbogacone były w efekty dźwiękowe, dzieci słuchały odgłosy ptaków.

IMG_20171021_123817

IMG_20171021_115010 IMG_20171021_120444 IMG_20171021_120829 IMG_20171021_124838 IMG_20171021_124858 IMG_20171021_130133 IMG_20171021_130428 IMG_20171021_130442

 

 

 

 

 

********************************************************************************************************

We wrześniu (23.09.2017) NAUKOWE KOŁO TERENOWE  udało się na XXI Festiwal Nauki „SAPERE AUDE” w siedzibie PAN w Pałacu w Jabłonnej.

Naukowe Koło terenowe – wrzesień

 

*************************************************************************************************************

BRÓDNOWSKI UNIWERSYTET DZIECI

zaprasza uczniów SP 112

na wykłady organizowane w Domu Kultury ‘’Świt’’.

Zajęcia prowadzone przez wybitnych naukowców,

pasjonatów wiedzy w określonej dziedzinie

gwarantują  intelektualną, fascynującą podróż w świat nauki.

 

Plan wykładów 2017/2018 semestr I

BIOLOGIA

Nie tylko stek może być krwisty – Wykład też

dr Agnieszka Podlaska (23 września)

KULTUROZNAWSTWO

Kolumbia – niezwykły kraj Ameryki Południowej

Marek Łasisz (7 pażdziernika)

FIZYKA

Papierowy fizyk

Marcin Sadowski (21 października)

ARCHEOLOGIA

Starożytyny Egipt – tajemnice Wezyra Merefnebefa

Agnieszka Kowalska (4 listopada)

BIOLOGIA

Ziemia  – Nasza Planeta. Co możemy dla niej zrobić, żeby żyło się nam lepiej?

Beat Cymerman ( 18 listopada)

NEURONAUKA

Emocje w naszym mózgu, czyli po co się boimy, gniewamy i lubimy.

dr Paweł Boguszewski (2 grudnia)

ASTRONOMIA

Jak daleko jest kosmos?

Dr Stanisław Bajtlik (16 grudnia)

BIOLOGIA

Robak, robakowi robakiem  – Jak to z tymi pasożytami bywa?

Dariusz Kucharski (13 stycznia)

 

Uczniowie, którzy otrzymali w czerwcu 2017 r. Indeksy, uczestniczą w wykładach bezpłatnie (dotyczy I semestru).

 Szczegółowe informacje  na stronie Domu Kultury Świt.

Izabela Woszczek

ROK SZKOLNY 2016/17

W roku szkolnym 2016/2017 kontynuowaliśmy wspieranie naszych uczniów uzdolnionych.

Na terenie szkoły nauczyciele prowadzili zajęcia rozwijające uczniów, starając się wesprzeć ich w rozwijaniu zdolności, a także pomóc w odkrywaniu indywidualnych predyspozycji, talentów i możliwości.

Nauczyciele przygotowywali uczniów do  konkursów szkolnych, międzyszkolnych, dzielnicowych, wojewódzkich, a także międzynarodowego konkursu matematycznego Kangur. Mamy wielu laureatów. Wyniki konkursów na bieżąco prezentowane były na stronie szkoły w zakładce ,,Konkursy przedmiotowe’’.

Na terenie szkoły prowadzone były różnorodne zajęcia prowadzone przez firmy zewnętrzne, których celem było rozwijanie i odkrywanie zdolności, a także zachęcanie uczniów do aktywnych, twórczych działań po lekcjach. Oferta zajęć była prezentowana na stronie szkoły oraz  tablicach informacyjnych.

Niezmiernie miło nam poinformować, że po raz kolejny nagrodziliśmy naszych uczniów nagrodą w postaci indeksu. Indeksy otrzymali  uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce oraz wyróżniający się wzorową postawą uczniowską.

Indeks gwarantuje bezpłatny udział w zajęciach  (semestr I 2017/2018) organizowanych przez Dom Kultury Świt w ramach Bródnowskiego Uniwersytetu Dzieci.

Gratulujemy uczniom nagrodzonym oraz wszystkim naszym uczniom. Każdy z nich, bez wyjątku, odniósł sukces na miarę swoich możliwości.

Rodzicom i uczniom życzymy pogodnych, bezpiecznych wakacji, a w nowym roku szkolnym czekamy na wszystkich, by wspólnie rozpocząć intelektualną przygodę na Zaułku.

                                                                                                                           Koordynatorzy

Sylwia Łopińska

Izabela Woszczek

 

*******************************************************************************************************

ROK SZKOLNY 2015/16

W roku szkolnym 2015 /2016 kontynuujemy program Wars i Sawa.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach organizowanych w naszej szkole.   Informacje dotyczące konkursów zamieszczone są w zakładce Konkursy szkolne.

Od trzech lat w naszej szkole podejmowane są działania wspierające uczniów uzdolnionych w ramach Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych Wars i Sawa.

W szkole prowadzimy szereg kół zainteresowań uwzględniających potrzeby i zainteresowania naszych uczniów (wykaz kół zainteresowań i zajęć rozwijających znajduje się w gablocie szkoły).

W ramach programu podjęliśmy współpracę z licznymi placówkami kulturalno – oświatowymi m. st. Warszawy, które oferują ciekawe zajęcia dla uczniów chcących rozwijać swoje zainteresowania.

Zachęcamy się do zapoznawania się z aktualnymi ofertami zajęć (plakaty, ulotki znajdują się na tablicy ogłoszeń  – za głównym wejściem do szkoły).

 

 

 

 

*************************************************************************************************************
ROK SZKOLNY 2014/15

W roku 2014/2015 kontynuujemy program Wars i Sawa.

1. Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych pod patronatem Warsa i Sawy w roku szkolnym 2014/2015 harmonogramkonkursowwarsisawa

2. Oto zajęcia, które organizujemy dla dzieci zajeciawarsisawa2014

3. Miejsca odkrywania talentów miejscaodkrywaniatalentow

4. WARS I SAWA w klasie II C oraz III C – warsztaty ornitologiczne.Dnia 27 lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty ornitologiczne pod patronatem Warsa i Sawy. Uczniowie klasy drugiej oraz trzeciej dowiedzieli się wszystkiego o sowach. Ciekawe zajęcia poprowadziła wiceprezes Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków, p. Dorota Zielińska.

zdjecieornitologia1ornitologia3 ornitologia2

6. Dnia 23 marca w klasie III C odbyły się warsztaty wielkanocne. Z Warsem i Sawą uczniowie rozwijali swoje zdolności artystyczne. Powstały piękne, ręcznie zdobione pisanki. Dzieci były bardzo dumne z efektu końcowego swoich małych arcydzieł.

012

7. 25 marca klasa III C z Warsem i Sawą pojechała do Powsina pogłębiać swoją wiedzę botaniczną. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat różnego rodzaju gatunków roślin. Zwiedzaliśmy Ogród Botaniczny. Oprócz wielu gatunków kwitnących roślin znaleźliśmy również wiosnę. Największą atrakcją było jednak przygotowywanie preparatów mikroskopowych i oglądanie ich. Mieliśmy wielkie szczęście – mogliśmy obserwować dafnię, która po zimie obudziła się głodna i oczyszczała staw zjadając glony, bakterie i zawiesinę organiczną. Zobaczyliśmy również co żyje w wodzie zbiorników stojących. Były to nicienie – bardzo dobrze widoczne pod mikroskopem. Chyba nikomu nie przyjdzie do głowy pomysł, że woda w stawie może być czysta. Bogatsi o nowe doświadczenia, zmęczeni i głodni wróciliśmy do szkoły.

powsin

***********************************************************************************************************

ROK SZKOLNY 2013/14

28.10.2013 r. w Centrum Nauki Kopernik już po raz czwarty odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów Prezydenta m. st. Warszawy WARS I SAWA szkołom, które uzyskały pozytywną ocenę kapituły.

W imieniu całej społeczności naszej szkoły Certyfikat odebrały: pani Dyrektor Alicja Waś  i koordynator projektu oraz uczennica Paulina Rydzewska.

Pierwsze Certyfikaty Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA przyznano we wrześniu 2010 r. Dziś do warszawskiej sieci szkół wspierających uczniów uzdolnionych należą 154 szkoły. Nauczyciele cyklicznie wymieniają doświadczenia w ramach spotkań „Kreatywne biesiady u WARSA i SAWY, uczestniczą w letnich seminariach oraz warsztatach metodycznych „Vademecum nauczyciela ucznia zdolnego” oraz korzystają z oferty tematycznej samorządowego ośrodka doskonalenia nauczycieli Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Certyfikat znajduje się na stronie głównej szkoły.

 

Szkoła z Klasą