Rok szkolny 2021/22

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Regulamin konkursu  – etap szkolny

***************************************************************************

BIBLIJNA AKADEMIA NAJMŁODSZYCH 2021 – 2022 (BAN 2022)

Zachęcamy do udziału w konkursie religijnym BAN przeznaczonym dla uczniów klas  IV – VIII szkół podstawowych.

****************************************************************************

Regulamin konkursu „Powstanie Warszawskie”.

Zespół Historyków ogłasza KONKURS HISTORYCZNY dotyczący Powstania Warszawskiego.

1. Organizatorzy:

Organizatorami konkursu jest Zespół Historyczny Szkoły Podstawowej nr 112 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Kownackiej w Warszawie.

1. Cele konkursu:
    – zapoznanie uczniów z historią Polski
    – kształtowanie patriotyzmu i szacunku do bohaterskiego, warszawskiego czynu powstańczego 1944 roku
    – prezentacja twórczości plastycznej o wysokich walorach estetycznych
    – kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego
  2. Uczestnicy konkursu:
    Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV – VIII. Prace wykonujemy samodzielnie.
  3. Warunki uczestnictwa:
    Warunkiem uczestnictwa jest:
    a) wykonanie komiksu dotyczącego „Najmłodszych w Powstaniu Warszawskim”
    lub
    b) wykonanie pracy plastycznej lub rysunku w dowolnej technice (format minimum A4) przedstawiającego życie codzienne Powstańców w czasie Powstania Warszawskiego.
    dodatkowo można wziąć udział w:
    c) turnieju wiedzy o Powstaniu Warszawskim

Konkurs artystyczny trwa do 21.09.2021 r., pracę proszę przekazywać nauczycielom historii (w salach F03 i F103)

Konkurs wiedzy odbędzie się 1.10.2021 r., zgłoszenia do p. Magdaleny Wilczyńskiej do 29.09.2021 r.

1. Zgłoszenie prac:

– Każda praca powinna być opatrzona kartą informacyjną zawierającą następujące dane: imię, nazwisko, klasa.

– Prace oddane na konkurs nie będą zwracane.

– Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną wywieszone na szkolnym korytarzu.

– Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do reprodukowania prac oraz publikowania w środkach masowego przekazu.

– Prace zakwalifikowane na konkurs stanowią własność Organizatorów.

Turniej wiedzy:

Wiedza dotycząca Powstania Warszawskiego będzie ograniczała się do:

– podręcznika Nowej Ery „Wczoraj i Dziś” (Akcja „Burza i powstanie warszawskie” s. 80-85).

– książek: „Kamienie na Szaniec” A. Kamińskiego oraz „Mały Powstaniec”, S. Sławiński.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, pytań, uwag, proszę o kontakt na następujący

adres: mwilczynska@sp112.waw.pl