Wolontariat w szkole

Regulamin Wolontariatu SP 112

ROK SZKOLNY 2020/21

***************************************************************************

Dzień Ziemi

Akcja – Sprzątanie Świata

 

Serdeczne podziękowania dla Wolontariuszy Naszej Szkoły oraz ich Rodzin, którzy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w akcji Sprzątania Świata w dniu 8 maja 2021 przy ulicy Chudoby.

 

 

**************************************************************************

Pola Nadziei

W tym tygodniu Wolontariuszki z klasy 5B posadziły Pola Nadziei, które na wiosnę cudownie zakwitną. Będą zachęcały społeczność naszej szkoły do zaangażowania się w pomoc dla ludzi cierpiących.

 

**************************************************************************

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim zaangażowanym: Radzie Rodziców, Pani Katarzynie Tomalak, reprezentacji SU, Panu Robertowi Praszczorukowi i Panom konserwatorom oraz Wolontariuszom, którzy przyczynili się do tego, żeby mogła odbyć się zielona akcja – uroczystego sadzenia drzew przy naszej szkole w odpowiedzi na apel Miasta Stołecznego Warszawy oraz Klubu Gaja. Była to 4 edycja akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy”.

***************************************************************************

 

**********************************

ROK SZKOLNY 2019/20

***************************************************************************

Z przyjemnością informujemy, iż uczniowie klasy 8b wykazali się zaangażowaniem, współpracą i odpowiedzialnością podczas udziału w charytatywnej akcji Serce za Serce realizowanej w dniach 5-7 lutego 2020. Chłopcy swoimi działaniami wsparli Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie przy ul. Tykocińskiej. Wyrażamy przekonanie, że działania zaangażowanych uczniów przyczyniły się do popularyzowania działań na rzecz osób potrzebujących i były przykładem wartościowego przepływu młodzieńczego zapału i energii. Anna Jurczak –

Nowakowska i Katarzyna Sołkowicz

 

*****************************************************************************

 

***************************************************************************************

Wolontariat SP 112 uprzejmie informuje, że począwszy od 22 stycznia 2020 do 7 lutego 2020 będziemy prowadzić akcję charytatywną dla Fundacji Redemptoris Missio „Kup Pan Szczotkę”. W poniedziałki i środy będziemy zbierać pasty i szczoteczki do zębów.
Z góry DZIĘKUJEMY za życzliwość i przychylność.
Z wyrazami szacunku
Wolontariat SP 112 

 

****************************************************************************************

Góra Grosza to pomoc dla dzieci wychowujących się poza własną rodziną, która ma już 20 lat. Nasza Szkoła od wielu lat uczestniczy w tej akcji charytatywnej. W tym roku również przystąpiliśmy do zbiórki. W grudniu Wolontariusze będą zbierać monety groszowe.
Z serca dziękujemy za każdy grosik i wszystkich zachęcamy, żeby przyłączyli się do akcji.
Opiekunowie Wolontariatu SP 112 wraz z Wolontariuszami
 

 

****************************************************************************************

Grudzień 2019

Wolontariusze SP 112 wraz z Opiekunem i Panią Dyrektor Alicją Waś uczestniczyli w Mikołajkowej Gali Laureatów „Ośmiu Wspaniałych” zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 356 w Warszawie.
Celem akcji jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei wolontariatu według programu wychowawczego Joanny Fabisiak „Wychowanie przez działanie”.

 

 

*****************************************************************************************

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy przystąpili do Akcji „Paczka na Kresy”organizowanej i przeprowadzanej przez Fundację „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”. W dniach 25 listopada 2019 do 3 grudnia 2019 Wolontariat SP 112 przeprowadził zbiórkę produktów spożywczych z długim terminem ważności, słodyczy, środków czystości, kartek świątecznych z życzeniami. W dniu 5 grudnia 2019 zebrane dary (około 90 kilogramów) przekazaliśmy do Fundacji.

Opiekunowie Wolontariatu SP 112

*******************************************************************************************

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych. Przy tej okazji z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim Wolontariuszom i ich Wychowawcom za cierpliwość, wytrwałość i poświęcenie. Niech Dobro, którym dzieliliście się z innymi powraca do Was zwielokrotnione.

Opiekunowie Wolontariatu SP 112

********************************************************************************************

DZIĘKUJEMY Wolontariuszom SP 112, którzy przygotowywali aniołki na choinkę. Każdy aniołek to potrzebujące dziecko, dla którego zostanie przygotowany prezent. Z wdzięcznością Opiekunowie Wolontariatu SP 112

**********************************************************

Opatrunek na Ratunek

Wolontariat SP 112 uprzejmie informuje, że od 15 do 25 października 2019 będziemy zbierać na rzecz Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania będziemy prowadzić akcję charytatywną Opatrunek na Ratunek. Wolontariusze w poniedziałek, środę i piątek będą zbierać materiały opatrunkowe nowe, nieużywane i długim terminem ważności (minimum 0,5 roku) takie jak: bandaże, plastry, jałowe opatrunki, rękawice jednorazowe. Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, proszek Dermatol, igły, strzykawki, venflony, drobne sprzęty i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe albo elektroniczne, ciśnieniomierze, baterie do tych sprzętów, glukometry z paskami.

Z góry dziękujemy za każdy dar.
Opiekunowie Wolontariatu SP 112

 

*********************************************************************************

Zbiórka przyborów szkolnych

Wolontariat SP 112 serdecznie DZIĘKUJE wszystkim, którzy wsparli akcję zbiórki przyborów szkolnych dla Fundacji „Świat na tak”.
Zebraliśmy prawie 5 kartonów darów. DZIĘKUJEMY Wolontariuszom, którzy artykuły zbierali, segregowali i pakowali.
Z wdzięcznością
Opiekunowie Wolontariatu SP 112

 *****************************************

ROK SZKOLNY 2018/19

 

******************************************************************************

Parafialny Dom Opieki ,,Samarytanin”

Dnia 5 kwietnia uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą i nauczycielem wspierającym pojechali do Parafialnego Domu Opieki ,,Samarytanin” w Warszawie. Aby wnieść szczególną radość w serca pensjonariuszy na czas zbliżających się Świąt Wielkanocnych, zaprezentowali krótki program artystyczny i podarowali własnoręcznie utworzone kartki z życzeniami. Wyjazd miał na celu kształtowanie wśród wychowanków postaw serdeczności i zrozumienia różnic międzypokoleniowych oraz szacunku dla osób starszych, ich bagażu doświadczeń i bogactwa przeżyć.
 
 

 

 

******************************************************************************

Z serca DZIĘKUJEMY Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję „Podaj mydło”.
Udało nam się zebrać prawie 96 kilogramów mydła
Bardzo dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, którzy ofiarnie mydła zbierali i  pakowali. 
Miło nam również przekazać podziękowania przesłane przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio Polska.
 
Z wdzięcznością 
Opiekunowie Wolontariatu SP 112
Nina Biało i Katarzyna Sołkowicz

*********************************************************************************

„Pola Nadziei”

ŻONKIL w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.

„Pola Nadziei” to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka.

Cele „Pól Nadziei” to:

– pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Ośrodka Hospicjum Domowe.

– propagowanie wśrod dzieci i młodzieży postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka.

W ramach akcji „Pola Nadziei” Wolontariusze SP 112 uczestniczyli już we wrześniu bieżącego roku szkolnego 2018/2019 w sadzeniu Pól Nadziei przed naszą Szkołą. Ponadto aktywnie w czasie roku szkolnego organizowali zbiórki pieniędzy na rzecz Hospicjum Domowego przy ul. Tykocińskiej w Warszawie, o czym informowaliśmy na bieżąco.
Z całego serca dziękujemy wszystkim, w szczególności wspaniałym Wolontariuszom, za pomoc w realizacji projektu „Pola Nadziei 2018/2019” w naszej Szkole.

Opiekunowie Wolontariatu SP 112
Nina Biało i Katarzyna Sołkowicz

 

 

*********************************************************************************

Góra Grosza – podsumowanie

Z przyjemnością informujemy, że w XIX edycji akcji Góra Grosza w roku 2018/2019 zebraliśmy 19,9 kg groszy, co stanowiło 507, 98 PLN.
Bardzo DZIĘKUJEMY Społeczności Szkoły za wsparcie tej akcji,
a Wolontariuszom za pomoc w zbiórce, segregowaniu, liczeniu, ważeniu i wysłaniu pieniędzy.

Z wdzięcznością
Katarzyna Solkowicz i Nina Biało
Opiekunowie Wolontariatu SP 112

**********************************************************************************

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy podziękowania za przeprowadzenie akcji Kup Pan szczotkę, którą prowadziliśmy w grudniu 2018. Jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJEMY za wsparcie, pomoc i okazane serce.
Jednocześnie pragniemy poinformować, że od 11 marca do 29 marca 2019 uczestniczymy w programie Podaj mydło. Zabieramy mydła w kostkach dla dzieci i młodzieży z Republiki Środkowej Afryki.
Z góry dziękujemy za wsparcie.
Wolontariusze SP 112

***********************************************************************************

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w świąteczną zbiórkę prezentów dla białołęckiego Domu Dziecka „Chata”. Wasze dary wywołały uśmiech na twarzach dzieci.

 Dziękujemy

Szkolni wolontariusze

***********************************************************************************

Akcja wolontariatu

Zapraszamy wszystkich mających potrzebę podzielenia się z dziećmi, z białołęckiego Domu Dziecka „Chata”:

  • słodyczami,
  • filmami DVD dla dzieci i młodzieży
  • nowymi zabawkami kreatywnymi ( np. Play-Doh, książeczki do wklejania, malowania itp.) do włączenia się w naszą akcję.

Zbiórka podarunków odbywać się będzie w naszej szkole w dniach        10 – 17 grudnia.

10 grudnia przedstawiciele wolontariatu będą zbierać w klasach  przyniesione rzeczy.

Prezenty można także przynosić w pozostałe dni do sali D-104 i D-105

Świąteczną akcję koordynują uczniowie ze szkolnego wolontariatu wraz z opiekunami. Darczyńcy otrzymają dodatkowy punkt z zachowania.

 

****************************************************************************************

„Góra grosza”

Wolontariat SP 112 uprzejmie informuje, że od 3 grudnia 2018 rozpoczynamy akcję „Góra grosza”.

W każdy piątek grudnia 2018 wolontariusze będą zbierać drobne monety.

Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.Wolontariat SP 112

 

***************************************************************************************

Wolontariat SP 112 pragnie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji zbiórki makulatury.
Udało się nam zebrać aż 1 tonę 340 kg makulatury.

DZIĘKUJEMY

 

******************************************************************************************

„Kup Pan szczotkę”

Wolontariat SP 112 wspólnie z Fundacją Redemptoris Missio serdecznie zaprasza do akcji „Kup Pan szczotkę”. Prosimy o pasty i szczoteczki do zębów, które wyślemy do Afryki.
Wolontariusze będą zbierać dary w każdy wtorek oraz czwartek do 14 grudnia 2018.
Z góry dziękujemy za życzliwość i każdy dar serca.
Wolontariusze SP 112

*****************************************************************************************

„Wolontariat SP112 bardzo serdecznie pragnie podziękować wszystkim. którzy przyłączyli się do akcji Opatrunek na Ratunek. Zebraliśmy 10 kartonów darów.
Z całego serca dziękujemy za okazaną pomoc, życzliwość i wsparcie.

Wolontariusze SP112″

******************************************************************************************

„Wolontariat SP 112 uprzejmie informuje, że w dniach od 6 do 9 listopada 2018 r. odbędzie się zbiórka makulatury w ramach projektu „Przywróćmy dzieciom uśmiech”. Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka.
Kontener będzie ustawiony przy bramie szkolnej.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję. Chroniąc środowisko naturalne jednocześnie pomagamy dzieciom.

Wolontariusze SP 112″

*******************************************************************************************

ROK SZKOLNY 2017/18

 

Wolontariat  z SP112 oraz Fundacja Przyjazny ŚwiatDzieckaponownie wziął udział w akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka. Zbiórka odbyła się w dniach 16 – 18 października 2017r.